Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Velem van a baj, igaz?

Velem van a baj, igaz?

Figyelt kérdés

Néha neten próbálok ismerkedni, mára már nincs sok türelmem hozzá. Főleg az ismeretlenek.me oldalt használom, ha valaki tud jobb oldalt, ne tartsa magában :) 100-ből körülbelül 2 emberrel ha eltudok beszélgetni. Az a furcsa, hogy csak a teljesen antiszociális érzéketlen emberekkel tudok jól kijönni. Normális átlagos emberekkel semmiről nem tudok beszélni.

Most chatelés után jöttem rá, hogy a magamfajta emberek társaságát találom meg.


Nincs egy barátom sem, amin azért változtathattam, de tettem, amit tennem kellett. Ezalatt azt értem, hogy mindenki azt látta bennem, hogy kevés barátom van, nekem nagyobb szükségem van a másikra, mint a másiknak nekem, emiatt nem tekintettek teljes értékű barátnak. Én ezt pedig nem viselem el. Csak egy példát mondjak, igenis felháborodtam azon, hogy fake barátommal találkoztunk x-el, a kamu barát meg rögtön szaladt x-hez, amikor meg a kam barát volt x-el, oda sem bírt köszönni. Tehát így többnyire azért szűntek meg a barátságaim, mert az alárendelt viszonyra nem tudtam ráállni.


Teljesen őszintén, nem hiányzik senki sem. Teljesen jól elvagyok magamban. Régebben kínzó volt, hogy kevés barátom volt. Új barátságokra nyitott vagyok. Nem az érzelmek miatt, hanem mert ez így nincs jól, hogy nem tudok egy csomó dolgot a kapcsolatokról, későbbiekben ebből nagy hátrányom lesz úgy érzem.


Régen 14 évesen azért eléggé népszerű ember voltam. Bulizni jártunk, stb. Mind1 is. Igazából csak az zavar, hogy a feljebb leírt csoportba tartozom szerintem.

Régóta úgy vagyok vele, hogy felülről akarok visszailleszkedni a társadalomba, de ez nem olyan könnyen jöhet össze, mint régebben gondoltam.


22/F Tudom, hogy értelmetlen kérdés, hát írj rá értelmetlenséget :)


2017. márc. 9. 01:23
 1/3 A kérdező kommentje:

Amúgy néha olyan gondolat jut eszembe, hogy lehet meghasadt a tudatom.

Ez nem olyan régóta van, azt hiszem 2 hete jutott először eszembe, és az előbb is. Normális vagyok szerintetek? Teljesen tiszta?

2017. márc. 9. 01:31
 2/3 anonim ***** válasza:
Saját magad lökted ebbe az antiszociális életbe, most csak arra kellene választ találj, ha ez annyira zavar, hogy miért csináltad ezt. Ha nem zavar, akkor tényleg értelmetlen volt kiírnod a kérdést. Egyébként is, ha jól kivettem, akkor téged tulajdonképpen az feszélyez, hogy ugyanolyanokkal jössz ki jól, és az úgymond normális emberek hanyagolnak vagy te hanyagolod őket. De most mit vársz? Persze, hogy velük jössz ki jól, ha te is olyan vagy. Légy nyitotabb a környezeted felé, és ne nézd le az embereket, vagyis ne felülről akarj beilleszkedni a társadalomba.
2017. márc. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"Saját magad lökted ebbe az antiszociális életbe"

Ez így nagyjából igaz. Mondjuk én úgy gondolom, hogy tettem, amit tennem kellett. Nekem egy valamim van, a hitelem. Tehát ha valaki mond valamit, vagy én mondok valamit, akkor ahhoz tartom magamat (kivéve ha csak viccelődünk). Tehát a végeredményen nem változtat, mondhatjuk saját magamat löktem bele.


Én igyekszem nyitott lenni. Van nálunk egy fürdő, oda járok sokat. A szaunában elég jól eltudok beszélgetni az emberekkel, meg egy nálam idősebb srác a haverom lett, szerintem lehet ennek nevezni. Könnyen eltudom kezdeni a beszélgetést, de nagyon hamar kifullad (fél-1 óra).


Nem nézek le másokat. Attól, hogy felülről szeretnék visszatérni, azzal miért nézek le bárkit is? Ennyi erővel aki egyetemre megy az is lenézi a másikat :)

Egyszerűen csak nem akarok csicskás lenni (voltam már eleget), akinek tepernie kell mások kegyeiért. Egyenrangú kapcsolatokat szeretnék, nem csak egyoldalúakat, amik eddig voltak.

2017. márc. 9. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!