Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Igaz az, hogyha egy zárkozótt...

Igaz az, hogyha egy zárkozótt ember nyitotattá válik, akkor szinte mindenkit elbűvöl maga körül?

Figyelt kérdés
2017. márc. 13. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

nem


24F

2017. márc. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Fatal_3rror_ ***** válasza:
50%
Nem, miért lenne?
2017. márc. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem hiszem, mivel ha eddig zárkózott volt részben kikerült a csoport figyelméből. Inkább még nehezebb lesz visszailleszkednie.
2017. márc. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem igen mert eddig meg se szólalt és most meg megszólal.
2017. márc. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Jaya Deva válasza:

A társaságtól is függ. De nem biztos, hogy egy zárkózott embernek kell ilyennel foglalkoznia. A klasszikus freudiánus pszichológia egyoldalúsága, hogy a zárkózottságot kórosnak tartja. Ez azért van, mert a modern nyugati társadalom ideálképe a könnyed, ismerkedős, társasági ember. Ezt nevezi extrOvertáltnak, ami nem ilyen, azt pedig intrOvertáltnak.

Ezen Carl Gustav Jung egy kicsit továbbment és ő egyszerűen, tényként állapította meg, hogy vannak extrAvertáltak és intrAvertáltak. Utóbbiak sok esetben eredetiek, mélyebb gondolkodásúak/-érzésűek, de a kifejezőkészsége kicsit nehézkesebb, mint egy könnyed, easygoing extravertáltnak.

A mai extravertált-dominanciájú társadalomban nehezebb dolga van az intravertáltnak, de az ő iránya másabb, mint egy extravertáltabb: befelé, akár úgyis, hogy csak ő maga tud róla, mert lehet, hogy nincs is annyira igénye kifejezni önmagát.

Egy Asperger-szindrómás (szélsőségesen intravertált, majdnem autista) ismerősöm fogalmazta meg nagyon jól, két gondolatot is:

- erőltetik a másokkal való kommunikáció fontosságát, holott még önmagunkkal sem tudunk;

- erőltetik a másokért való áldozathozatal fontosságát, holott még önmagunkért sem tudunk áldozatot hozni.

Az indiai nagykövet titkára pedig ezt mondta: Indiában az oktatás a régi időkben kiterjedt a külső és a belső világra is. A britek megjelenése óta csak a külső világról oktatnak. Éppen ezért - akárcsak a nyugati, modern társadalmak -, mára tele lett India nagyon tehetséges mérnökökkel, tudósokkal, nagy koponyákkal, akik lelkivilága káosz. Itt az ideje a belső világ felfedezésének is. Én úgy vagyok vele, hogy a belső világ 4/5, a külső 1/5. Amikor e kettő összekapcsolódik, akkor lép ki az ember a szerepeiből és el kezd önmagává válni. És elkezdődik az önmegvalósítás, önmagunk lényének felismerése, ébredése, ami jócskán túl van a társadalmi szerepeken, sőt, az individualitáson is.

Bocs, ha kicsit sokat írtam, meg ha nem kapcsolódik a feltett kérdéshez. Boldog életet, kiteljesedést kívánok!

2017. márc. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!