Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti hogyan köszöntök "hivatalos...

Ti hogyan köszöntök "hivatalos" helyeken 30-40 év körüli ügyintézőknek?

Figyelt kérdés

20 Éves vagyok, de sosem tudom, hogy hogyan illene. Attól félek, hogy esetleg illetlenségnek tartanák, ha letegezném őket. Viszont néha azt érzem, mintha fura lenne a hölgynek/úrnak, hogy magázom, annak ellenére h. 10-20 év korkülönbség van köztünk. Olyan helyekre gondolok, mint pl. könyvtárak, bankok, ismeretlen üzletek.


Ti hogyan köszönnétek ilyen esetekben egy 30, vagy épp egy 40 év körülinek tűnő hölgynek/úrnak?


Köszi!



2017. márc. 20. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Én 30-as vagyok, tehát ők korosztályombeliek. Hivatalos helyen biztos, hogy nem tegeződöm. (még akkor se ha pályakezdő huszonéves az ügyintéző) Esetleg egy üzletben igen. De ott is helyzet függő. Ha pl. letegeznek, akkor visszategezek.
2017. márc. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:
Letegezni szerintem illetlen. Én 26 vagyok és minden idegent magázok, köszönni pedig jó reggelt/napot/estét szoktam szinte mindenhol. Ritkán, pl. plázás ruhaüzletekben, ahol fiatal csajok az eladók, hellózni szoktam, de ők nem hiszem, hogy idősebbek lennének nálam.
2017. márc. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sunshinedoll ***** válasza:
Jó napottal, nyilván, hivatalos helyen így szokás, tök mindegy, hány éves az ember. Én a patikában a velem egyidős gyógyszerész srácot is lemagázom.
2017. márc. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
20 évesen is magázódtam ilyen esetekben mindig és most 30 évesen szintén, de a 20 éves ügyintézővel is. Ez nem a korának szól, hanem annak, hogy ismeretlen ember és hogy hivatalos ügyben jöttem. Volt, akivel átváltottunk tegezésre időközben, ez általában velem egykorúakkal szokott előfordulni, ha a hivatalban is eleve lazább a légkör. De amikor bemegyek, ott is magázódással kezdek és egy napszaknak megfelelő köszönéssel.
2017. márc. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Koltai Róbert után szabadon: "Csocsi csók a családnak! Edének és Bélának is!"
2017. ápr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!