Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan lehetne a kommunikációm...

Hogyan lehetne a kommunikációmat fejleszteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


18 éves lány vagyok és pocsék a kommunikációs készségem. Egész életemben görcsöltem ezen és mindig arra fogom, hogy anyukámmal élek, akivel sose beszélgettem, mert rossz a viszonyunk, de ez a kifogás sajnos nem segít rajtam.


Próbálok mindig beszélgetni, de úgy vettem észre, mintha mindig olyat mondanék, amire a válasz egy "Hát igen." vagy annyi hogy "Kb". Nem akarom feladni a gyakorlást, nem akarok egyedül maradni, mert társaságra vágyom csak nem tudom magam érdekes személynek mutatni valamiért és emiatt egyre jobban feszengek.


Van egy srác is most képben és nála is kezd előjönni ez a problémám, sőt meg is jegyezte, hogy velem nem lehet Messengeren beszélgetni, de az a gond, hogy élőben sem.


Ti tudtok valami okosat mondani erre, hogy hogyan kellene alakítanom a mondandómat? Néha olyan, mintha üres lenne a fejem, pedig nem vallom magam butának.


Előre is köszönöm!



2017. márc. 27. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmi téma + totál blokkol az agya, ha beszélgetni kell. Na, ilyen típus vagy te is. Na de én inkább azt mondom neked, hogy az emberek többsége azt mondaná, hogy ilyen vagy. Vagy a francokat.


Látszik az írásodon, hogy egy magát nagyon jól ismerő, erős jellemű, intelligens lány vagy, AKI VISZONT nem tud megfelelni a tinik által előírt elvárásoknak. Na bumm. Hol itt a probléma? Lehet, hogy nem tudsz "mainstream" dolgokról beszélni, de ha hiszed ha nem, az emberek sacc 50%-a amúgy sem tud.


Arról bezzeg már tudnál velem beszélgetni, hogy hogyan oldjuk meg a "problémádat". Egyből folyna belőled a szó, órákig tudnál csevegni :D Ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy te nem beszélgetni nem tudsz, hanem az eléd dobott témák nem neked valóak. Ja, ez egy átlagos beszélgetésre is igaz lehet.


Ha meg még valamilyen szinten önbizalom hiányos is vagy (márpedig nagyon úgy néz ki), akkor az csak ront az egészen. Idővel, ahogy öregszel, úgy oldódik majd fel a nyelved is.


Ilyen ez. Anno én is felvázoltam magam előtt ugyanezt a "problémát", mint te. Sőt, kis túlzással mondhatnám is, hogy ezt a pár évvel ezelőtti énem írta. Most már nem aggódok ilyeneken, mert ha kell, még egy sci-fi jelenetből kivett párzanak az android kutyák témában is megállnám a helyem. Meg úgy általánosságban véve mindenben. Miért? Fene tudja. Ennyire megváltozott a személyiségem, köszönhetően annak is, hogy kiléptem a nagyvilágba és eltűntek a hülye, nem normális, már-már retardált szabályok, amiket a tinik állítanak, hogy beilleszkedhess közéjük.


Az a srác meg nem ér egy fillért sem, ha ilyet mondd neked. Ha valakinek tetszel és szeretni fog, az nem azon fog aggódni, hogy "hjáááj ezze' nem lehet beszé'ni". Az igazi majd megtalálja nálad a balanszot és pont lefogja sz*rni, hogy már fél órája nem szólaltál meg, mert csak nézni fogja a szép kis arcod, miközben mosolyog rád, és elmondja a szemével azt, amit amúgy nem öntötök szavakba. Na, ez a srác legyen majd nálad "képben", ne pedig az olyan, aki beleköt abba hogy csendes vagy :D


21F

2017. márc. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, amikor reggel olvastam adott egy kis löketet a naphoz!:)


Viszont azt is megkaptam már, hogy olyan semmilyeneket mondok, lehet én nem fogok tudni megváltozni? 🤔

2017. márc. 28. 10:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell megváltoznod. Biztosan sokan kedvelnék az igazi éned, de ha végig eltakarod azt, akkor nem adsz rá nekik esélyt.


Magamból kiindulva, sosem szerettem az olyat, akinek be nem áll a szája. Vagy aki "vagányan" dominálja a beszélgetést.


Inkább lássak hozzád hasonló 100 csendesebb lányt, mint egy szófosástól szenvedő ""menő"" csajt.

2017. márc. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!