Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Akik szerint a pénz nem...

Akik szerint a pénz nem fontos, illetve "van" azok mennyi pénzt értenek pontosan pénz alatt?

Figyelt kérdés

Amikor olvasom, hogy egyesek magányosak, vagy egyéb problémájuk van, pedig van pénzük, ők pontosan hogyan definiálják a pénzt?


Inkább elmesélem az élettörténetemet röviden. Nekem semmilyen családi hátterem nem volt soha, kb. 40 éves koromra lesz saját lakásom, ha addig nem lesz semmi váratlan helyzet (hosszú munkanélküliség, betegség, stb.) és az még csak egy budapesti panellakás. Addig úgy kell spórolnom, hogy lakom, táplálkozom és néha eljárok ingyenes szórakozási lehetőségekre, amikből egyre kevesebb van.


Bármit akar az ember, ahhoz pénz kell. Akinek nincs, azt kirekesztik a társadalomból.


Hogy lehet valaki boldogtalan vagy magányos ha pénze van? Pontosan mit ért a "pénz" alatt? Mert az lehet az is, hogy "megkaptam a havi 120 ezres fizetésemet és van 120 ezrem", de az még nem pénz csak éhbér.



2017. ápr. 8. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
A pènz csak az anyagi gondokat szunteti meg. A tobbi problemat pedig feletositi azzal hogy eltereli megszunteti az anyagiakkal kapcsolatos gondokat....
2017. ápr. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Magányos vagyok, mert akik nekem szimpatikusak azoknál én nem ütöm meg az anyagi mércét, boldogtalan vagyok meg egyik lábam külföldre vinni, hisz itt nincs élhető közeg sem társadalmi szempontból sem anyagi téren, viszont a másik énem, itt tart a család miatt.


Bosszantó az is hogy itthon dolgozok 160-ért, kint meg a többszörösével lennék gazdagabb, és jutna is mindenre.

2017. ápr. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Attól hogy több pénzem van, a barátaim száma még nem nőtt meg és pont ugyanolyan antiszociális vagyok mint előtte voltam.


Régebben hívtak hogy menjek bulizni, de se pénzem nem volt, se nem szeretek. Hívtak külföldi kirándulásokra, nyaralásokra, de azok súlyos tízezrek amit nem engedhettem meg magamnak.


Most meg van pénzem, de szebb nem lettem, barátnőm nincs, a haverok nagy része már családot alapít lassan, soha senki nem ér rá. Meg valahogy a régi ismerősök nem is akarnak velem találkozni, pedig semmit nem tettem ellenük, csak egyszerűen kerülnek páran.


Igazából egész fiatalkorom arról szólt hogy csak a minimális dolgokat veszem meg, sehova nem járok, magamnak való vagyok, ez megmaradt felnőttkoromra is. Gyakorlatilag legyen hol aludni, legyen gépem és a többi idő elmegy a munkára.

2017. ápr. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3mas, milyen országban élsz?

Nagyon magamra ismertem az irományodban, ami az embereket illeti, én úgy tapasztalom, hogy van pár olyan ember akivel ha semmit se teszel szinte szimpatikus vagy számukra, és van a másik fél akiknek csinálhatsz bármi sosem leszel szimpatikus, érdemes ezt objektívan elfogadni, elfogulatlanul mindenféle felszültségtől mentesen


Ami a kérdést illeti, ha így gondolod és ennyire semmi jövőképet nem látsz magad előtt, akkor miért nem kezdesz el, külföldben gondolkodni?


Itt ahol én vagyok, baromi nehézkes megélni külföldiként főleg azoknak akik nem járnak suliba de még mindig előrébb van, mint a 120e-s otthoni fizuval

2017. ápr. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem álszentség azt mondani, hogy a pénz nem számít/nem boldogít. Nyilván barátokat, családot nem tudsz rajta venni, de rengeteg problémától megszabadít és sokmindent csinálhatsz, ami boldoggá tehet. Utazhatsz a világban, elmehetsz bulizni, nem kell a legolcsóbb, gagyi kajákat venned, különböző sportok is sokba kerülnek(edzőterem, lovaglás, küzdősportok, bármi). Tudod fizetni a szépészeti dolgaidat(nem plasztikára gondolok nyilván, de akár azt is), jó ruhákban járhatsz, és akkor a tanulmányi díjakról(egyetem, különböző vizsgák díjai: jogsi, nyelvvizsga stb) még nemis beszéltem, szép helyen vehetsz lakást, házat, lehet olyan autód, amire vágysz, ezek mind-mind sok pénzbe kerülnek és igenis boldoggá tudják tenni az embert, mivel rengeteg problémától megszabadítanak és sok olyan helyre juthatsz el, ahol barátokra lelhetsz.


Ha barátaim nemis lennének, akkor is inkább lennék gazdag, mint szegény, annyi dolgot tudsz olyankor csinálni, hogy eszedbe sem jut magányosnak lenni. Legalábbis, ez az én véleményem. Szerencsés vagyok, mert jómódú, de nem nagyzolós családba születtem és nemis tudnám elképzelni, hogy egyetem után majd kuporgatva és sokmindenről lemondva éljek, a gyerekeimnek is mindent biztosítani akarok, amire szükségük lesz. Komoly céljaim vannak az életben és azokhoz mind pénz kell(a fent leírtak). Emellett nekem elég 1-2 barát is, bár szerencsére több van, akikben megbízhatok, az emberekben könnyű csalódni, nem szabad a saját boldogságodat teljesen másokra alapozni.

2017. ápr. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!