Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan barátkozzak az osztályt...

Hogyan barátkozzak az osztálytársaimmal, ha már 5 éve ugyanabba az osztályban vagyunk?

Figyelt kérdés

Van néhány barátom az osztályból, de szeretnék másokkal is jóban lenni. 5 éve vagyunk 1 osztályban mégis van olyan, akivel soha sem beszéltem. Ha nincsenek velem a barátaim, akkor szinte senki sem beszélget velem. Nem tudok velük témát találni, és nem is tudok hozzászólni azokhoz a dolgokhoz, amiket ők beszélnek. Nem akarom őket megzavarni, mert úgy lehet megutálnak. Még van vissza 3 évem velük. Szeretnék velük barátkozni, de egyszerűen nem tudom hogyan kéne. Ha odamegyek hozzájuk leblokkolok és nem tudok csinálni semmit. Hogyan kéne közelednem hozzájuk?

16/L



2017. ápr. 8. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem muszáj mindenkivel jóban lenni. :)
2017. ápr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha hozzád sem szólnak, akkor mégis mit akarsz?

Ilyenek, és kész. A keménymag attól érzi magát keménynek, hogy nem áll szóba az "aljával". Emiatt csodálják őket a gyerekek, mert azt hiszik valami felsőbb szinten állnak.


Ennek a fajtának csinálhatsz bármit, úgysem lesz jó nekik.

2017. ápr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy áldozata vagy rendszer hibájának, a rendszeré ami azt szolgálja, hogy az általános-közép iskola legfontosabb eleme a tudás növelése, az nem számít, hogy hogyan érzed magad az osztályban


Én ugyanezt éreztem, egész középiskolás korom alatt, voltak a menők, és voltak a "weirdo"-k és én valahol a kettő között lebegtem, egyikükkel sem éreztem igazán jól magam, erről nem tehetsz te sem, és ők sem. Amit tehetsz az, az, hogy nem hagyod, hogy a külső források megkérdőjelezik az önmagadban vetett hitet(ez az ami hibába estem én sokszor, és próbáltam felvenni az ő stílusukat, ami persze nem sikerült)


Ami nekem sokat segített az a következő mondás: "Become the best version of yourself", és ezt úgy érdemes felfogni, hogy mivel úgy sem jön össze a beilleszkedés, akkor minek izzadj? A legjobb lenne, hogy lelépnél egy másik suliba, de lehet, hogy ott sem lenne az igazi a társaság, akkor lehet, hogy 10et ki kéne próbálnod, mire megtalálnád, hozd ki magadból a legjobbat ezt tudom mondani, kicsit frusztrálóan hangzik tudom milyen érzés ez, de mióta függetlenedtem ettől a rendszertől megértettem(AKA érettségi utáni élet)


23

2017. ápr. 9. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem konkrétan mindenkivel akarok jóban lenni, csak egy kicsit jobban el akarok lenni velük, ha még 3 évet így kell leélnem mellettük, akkor legalább legyen is valami. 2. teljesen igazad van. De azért köszönöm a válaszokat. 🙂 Ha lehet nem akarom ilyen könnyen feladni. Másik suliba nem megyek át, szóval ezzel kell vmit kezdenem.
2017. ápr. 9. 12:46
 5/5 anonim válasza:
Keress valami közös témát, segíts nekik.
2018. jan. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!