Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mondanátok olyan magyarországi...

Mondanátok olyan magyarországi településeket, ahol oláhcigányok élnek?

Figyelt kérdés
A későbbiekben ilyen falvakban, városokban szeretnék elhelyezkedni, esetleg szociális munkás szakmával.
2017. ápr. 29. 15:51
 1/3 anonim válasza:
Én miskolci vagyok, és itt vannak, de egyébként ez igaz szinte minden borsod megyei településre...de az nagyon becsülendő, hogy te nem lenézed őket, hanem segíteni akarsz nekik. Minél több ilyen emberre lenne szükségünk!
2017. ápr. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, szociális munkás lenne cigánytelepen az álomszakmám, és itt nálunk Szekin Csikágóba is van pár oláhcigány, aki beszéli is a nyelvet, akár anyanyelvi szinten is, és én is szeretnék a nagyon minimális cigány alaptudásomból minimum beszélői, társalgó szinten megtanulni romani shibből (, cigány nyelv/lovári nyelv/oláhcigányok nyelve). A beás meg a muzsikus cigányokkal sincs bajom, csak van pár kellemetlen tapasztalatom, hogy a muzsikusok lenézőbbek a gádzsókkal mert ők zenélnek tehetségesek meg minden, a beások meg a nem cigányokkal csipkelődőek, müsorozosak nagyon, ezzel nem azt mondom hogy rasszista vagyok, mert k*****a nem vagyok az, csak az oláhcigányokkal jövök ki a legjobban vagy a féloláh félmuzsikus keverékekkel, oláh-beás keverékekkel is kijövök, és én is ha rossz beás fajta azt utálom mind az igazi csacso romok (igazi cigányok)-> ma már nem mindenhol igaz, de a beások általában utálják az oláhokat, bàr nem szeretnék általánosítani, azért is irtam hogy álltalában, ez alatt úgy értem hogy lehet hogy átlagban így van, de nem mindig, nekem két osztály tàrsam félig oláh félig meg beás keverék, az anyjuk beás az apjuk meg oláh.
2017. máj. 4. 20:32
 3/3 A kérdező kommentje:
Előszőr a nevelő tanfolyamot szeretném megcsinálni, gyermekotthonban elhelyezkedni, aztán érettségi és szociális munkás fősulin, csak most előbb legyen meg jövőre a szakmunkás vizsgám az eladó szakmáról, utánna irány meló mellett érettségi nélküli OKJ.s nevelő tanfolyamra.
2017. máj. 4. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!