Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az igaz-e, hogy a magyarország...

Az igaz-e, hogy a magyarországi emberek nem szeretik a székelyeket?

Figyelt kérdés

Utoljára 6 éve voltam Pesten, de egy kis facebook csoport szerint (amiből azonnal kiléptem) komoly gondjuk van velünk székelyekkel a magyaroknak. 3 hétre utaznék ki az egyik rokonomhoz látogatóba, de elöbb tudni szeretném mennyire kell félnem, hisz akcentusomból egyből ki lehet szúrni, hogy székely lány vagyok. A rokonaimat kérdeztem, de ők mivel ott születtek nincsenek gondjaik.

20/L



2017. ápr. 17. 21:37
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Ez szubjektív. ugyan vannak sztereotípiák de ezek többnyire csak viccek. Max van egy bizonyos százalék akinek vannak előítéletei engem pl nem érdekel hogy honnan származol amíg tudsz viselkedni :)
2017. ápr. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
84%

Mint minden nemzetek közötti probléma, ez is történelmi vonatkozású dolog, viszont ez nem azt jelenti hogy nekem is bajom lenne velük. Hisz én nem foglalkozom azzal hogy ki hol ragadt a trianon után, erről nem az átlag ember tehet.


Azoknak van problémája magyarként, aki valamilyen módon szélsőséges szemlélettel van megáldva.....

2017. ápr. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
86%
Vannak,akik mindenkit utálnak.Nem kell velük foglalkozni.
2017. ápr. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
74%
A szőröstalpú románokat nem szeretik a magyarok, nem a székelyeket.
2017. ápr. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több Székely ismerősöm van, kifejezetten jóban vagyok velük, rendes emberek.

Viszont van egy rém egyszerű szomszédom, ő szokott rendszeresen románozni, de szerintem meg nem tudná mondani miért. Nyilván mert egy korlátolt, komplexusos pali, mindenkit utál, hátha így ő többet ér majd.

Amúgy a menekültes fideszes szavazás állása szerint igen, eléggé korlátolt nép vagyunk, ellenséges, stb...

De ha valakin látod, így viselkedik Veled, egyszerű, többet ne ismerkedj vele, mert nem érdemes. Én is ezt szoktam.

2017. ápr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Székely létemre elég paranojás vagyok. Szóval azt mondjátok nem kötekednek? Mert a bicskát határon nehezen viszem át. (Vicc)
2017. ápr. 17. 21:52
 7/31 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy már írták, vannak itt olyanok, sajnos sokan, akik valakit, valakiket mindig utálnak. A magyarok utálják a cigányokat, a cigányok a magyarokat, a magyarok a magyarokat, a határontúliakat, a szlovákokat, a migránsokat, a zsidókat, a melegeket, a libsiket, a rendőröket, a koldusokat... és még sorolhatnám a végtelenségig. Legjobb, ha nem mászkálsz sokat egyedül és nem állsz szóba idegenekkel, az értékeidre vigyázol és akkor nem lehet semmi gond.
2017. ápr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
60%

Semmi gond nincs a szekelyekkel szerintem.

Legalábbis normális embernek biztosan nem.

Nemrég a román utánpótlás hoki válogatott énekelte el a székely himnuszt... libabor. :)

Nem vagyok székely.

2017. ápr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Ja, és ők magyarok, ezt hozzatennem :)
2017. ápr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Mondjuk a románokat mi se bírjuk ez csupa genetika, de velük sok a konfliktus is, szinte mindennapos csak annyi külömbséggel, hogy itt mi vagyunk többségbe így ők félnek, pedig nem bántjuk mi őket. Bicska is csak azért van nálunk, hogy ha szalmapityokával kínálnak, ne keljen kézzel enni.
2017. ápr. 17. 22:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!