Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A nevemet meglehet változtatni...

Atika153 kérdése:

A nevemet meglehet változtatni becenevemre?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, higy ha engem Attilának hívnak megbírom változtatni a nevemet Ati-ra? Azért, mert mindenki Atinak / Atikának hív, mindig is iritált az Attila név, megszokásból néha a hivatalos iratokban is Atit írok. Szóval az lenne a kérdés, hogy erre a becenévre megbírom-e változtatni? És még azt is olvastam, hogy meg kell indokolni a névváltás okát, ez elfogadható ok amit írtam? A segítségeteket előre is köszönöm!

2017. máj. 17. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha az engedélyezett utónevek között szerepel az Ati, akkor igen.
2017. máj. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Psycho ***** válasza:
Először is le kellene csekkolnod, hogy az a név (Ati, így ilyen formában) engedélyezett-e. Nem lehet csak úgy akármilyen keresztnevet adni (bár vannak elég cifrák...). Ha "legális", akkor elvileg lehetséges. Azt nem tudom, ilyen indokkal elfogadják-e.
2017. máj. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
ahogy írták, ha benne van az adhatók listájában így, hogy Ati, akkor igen. de kétlem. meg egyébként is röhejes (mondom úgy, hogy én is így hívom az Attila tesómat - a megváltoztatás röhejes. az indok pláne.
2017. máj. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nincsen benne a listába, de lehet kérvényt küldeni, hogy a következő hónapba "legális" legyen, szerintem van rá esély, hogy elfogadják.
2017. máj. 17. 22:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor meg kell próbálni.
2017. máj. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!