Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Utánozó ismerősnek mi az oka?...

Utánozó ismerősnek mi az oka? Miért utánoz?

Figyelt kérdés

Nem olyan nagy dologról van szó, de attól még zavar és idegesít. 😕

A barátomnak az egyik legjobb barátjának a barátnőjéről van szó. Én 21 vagyok, az a lány nem tudom mennyi, de nálam fix hogy idősebb 2-3 évvel. Ráadásul ő már 4-5 éve is együtt van a barátjával, míg én az enyémmel még nincs 2 éve, hogy megismerkedtünk.

Ezek alapján mást várna az ember tőle, ráadásul biológusi diplomát szerzett nemrégiben, szóval több érettséget gondolna az ember belé.

Ez a problémám: utánoz.

Most két konkrét példát írok: elutaztunk egyszer nyolcan egy hosszúhétvégére, és tudni kell, hogy a barátom és én szoktunk játékból birkózni, vagy nem is tudom hogy nevezzem. Mindig ő "nyer" amúgy. (Ciki is lenne, ha én. 😃) És pont megint csináltuk, valamiért kialakult. Csakhogy most nem ketten voltunk mint máskor, látták a többiek. Ott poénkodtak hogy "menjetek szobára" meg "tudjuk hogy nálatok ez előjáték" meg az egyik lány lekamerázta emlékbe.

És persze másnap mi volt? Ez a lány akiről fent írtam, játékból verekedést kezdeményezett a barátjával mikor mindenki ott volt. Mivel tegnap már "elsült a poén", kevésbé foglalkoztak velük.

Ez még az első utánzás egyike volt, és itt még nem tudtam biztosan, utánoz-e. Bár sejtettem, hogy egyikük sem az a játékból verekedős típus, a barátja sem az a lefogós típus.

Na, akkor a második példa, ez meg a legfrissebb. Ritka időközönként, mondjuk 2-3 havonta posztolok valamit a barátom falára, valami szerelmeset. Pl. V-napkor egy festményt, máskor csak egy mondatot, vagy közös képet. Egyértelműen ezek a posztok pusztán szerelmes, egyébiránt haszontalan posztok. Ez a lány soha, semmi ilyet nem tesz a barátja falára. 2 napja kitettem egy videót, egy szerelmes dalt a barátomnak, megjelöltem hozzá hogy hogy érzem magam: "szerelmesen érzi magát". Tetszett neki, írta privátban, nagyon jópofa, vicces dal. Erre tegnap a lány is kitett egy képet a barátja falára. De pont egy ilyen bagatell, szerelmes posztot, mint az enyéim. Egy nappal az enyém után, úgy, hogy évek óta nem tett ilyet. Kétségkívül utánzott.

Nem tudom, mi a jó neki ebben, régebb óta együtt vannak, ez egy, és kettő, hogy nem olyan felhőtlen a kapcsolatuk egyébként, tudvalevő hogy a lány nagyon szerelmes a barátjába, azonban, bár lehet hogy szereti a barátja, de sokszor nagyon elege van belőle, már egyszer majdnem szakítottak végleg. A problémák oka amúgy ez a biológus csaj, mert fura hisztijei vannak, kicsit kattant. De egyébként velem mindig kedves volt, meg nagyon talpraesett lány, pl. azt a hosszúhétvés utazást is elvitte a hátán, a sok szervezést, tervezést, felelősségvállalást.


2017. máj. 20. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem a védelmére akarok kelni, érthető, hogy téged ez zavar, csak felmerült bennem egy esetleges ok az utánzásaira:

Nem lehet, hogy a kapcsolatotokat irigyli? Hogy látja, milyen harmonikus a kapcsolatotok, milyen jól megvagytok, kifelé is látszik a szerelmetek, és ezért utánoz téged, mert azt gondolja, hogy ezzel tudja a barátja felé kifejezni az érzéseit, vagy ezzel lesz olyan "minta-barátnő", mint amilyennek esetleg téged lát? Írtad is, hogy nem olyan jó a kapcsolatuk, elképzelhető, hogy a lány minden lehetőséget megragad, amit a környezetéből mintaként lát, hogy valahogy "jobban viselkedjen", és megtartsa a barátját.

2017. máj. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de én ezt a helyedben nem vennem fel negatívumként, sőt büszkeséggel töltene el, h a kapcsolatom olyan szuper, h más példát szeretne venni róla... Ez az érettség felé az első lépés: Ne vedd ki mindenből a rosszat és a feszültség fokozást! :)
2017. máj. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocs Kérdező h nem olvastam el a hosszú kérdésed... Nálam az utánzás gyenge jellemre utal. Egy határozott,gerinces,tudja h mit akar ember soha nem utánoz másokat. Ez az ember épp azt majmolja akivel sokat van.
2017. máj. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!