Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kellene reagálni, ha...

Hogyan kellene reagálni, ha letarhálnak?

Figyelt kérdés

Ha odajött hozzám egy egyértelműen cigány srác és azt mondta, hogy buszra kellene neki egy kis pénz. Sejtettem, hogy nem buszra lesz az, de bebizonyítani sem tudtam volna az ellenkezőjét, és el bírok képzelni olyan helyzetet, amelyben tényleg nincs pénze buszra. Elővettem a pénztárcámat, adtam neki egy százast, erre közelebb jött és azt mondta, még egy ötvenest adjak már azért, és bele is nézett a tárcámba. Adtam neki pár húszast, és utána már azt mondta, hogy az én szüleim úgyis adnak majd nekem, de az övéi nem. Aztán a pár méterre álló haverja mondta neki, hogy menjünk már, és utána leléptek.

Szívem szerint egy forintot nem adtam volna neki, mert nagyon gyanús volt, de közben azt sem bírtam volna mondani, hogy hazudik, mert nem tudhatom. Mégis úgy érzem magam, hogy kiraboltak, én pedig még segítettem is ebben. El akartam volna menni inkább, de féltem, mi van ha utánam jönnek, mivel nem bírom magam megvédeni. Mi a helyes ilyenkor??


2017. máj. 22. 13:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Nyújtsd a kisujjad és... Egyszerű, nincs nálam pénz.
2017. máj. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok egy erős alkat, de sosem adok ilyeknek pénzt. Csak a szájuk nagy. (Remélem) Szoktak utána szépeket mondani rám amikor nem kapnak semmit, de nem keresek annyit, hogy csak úgy elosztogassam. Már vagyok anyira rutinos, hogy ha egy 'ilyen'közeledik felém akkor meg sem várom, hogy megszólaljon, csak elmegyek mellette.


Nem tudom, hogy mi a helyes, de én a helyedben egy forintot sem adtam volna.

2017. máj. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
És ha valóban buszjegyre kell neki a pénz és nem hazudik, akkor kötelességed adni? Nem az a lényeg, hogy bizonyítsd, hogy hazudik, hanem az, hogy senkinek sem kötelességed adakozni. A te pénzed, te döntöd el, mit csinálsz vele. Mondhatod, hogy ne haragudj, nem érek rá, és meg sem állsz, amikor leszólít. Mondhatod, hogy ne haragudj, de nincs nálam pénz - mi köze van ahhoz, igaz-e? A legnagyobb hülyeség, amit tehetsz, hogy előveszed a pénztárcádat, mert belenéz, látod, és a végén esetleg sok pénzt lát, akkor tényleg ki is rabol.
2017. máj. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

Ez Neked volt tanulópénz. Egyértelmű cigánynak nem adunk pénzt, de még pénztárcát sem veszünk elő.

Ha azt mondod nincs nálad pénz, morgolódik és elmegy. De ha előveszed a pénztárcád, es meg is nézte mennyid van.... na ha lát benne pár ezer forintot biztos lehetsz benne, hogy így vagy úgy, de elszedi.

2017. máj. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

Engem is megtalálnak mindig, főleg hajléktalanok. Van egy állandó kéregető a keleti buszmegállóban (7es busz stb.). Zömök, elhízott sötét hajú férfi. Egyszer adtam neki pénzt, azóta mindig jön oda hozzám, de már nem adok neki, mert a két-háromszázra is húzta a száját, pedig nem keresek jól. Legutóbb mondtam neki, hogy nekem sincsen pénzem, hagyjon békén, sajnálom. Erre, hát de ő látja rajtam, hogy van. És nem tágított. Mondom nem adok. Erre elkezdte a személyeskedést (érdekes, erősebb alkatú férfiaknak valahogy nem tolta), hu magácska aztán milyen fukar, hát ilyenek a nők, mászott bele az arcomba, éreztem a piaszagot.

Ilyenkor jön elő az igazi énje az ilyen naggyon sajnálatra méltó embereknek. Hát sajnálja a fene.

Mondtam neki, hogy na helyben vagyunk, takarodjon innen.

Eloldalgott, de dühösen bámult.


Volt ismerősöm, akit meg is akartak emiatt verni...


Azóta azt csinálom, hogy nem nézek rájuk, nem is reagálok, ha szólnak, ez eddig bevált.

Amúgy nem tehetsz róla, sokszor az ember első meglepetésében rögtön "tejel".

2017. máj. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Legközelebb? Ne vedd elő a tárcádat, legyen nálad mindig apró zsebben, külön valahol. Mondd, hogy nem hordasz pénzt magadnál, de ennyi van, és kap kis aprót. Ha meg tudsz, akkor menj el mellette, hogy bocsi, sietek, csinálj úgy, mint aki nem vette észre. Sajnos ha rád utaznak, akkor marad az apró. Senki sem fog megvédeni tőle, ha baj lenne.
2017. máj. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj már, cigánynak megállsz? Ez a legnagyobb butaság! Hazudik, hazudjál neki te is. Nem hordok magamnál pénzt, vagy épp most raboltak ki, megyek a rendőrségre, vagy valami hasonlót. Egyébként van a pofátlan hazugság, amit én szoktam, hogy bocs, de készpénzt nem hordok magamnál (csak kártyát), szóval így jártál.

Cigánynak sem az időt nem szabad megmondani, mert azonnal kikapja a telefont a kezedből, sem megállni semmiért, mert biztos, hogy rosszul jársz.

2017. máj. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam adni.

Ők is tudják, hogy a legtöbb ember tudja, hogy ez lehúzás.

A városunkban már messziről felismerem sokukat és tudom, hogy melyiknek mi a szövege.

- először is nem nézek rá, ahhoz mennek oda, aki felveszi velük a szemkontaktust

- ha hirtelen elém áll, akkor kikerülöm és megyek tovább, mintha meg sem hallottam volna

- ha valahogy mégis szóba elegyedünk, akkor egyszerűen megmondom, hogy nem, nincs pénzem

Eddig nem igazán volt olyan, aki ezekből nem értett volna. Egy erőszakos öregasszony van a környékünkön. Tőle mondjuk nem félek, mert pici és öreg. De volt már, hogy jött utánam, mondta a szövegét, nem akart lekopni, aztán odajött két férfi és elküldte.

2017. máj. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ja és azért nem szoktam adni, mert ezeknek a 99%-a nem magának koldul, hanem kirakják és koldultatnak vele. Nem fogom a koldusmaffiát támogatni. Láttam már sokszor, hogy nagydarab férfiak odamennek hozzájuk időközönként és begyűjtik a pénzt.

Másrészt ilyen emberek közelében nem veszem elő a pénztárcámat.

8-as voltam

2017. máj. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy látszik a nadrágomban a tárcám, mit mondjak, mi az? Meg hogy ha elég látványosan kerülöm el, vagy akármilyen módon ráznám le, akkor félek, hogy utánam jön/rám támad vagy ilyesmi.
2017. máj. 22. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!