Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért vagyunk előítéleteseke?...

Miért vagyunk előítéleteseke? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tegnap délután elájultam a meleg miatt , és egy cigány férfi "mentett meg" ő vitt haza a szüleimhez , és a szüleim a köszönöm helyett furcsán néztek rá, mintha nem is tudom mi lenne .


Miért van ez ?


// TUDOM //

Hogy a cigányok nagy része blabla bla


2017. jún. 2. 07:59
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem azért van az előítéletben némi odafigyelés is a kulturális különbségekre.

Ránk van erőltetve, hogy nincs ,,cigány,, csak roma, a romáknak hátrányos helyzetükből adódóan millió előnyük van.

Ha veszik a fáradtságot és hajlandóak tanulni, akkor könnyebben járhatnak egyetemre, könnyebben kaphatnak támogatást, csak mert romák és a kisebbséghez tartoznak.


A normális emberek kellő odafigyeléssel kezelik embertársaikat és igen, több a rossz tapasztalat a romákkal, mint a magyarokkal kapcsolatban, ráadásul bizonyos viselkedés formát is társítunk a ,,cigányokhoz,, , mint pl: aki skót az fogához veri a garast, a zsidók gyűjtik a pénzt és kizsigerelnek mindenkit, a cigányok pedig ezen sztereotípiák alapján rendetlen, ingyenélők, akik törvényen-kívüliek. Mindenesetre, többször láttam, amikor számomra rossz viselkedésért megjutalmaznak cigány gyereket. (pl 8 évesen 12 éves lány alá nyúl (idegen lány), vagy iszik 13 évesen és bírja a piát.. ezért jutalom jár, vagy amikor a 4éves beleiszik a sörbe és felhangzik a ,, Jól van ebből is alkoholista lesz!- büszke mondat).


Nem vagyok rasszista. Mindig az embert nézem.

2017. jún. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!