Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi történt a mai lányokkal?...

Mi történt a mai lányokkal? Már a CS1.6-t is úgy tolják, mint anno csak a fiúk.

Figyelt kérdés
Kb. 11 éves korom óta CS-zek, immár 16 éve. Pár éve még nem tapasztaltam szervereken ezt a jelenséget. Most egy éve megint elkezdtem intenzíven, és sokszor azt látom, hogy akár a szerver fele is csajokból áll. És nem kamu csajokból, mert többségük megszólal mikrofonban, és tényleg csaj. A legdurvább az, amikor tőlem vagy 10 évvel fiatalabbak is feljönnek, és engem is simán kiégetnek a tudásukkal. A legmegdöbbentőbb viszont az, hogy ezek a lányok többsége még csak nem is hátrányos helyzetű (nem csúnya vagy elhízott, többségük nyitott minimum a faces ismerkedésre), hanem egész dögös, vagy tökre aranyos, akiknek sokkal jobb időtöltése is lehetne az életben. Mi történt a mai világgal? A pasik többsége ennyire bezárkózott, hogy már a lányok kényszerültek át egy agresszív, lövöldözős közösségbe? Nekem ezzel semmi bajom, sőt ennek örülök, jobb így a közösség, csak tényleg érdekelne, hogy pár éve miért nem tapasztaltam ezt, és most egy rövidebb ideje mi változott? Értem itt a tizenpár évestől a saját generációmat is.

2017. jún. 11. 15:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nahát, engem is meglep, amit írsz, kérdező. Az erőszakos játékok mindig is a fiúk szórakozása volt inkább. A videojátékok megjelenése előtt is a fiúk verekedtek, meg játékpisztolyokkal vívtak "tűzharcot, míg a lányok fésülgették a barbi babát, meg a műanyag pónit... Plusz pont ma olvastam, hogy a férfiaknak háromszor akkora sikerélményt okoz egy játék, mint a nőknek. A családomban is csak a férfiak játszanak, a nők csak ritkán, akkor is csak ilyen kirakós játékokat. El se tudnám képzelni őket, ahogy countereznek. Változik a világ, és elég fura irányba...


35F

2017. jún. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
1. Vagyok, miért pontoztatok le? Hát nincs igazam? :/
2017. jún. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Néhány válaszolónak üzenem, hogy nekem ezzel SEMMI BAJOM. Csupán kicsit idősebb vagyok már, és mint mondottam elég jó ideje játszom egy konkrét játékkal, de csak az utóbbi időben vettem észre, hogy csajok is tömegével rákattantak. Itt egy konkrét FPS játékot vetettem fel, nem akármit. Nem értem miért nem lehet a kérdésemet értelmezni, nekem ezzel semmi bajom.
2017. jún. 11. 18:11
 14/20 A kérdező kommentje:

7-es:


"Szóval eddig úgy képzeleted, hogy a jó csajoknak miniszoknyában kéne inkább pörögni a pláza közepén (persze akkor meg ribbancok) és max a csúnya, kövérek játszanak otthon a szobában. "


Nem, egyáltalán nem erre gondoltam. Konkrétan arra, hogy élhetnének boldog párkapcsolatban, sokaknak a személyiségük is nagyon vonzó, ennek ellenére magányosan kockulnak, többségük depresszióval is küzd, holott nem kellene feltétlenül így legyen. Az ilyen csajok valamikor régen nem ilyen helyzetben voltak. Inkább arra következtettem, hogy megfogytak a rendesebb csávók, és ezeknek a lányoknak nem jó az a tipikus felvágós, nyomulós, érzéketlen akárki, akikből még mindig sok van. Ehelyett itt úgy érzem nem tudjátok értelmezni a kérdésem, és egyesek támadásnak vették az egészet, vagy nem tudom minek nevezni.

2017. jún. 11. 18:18
 15/20 A kérdező kommentje:

"Én azt nem értem miért fura ha lányok játszanak neked, húgommal meg diablozni szoktunk, és? Miért vagy ennyire szexista egy lány nem élvezhet egy olyan játékot amit arra terveztek hogy élvezetes legyen?"


Hol írtam, hogy nem játszhat? Csak alátámasztottam egy tényt, amivel én találkoztam hosszú éveken keresztül. Úgy értsd, hogy én középsulis korszakomban, meg az után egy kis ideig nyomtam intenzíven a CS-t, és szinte egyetlen csajjal nem találkoztam, egyik szerón sem. Elmúlt 3-4 év év, és újra rákattantam. Erre azt látom, hogy a szeró hemzseg a csajoktól. Erre kértem konkrét választ, mi ebben a rossz?

2017. jún. 11. 18:23
 16/20 anonim ***** válasza:

Hmm, lehet, hogy visszarakom a cs-t. Az meg nem zavar, ha jobban játszik, én szinte minden játékban rosszul játszom... 😂😂😂

(Kivéve ETS2, mc, talán TF2 xd)

Egyébként tf-en én is találkoztam két ilyen gamercsajjal. Az egyik szószerint az egész szervert irányította, jól játszott, meg minden fiúnak eljátszotta, hogy ő milyen jó haver, meg ilyenek.

A másik meg szimplán jól játszott, de arra is izgult a sok kocka.

Én őszintén szólva sosem szerettem, amikor 1-2 lány van a csapatban. Akkor jó, ha 0 van, vagy legalább 3. (Ezek most leginkább tfre igazak)

Ha 1-2 van, akkor szétszakad a csapat, mindenki őt healeli, nem megy a támadás.

Ui: melyik lány akár megtanítani cs-zni? Xddd

17f

2017. jún. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Régen is játszottak lányok/nők, csak mivel nem voltak meg ezek a közösségek, mint ma, ezért kínosabb volt ezt felvállalni.


A boldog párkapcsolat, kiegyensúlyozott élet, és a játékok szeretete nem zárja ki egymást. Mondjuk az sem utolsó szempont, hogy a férfiak is összekaphatnák magukat, de aki szeret játszani, elsősorban nem emiatt fog.

2017. jún. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Talán az igazság az lesz, hogy amikor én éltem a CS aranykorszakomat, tehát 16 évesen, akkor picit más volt a világ. Most 26 vagyok, és lehet nem vettem észre, hogy közben felnőtt egy újabb generáció(k), ahol már a csajoknak is természetesebb mindaz, amit régen csak fiúk toltak. Gondolok itt arra, hogy azért 10 évvel ezelőtt, még nem feltétlenül volt minden háztartás része egy izmosabb PC, vagy egy stabil, megbízható netkapcsolat.
2017. jún. 12. 12:58
 19/20 anonim ***** válasza:
Azért 2007. már nem az őskor volt. 2003-ban mentem főiskolára, akkor lett otthon internetünk, ami még percdíjas volt, mert akkor még drága volt a havidíjas, aztán a szolgáltatók nagyon gyorsan rájöttek, hogy megéri a havidíjas netet jobban nyomni, kb. fél éven belül már a szüleim is arra váltottak, akkor még 10.000Ft körüli havidíjakat fizettünk, aztán elkezdtek lefelé menni az árak, mert beléptek a konkurens cégek is a piacra. Ma már komplett csomagokat kínálnak ennél olcsóbban is (net+tv+telefon), de nem volt olyan lassú ez a folyamat a 2000-es évek elején, mint mondjuk gyerekkoromban a 80-90-es években, amikor még vezetékes telefont is külön kérvényezni kellett. A 2000-es évekre felgyorsult a változás, max. te nem figyeltél oda eléggé. Megjelentek a közösségi oldalak, a hasonló érdeklődésű emberek megtalálták egymást, a lányok is, és jé, már nem volt ciki vállalni, hogy játszanak, mert mások is csinálták eddig is, dugiban, mert az nem olyan lányos. A nők elkezdték felvállalni, hogy nem feltétlenül csajosak, és ez nem is biztos, hogy baj (én sem szerettem babázni kislányként, pedig volt babám is, de én inkább kisautóztam, dömpereztem, építőkockával és LEGO-val játszottam, aztán jött a számítógép...).
2017. jún. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
hehehe, már töltöm is a cs-t xddd
2017. jún. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!