Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit lehet tenni ingerültség...

Mit lehet tenni ingerültség ellen? (kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Mostanában semmi nem a régi... nagyon sok olyan dolog történt, amin nem tudok túllépni. (Szüleimmel, nem válás) Szégyellem magam, de nem tudom kontrollálni az érzéseimet. Ha normálisan beszélnek hozzám, ingerülten válaszolok, parasztul. Pedig ők csak segíteni szeretnének. Értetlenkednek, nem tudok egyszerűen normálisan válaszolni, és megbántom őket mert nincs kedvem századjára is elmondani ugyanazt... Rengeteg pénzügyi probléma van, amin azzal szeretnék segíteni, hogy nyáron elmegyek dolgozni. De a sok utánajárás is csak vitákat szült. Nemsokára mehetnék, de nem hívnak munkába. Ez is idegesít, és frusztrál hogy munkám lesz, hogy elronthatom, hogy ez az első... Meghalt az egyik ismerősöm rákban, és olyan mintha feketén lángolna a szívem. Fűt a düh, az igazságtalanság, az hogy egy ilyen fiatal gyereknek meg kellett halnia. Régi ismerőst láttam ma meg, aki nagyon szép volt, de teljesen lezüllött. Ez olyan sokként ért, hogy végképp elment az életkedvem. Lehet hogy belőlem is ez lesz??

Év vége van, nagy a hajtás, a tanárok is mindenkit szivatnak... (jó tanuló vagyok)

Nem szeretnék senkit megbántani, de sehogy nem tudom elkerülni. Mondtam hogy ma inkább ne beszéljünk, ezért is megsértődtek. Nem szeretek a halálról beszélni, mégis erőltetik ezt a beszélgetést...

A kérdésem: hogyan lehetne elkerülni ezeket a veszekedéseket, és mivel kezelhetném a frusztráltságom, engedhetném ki a dühömet, vezethetném le a stresszt? (Nem sportra gondolok)


15/L


2017. jún. 12. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Év vége, nagy hajtás, ne már :D 3 nap és vége az iskolának.

Vegyél egy nagy levegőt és fejezd be a fölösleges hisztit. 15 éveseknek nem sok diákmunka van, segíts inkább azzal, hogy rendben tartod a lakást, akár megfőzöl, kitakarítasz, mire a szüleid hazaérnek. Ne kérj pénzt hülyeségekre. Kérdezd meg a szomszédokat, rokonokat, van-e valami ház körüli mnuka egy kis apróért cserébe.

A nyár tk jó lehetőség egy kicsit feltöltődni, akár tanulhatsz nyelvet is vagy pótolhatsz olyna tárgybl, amiből gyengébb vagy, jobb esélyekkel indulsz máris jövőre az iskolában. Keress valami hobbit.

Az ismerősöd miatt részvétem, kuuuu..a pocsék ennyire fiatalon szembesülni azzal, hogy milyen is az élet. De ilyen sajnos, viszont azt tartsd szem előtt, hiába haragszol a világra meg mindenki másra, azzal csak kárt csinálsz, hasznot nem. Büntet mindenkit eléggé az élet, ne tegyél még rá egy lapáttal te is.

2017. jún. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1. Igenis nagy a hajtás, még a legjobb tanulót is minden szarért feleltetnek, mások aquaworldbe mennek, várost néznek, nekünk meg az utolsó órán is tanítani akarnak...

2. Persze, segítenék, de van amikor nem jól csinálom, abból is a veszekedes van.

3. De, van diákmunka,már tagja vagyok a diákszövetkezetnek is. Ez nem Amerika, hogy a szomszédba füvet nyírok, vagy atmegyek vigyázni a gyerekre, vagy megsétáltatom a kutyát es kapok pénzt... éz itt nagyon ritka.

5 igenis, nekik a pénzügyi segítség lenne a jobb.

6.köszönöm!

2017. jún. 12. 22:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy lakatlan teróleten üvölteni egy hatalmasat, kiordítani magamból az összes bánatot, frusztráltságot és elkeseredést!
2017. jún. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!