Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Velem van a gond, hogy nem...

Velem van a gond, hogy nem arra vágyom, amire a barátaim?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, Budapesten lakom és korán kezdtem el "élni", 13-14 évesen már jártam szórakozóhelyekre (idősebb barátom volt, engem is idősebbnek néztek). Gimiben is jártunk ide-oda havonta 1-2-3x barátaimmal. Most egyetemista vagyok, túl az első két éven, és kb 90% vidéki, gólyaként nem csodálkoztam, hogy érdekli őket a pesti élet, minden héten legalább 3x hívtak bulizni. Szinte mindig nemet mondtam, mert nem értem rá (dolgozom is, 17 éves korom óta valamit mindig), de amikor ráértem, akkor sem volt mindig kedvem, csak nem akartam mindig nemet mondani. Most már 3. évesek leszünk és a többiek még mindig csak buliznak, fesztiváloznak, beülnek valahova, így nyáron kb. minden nap. Én azt hittem, lassan elmúlik náluk is ez a bulizási láz, de nem. Senki nem dolgozik még SEMMIT... még egy-két hostess munkát sem vállalnak el. Nem az anyagi része érdekel, igaziból én nem bánom, hogy nekem nem tudnak a szüleim adni pénzt, csak azt furcsállom, hogy mások egyáltalán nem foglalkoznak azzal, hogy hasznosabban is lehetne tölteni a nyarat (tapasztalat miatt is dolgozhatnának már ennyi idősen), illetve hasznosabb dolgokra is lehetne költeni a pénzt vagy félretenni. Ami miatt feltettem ezt a kérdést, hogy nemrég találkoztunk viszonylag hosszú idő után 4-en a középiskolai legjobb barátnőimmel is, ketten egyetemre járnak, egyikük "dolgozik" (igaziból egy munkahelye volt két év alatt, ahonnan kirúgták, amúgy havi 1-2 hostess munkára megy el, mert pl. a póthaját nem hajlandóak fizetni a szülei, amúgy otthon lakik), és ők is mindig bulizgatnak, folyton mennének valahova, pasizgatnának... Egyszer-kétszer én is szívesen elmegyek inni, bár inkább beülni és beszélgetni szeretek, mint táncolni és pasizni, de úgy érzem, a korosztályomból mindenkivel CSAK a bulizásról, pasikról, ruhákról, külsejükről lehet beszélgetni... komolyabb dolgokról, mint pl. a jövőbeli terveim, munka, suli, családi problémák, bármilyen lelki dolog, senkivel nem igazán tudok beszélgetni... Ezért bizonytalanodtam el, hogy én vagyok túl antiszociális? Nekem van barátom több mint 3 éve, aki sajnos más városban él most, ezért vele nem mindig tudok megbeszélni mindent, de amúgy is úgy gondolom, hogy van, amit a barátnőkkel kéne, nem a párommal... de nekik nincs igényük erre, és ez egyre jobban zavar, egyre jobban eltávolodom mindenkitől és egyre felszínesebbek lesznek a kapcsolataim...
2017. júl. 16. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem valahol a kettő között van az igazság. Egyrészt az sem volt normális hogy 13 évesen szórakozóhelyekre járj, másrészt az sem normális hogy valaki egyetemistaként bulizzon ennyit.
2017. júl. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az tényleg nem volt az, de nem jöttem ki belőle rosszul, hiszen nem csináltam soha semmi hülyeséget, osztályelső voltam és 98%-os felvételit írtam 8.-ban, ezért is engedték a szüleim, bíztak bennem. Talán még jó is, hogy így alakult, mert így már 17 évesen komolyan vettem a dolgokat, tudtam, hogy mit szeretnék elérni, tudatosan jöttem erre az egyetemre, 18 évesen már megvolt a két nyelvvizsgám, 20 évesen pedig a saját autóm stb...

Tény, hogy ha nem kezdek el 13 évesen bulizni, nem unom meg ilyen hamar, és én sem lennék még ilyen "felnőttes", de úgy érzem, hogy az egyetemen mindenki olyan gyerekes hozzám képest, pedig van, aki idősebb is nálam 2-3 évvel.

2017. júl. 16. 20:15
 3/6 anonim ***** válasza:

,,1-2 hostess munkára megy el, mert pl. a póthaját nem hajlandóak fizetni a szülei"


Madarat tolláról, embert barátjáról............

2017. júl. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szerinted nem kéne velük barátkoznom többé egyáltalán? 7 év van mögöttünk együtt, amiben volt minden, de a legnagyobb problémáknál mindig ott voltunk egymásnak. Emiatt nehéz is lenne azt mondani, hogy már nem egyezik az értékrendünk, úgyhogy fejtsetek el...

És valahol félek is tőle, hogy nem marad egy barátom se, és akkor talán bennem van a hiba, hogyha senkivel nem tudok jóban lenni...:(

2017. júl. 16. 21:49
 5/6 A kérdező kommentje:
felejtsetek*
2017. júl. 16. 21:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Esetleg barátkozz olyan lányokkal, akik nem ilyen bulizós típusúak. Kicsit nehezebb őket megtalálni, de én ez az introvertáltabb típus voltam mindig és sikerült barátkoznom, szerintem neked is menni fog.
2017. júl. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!