Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért kell a szüleimnek...

Miért kell a szüleimnek kikészíteni a köszönés miatt?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, de még mindig megyünk valahova, rám szólogatnak tök hangosan, hogy köszönj.

Egyaz szoktam, kettő full idegen turistáknak nem köszönök az utcán, hogy "csókolom". Inkább a jó reggelt, jó napot kívánok, szia a helyzettől függően. Az idős nénieknek szoktam egyedül csókolommal köszönni.

Ma meg a 33 éves kolléganőjének, aki a kislányával sétált, oda szóltam, hogy "jó napot, szia". Erre a nőcinek az maradt meg, hogy letegeztem és leordítottak miatta itthon. Aztán, ha letegeztem volna is, akkor mi van, de megse történt.

Mit kell ezt túlpörögni, felnőtt ember vagyok! Gyerekként is egy csomóan mondták, hogy tegezhetem őket, de anyám miatt ment a csókolom.

A volt ofőm, banketton mondta, hogy ettől fogva tegeződhetünk, amikor apa velem volt és így köszöntem neki, két órát papoltak, hogy neveletlen vagyok.

Mi értelme van ennek?


2017. júl. 20. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim detto ilyenek, csak ők a fordítottját csinálják, bemegyünk pl. a boltba és úgy köszönök az 40 akárhány éves eladónak, hogy "Jó napot", erre mikor kijövünk, megy az üvöltözés, hogy ez egy fiatal nő, neki sziával vagy hellóval kell köszönnöm :D Lehet, hogy az ő 58-60 évükhöz képest egy kb 45 éves fiatal, de én 19 évesen hadd ne tegezzek már le egy idegent, aki az anyám is lehetne..

Meg amikor bemegyünk valahová, mindig megkérdik tőlem, mint egy ötévestől, hogy Köszöntééél? -.-

Én nem tudom, mi bajuk van az ilyen embereknek, de nem százasok, az biztos.

2017. júl. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szüleid nem fognak változni. Ők olyanok, amilyenek. Neked kell függetlenedni és önállóvá válni. A legjobb lenne elköltözni otthonról, ha még otthon laksz, de tudom, hogy vannak anyagi korlátok. Ha viszont otthon maradsz még pár évet, akkor is tölthetsz egyre kevesebb időt a szüleiddel. Csak jogilag vagy felnőtt, de amíg nem tudod eltartani magad, addig a gyakorlatban gyerek vagy. Viszont megkezdheted az első lépéseket az önálló élet kialakítása felé. Lássák a szüleid rajtad, hogy önállósodsz és már nem vagy az ő pici fiacskájuk. Emellett pedig higgadtan mondd el nekik, hogyha a jövőben bárhol leordítanak, akkor nem fogsz velük közösen mutatkozni sehol. Persze a végleges megoldást csakis a kiköltözés jelenti. Egyszerűen nem lehet teljesen függetlenedni a szülőktől, amíg velük laksz.
2017. júl. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó látni, hogy nem csak az én szüleim képesek ilyen semmiségeken vergődni :D

Azt a pofonegyszerű taktikát tudom tanácsolni neked, amit én is alkalmazok: ha a szüleiddel vagy, köszönj úgy, ahogy ők várják el, ha pedig nincsenek veled, akkor pedig úgy, ahogy te szeretnél. Így a legegyszerűbb elkerülni a konfliktust.

Én is így vagyok vele egyébként, hogy ha az idősebb emberek megengedték nekem, hogy tegezzem őket, akkor meg mit produkáljam magam? Meg lehet nekik adni a tiszteletet azzal is, ha kedvesen és udvariasan viselkedünk velük.

2017. júl. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Áhh, velem is ezt csinálták kiskoromban, és még most is képes anyum jó hangosan mondani ha ismerőssel találkozunk hogy köszönj. Mintha 19 évesen nem tudnék, meg nem szoktam volna köszönni...
2017. júl. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En a tesomtol kaptam meg ugyanigy a fejmosast :) ebben a romlott tarsadalomban mar azert is leszolnak ha mashogy koszon az ember , szerintem tok mindegy ki hogy koszon a masiknak csak legyen udvarias vagy mosoly az arcan nem tudom miert enyire lenyeges a szi hasznalat! A sznobokat feltudja cseszni rendesen!
2017. júl. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Velem is ezt csinálják szüleim, de nem csak így..

Megmondják mikor fürödhetek, mikor ehetek, mivan a hűtőben, panaszkodnak hogy kinek köszönök..

Utána csodálkoznak és panaszkodnak hogy a gyerek nem önálló.

2017. júl. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!