Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hol a szegények nyugalma,...

Hol a szegények nyugalma, békéje? Ha már a gazdagoknak nincs. (több lenn)

Figyelt kérdés

Tehát ugye mindig azt mondják, hogy míg a szegénynek nincs pénze, úgy a gazdagnak nincs nyugodtsága. Mert ugye mindig fél, hogy vki elárulja őket, ellopják pénzüket, stb ezért nincs nyugodtságuk. A szegényeknek ezzel ellentétben van, mert ugye nincs pénzük, így nincs mit ellopni...


Ez egy hatalmas baromság szerintem, mert a szegényeknek egyáltalán nincs békéjük. Én falun lakom, tehát itt relatíve több a szegényebb ember, és hát veszekednek mint a kutyák mindennap. Hogy nincs pénz, a főnök igy-ugy lecseszte őket, stb. A gazdagoknak is lehet ez, hogy nincs béke, viszont VAN PÉNZÜK, amivel ideig-óráig el tudják ezeket felejteni, a szegényeknek nincs B tervük sajnos...

Ez az egyensúly hiányzik a mai világban, ezért nincs béke, se boldogság...



2017. júl. 26. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom valami hülye facebookon megosztott képen találkoztál ezzel a veretes baromsággal. Sok hülyeséget lehet olvasni az interneten, felesleges mindegyiken fennakadni.
2017. júl. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem a pénz a baj, hanem az emberek. A gazdagot és a szegényt is cseszteti a még gazdagabb, vagy a még szegényebb. De ha mindenkinek fillérre ugyanannyi pénze lenne, akkor veszekednének a nőkön/férfiakon, zenei, és egyéb ízlésen.
2017. júl. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kérdezővel egyetértek. A gazdagok el tudják feledtetni ideig-óráig a nyomorúságukat.
2017. júl. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1-ő: ne mondd már hogy neked még nem mondták ezt. Nincs facebookom képzeld... Én minden családi összejövetelen találkozok ezzel a meglátással...


Sztem ez egyfajta önnyugtatás a szegények, prolik részéről, hogy ugyan, a gazdagnak se olyan jó...

2017. júl. 26. 15:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Az szomorú, ha élőben jön elő valaki ezzel a hülyeséggel. Lehetne magyarázni nekik, hogy honnan szedik ezt a paranoiás marhaságot, meg hogy a pénz ad egy alap biztonság -, és szabadságérzetet, de gyanítom hogy úgyse fogják fel (lehet nem is akarják), szóval szerintem kár vitázni az ilyenekkel.
2017. júl. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az állítás csak akkor igaz, ha belül nem építkezel, csak kívül. Továbbá , ha egy gazdag mindenét elveszít, és semmilye sincs, akkor is gazdagként tekint magára, és ha belül építkezett, újra megteremti az anyagi javakat, tehát nem esik kétségbe.

A szegény, hiába nyer milliárdokat, elherdálja. Nem belső építkezésre fordítja, hanem hülyeségekre, amit nem vihet magával. A Ferrarit és a szélesvásznú tévét nem viheti magával senki.

2017. júl. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!