Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Furcsa kérdés: Ti a gazdagok...

Furcsa kérdés: Ti a gazdagok vagy szegények társaságában érzitek jobban magatokat?

Figyelt kérdés
2015. jún. 5. 22:49
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
(Tudom, hohy nem az anyagi háttér határozza ezt meg, de mégis?)
2015. jún. 5. 22:51
 2/17 anonim ***** válasza:
Átlagos.
2015. jún. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szegény inkább.A legtöbb gazdag beképzelt.Persze nem mindegyik :)
2015. jún. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem pénzfüggő, de sznobokkal nem találom meg a közös hangot.
2015. jún. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A normális felfogású és normális értékrendű emberek társaságában, ezek meg nem az anyagiaktól függnek.
2015. jún. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A tisztességes emberek társaságában érzem jól magam. Van tehetős és kevésbé tehetős ismerősöm is, és a tisztességes a "nyerő".
2015. jún. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
41%

Ha bekerülsz egy társaságba, rögtön a pénztárca nagyságáról kezdesz el érdeklődni?

Minden társadalmi csoportban vannak sz4remberek, és értékes személyiségek is, ez nem pénzügyi helyzet függvénye.

2015. jún. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%
Hát én normális emberek társaságában. Az én családom gazdagabb, de én ezzel sosem menőztem, nincsenek fölösleges kütyüjeim, amiket sose használok úgyse, és ellentétben az osztálytársaim legtöbbjével, én nem kaptam kocsit (apukám szerint keressem meg magamnak a rá valót). Mégis, mivel nagy házunk és udvarunk van, saját fürdőszobám van meg elég nagy szobám és ilyen gardróbszerű kis szobácskám, vagy például saját tévém, szkennerem, nyomtatóm volt már gyerekként, volt olyan osztálytársam, aki állandóan b.ogatott. Ha ő akart velem beszélni telefonon, elvárta, hogy én fizessek a hívásért, mondván, hogy én gazdag vagyok (szerintem a szüleim keresnek, nem én, de mindegy), folyton azzal jött, hogy ő bármit megtehet, mert nekem az úgyse baj. Mindig kölcsönkérte mindenemet, de nem vigyázott rájuk, vagy ha nem akartam odaadni a telefonomat, csak azért, hogy első dolga legyen elolvasni benne az sms-eket meg a dolgaimat, rögtön panaszkodik, hogy én beképzelt vagyok. Ezt múlt időben kellett volna írnom, mert megszakítottam vele a barátságot. De persze volt, aki nem így kezelte a helyzetet. A barátaim jelentős része rosszabbul áll nálunk anyagilag. Sőt, talán mindenki. Szóval én a normálisakkal szeretek együtt lógni, aki például nem jön rögtön azzal, hogy biztos beképzelt vagyok, vagy nem kérdezi meg hetente, hogy hogyhogy nekem nincs iPhone-om, és hogy én szeretem az iPodot, pedig az régi dolog....
2015. jún. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg milyen gazdag. Persze lehetnek problémák ebből, pl.a gazdag gyereknek lenne pénze egy programra de neked viszont nem, ugyanígy átlagos-szegénynél is, ezért a legideálisabb ha hasonló rétegből származnak a legjobb barátaid/haverjaid.


Gazdagokkal meg sokszor együtt jár a sznobság is, na azt az embertípust rühellem, főleg ha ő maga nem tett érte semmit, csak jó családba született. De nem akarok általánosítani, gazdagok között is vannak jó arcok.

2015. jún. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 opened paradise ***** válasza:
32%

Szegények.

A Titanicon is ott volt a nagyobb buli :D

2015. jún. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!