Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Van hozzám hasonló ember, aki...

Van hozzám hasonló ember, aki nem szeret társaságban lenni, és konkétan írtózik a sok embertől? 18/L

Figyelt kérdés
Nem szeretek eljárni sehova, egyedül otthon a szobámban teljesen jól èrzem magam. Nem èrzem hiányát senkinek. Fèlek hogy ha idősebb leszek bánni fogom , hogy az fiatalságomat nem használtam ki. Nem járok el bulizni, mint a normális 18 èvesek. Barátom mèg sosem volt , de fèlek hogy így nem is lesz . Mit tudnák tenni , van/volt valaki ilyen?
2017. aug. 2. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Én már 20 éves vagyok és bánom, hogy akkoriban nem ragadtam meg a lehetőségeimet. Szörnyű belegondolni, hogy éveken át csak itthon punnyadtam.
2017. aug. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, utálom ha sok ember van körülöttem. Egy kisebb csapat oké de nagy tömegekben... :/

Ha nem szeretsz bulizni akkor felesleges elmenned. Ha nem szereted a tömeget akkor valószínűleg csak egy rossz élménnyel gazdagodnál.

Próbálj meg egy kisebb baráti társaságot összeszedni és velük eljárni néha néha


16/L

2017. aug. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyszerűen ilyen vagy, ne érezd ettől rosszul magad. Másoknak az a normális, ha minden hétvégén bulizni járnak, neked az, hogy a szobádban vagy egyedül. Ha magadra erőltetnéd a bulikat, attól csak rosszabb lenne. Viszont azt javaslom, hogy találj valakit, akiben megbízol és aki hasonló hozzád, írj naplót, vagy blogot, ahol kiírod magadból a gondolataidat, mert ha nem beszélsz senkivel, sok minden felgyűlhet benned, és sokkal nagyobbat fog "robbanni", ha egyszer csak kijön. :)
2017. aug. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg bánni fogod.

Azért nem akarsz társaságban lenni, mert nem ismersz jó embereket, jó társaságot, akik között felszabadult lehetnél és jól éreznéd magad.

Azért nem érzed hiányát senkinek, mert nem tudod milyen igazi, jó barátaid is lehetnének, de manapság ritka az ilyen, és nem csoda hogy ilyen vagy.

Azt tudnád tenni, hogy keresel hozzád hasonló embereket, akár a neten, és azokkal lógsz.


Én hozzám hasonló embert sem találtam, csak interneten, és úgy találkoztam vele élőben. Azelőtt én sem akartam senkivel társaságban lenni, mert nem értettek meg, de miután rájössz hogy ha olyannal vagy aki megért és elfogad úgy ahogy vagy, imádni fogod a társaságát.

2017. aug. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Utalom.Fàraszt a zsivaj.De a vendégséget,bulit szeretem.
2017. aug. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Psycho ***** válasza:

Ez csak annyit jelent, hogy inkább introvertált vagy. Nincs ebben semmi! :) Valamiért sokan úgy hiszik, az a "normális" ha az ember kb. minden hétvégén bulizik, haverokkal jár el ide-oda, stb.. Nyilván igen, normális ez annak, aki így él, önmagában ez se baj.

Viszont miért erőltesd ezt magadra, hogyha úgysem éreznéd jól magad? Senki nem nyomja le a saját torkán a spenótot, ha egyszer utálja azt. :D Csak azért, mert mások így élnek és ezt látják jónak? Szerintem sokkal fontosabb az, amit Te szeretsz.

Ettől persze még nem a legjobb, ha túlságosan is magadba fordulsz, mert az ember társas lény. Eric Berne írta erre, hogy "ha nem simogatják a gerincagyadat, kiszikkad". Ebben #2-nek és #3-nak is nagyon igaza van!


Egyébként én sem szeretem a tömeget, inkább a kisebb, max 5-6 fős társaságot. Viszont nem ülök otthon egész nap. Vannak hobbik, én speciel sportolok sokat, másnak más jön be. Lehet kirándulni, utazni, ha belefér a költségvetésbe akkor mozi, vagy közös kajálás, akármi. Ezt mind lehet úgy, hogy az ember elkerüli a tömeget.

Azon ne bánkódj szerintem, ha nem csinálsz olyasmit amit nem szeretsz, csak azért hogy hasonlíts egy vélt átlaghoz!

2017. aug. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A 4-es nagyon jól összefoglalta a dolgot, én vele értek egyet.


6-os, az a baj, hogy sokan úgy ítélik el a bulizást, a nagyobb társasággal való szórakozást és minden hasonló dolgot, hogy soha ki se próbálták. Olvastak a gyakorin pár gyalázó hozzászólást a sok önjelölt introvertálttól és esetleg láttak a filmekben néhány bulijelenetet, majd ezek alapján döntötték el, hogy köszönik szépen, ők ebből nem kérnek, inkább ülnek otthon öregkorukig. Közben meg ha adnának egy esélyt a dolognak (persze nem azzal a hozzáállással, hogy oké, kipróbálom, de tuti, hogy ez nekem nem fog tetszeni) akkor lehet, hogy ráéreznének az ízére, és kicsit jobban kinyílna előttük a világ.

2017. aug. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Most 18 éves vagyok, és elég nagy társasági életet éltem múlt évig. Én azt bánom. :P Mostanában én is a szobámban ülök, rajzolok, játszok, zenét hallgatok, olvasok, és teljesen megfelel nekem. Néha átjön egy-két ismerős, velük beszélgetek, de a bulizásra már valahogy nem vágyom. Meg úgy emberekre sem igazán, csak neten keresztül, addig jó míg nem kell mellettük lennem. :D Szóval igen, vagyunk még ilyenek, hogy normális, azt nem mondanám, de ha megfelel nekünk így is, akkor mást se zavarjon. Az introvertált embereket kedvelem amúgy is, akikkel csak a neten lehet találkozni, szóval megint egy plusz pont. :D
2017. aug. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Ugyanilyen voltam a te korodban.

Nem szerettem emberek közé járni, szégyellős is voltam.

Nem találtam senkit, aki érdekelt volna.


Pár évre rá megtaláltam a buli társaságomat.

Előtte soha életemben nem voltam kifejezetten szórakozóhelyen. Mivel nagy drum and bass fan voltam mindig is, és olyan buliba is keveredtem el, jól jártam.

Imádom a társaságot, ami ott van. Beillek közéjük, és nagyon sok a közös hobbim, beszédtémám mindenkivel.

Rajtuk kívül a mai napig nem tudok/nem is akarok másokkal ismerkedni, barátkozni. De ott egyszerűen imádok.


Csak annyit szeretnék ezzel mondani, hogy jó helyen kell lenned, a jó emberek közt. Add meg a lehetőséget magadnak, keresd a neked való helyet, és meg fogod találni

2017. aug. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Szerintem attól, mert fiatal valaki, nem kell eljárnia bulizni. Ilyet azért tesz az ember, hogy jól érezze magát. Ha nem érzed jól magad, nem muszáj magadra erőltetned, mert azzal csak keresztbe teszel magadnak.

Szóval szeretnél barátot? Mert nekem is "jól jönne" egy barátnő :3

18/F

2017. aug. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!