Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Van olyan, hogy egy ember nem...

Van olyan, hogy egy ember nem nagyon akar együtt lenni másokkal (pl. sokáig egyedül él, és akkor elszokik másoktól, vagy akár az emberi beszédtől is) és pl. nem nagyon szeret beszélni másokkal? Alkoholfogyasztás?

Figyelt kérdés

Van olyan, hogy valaki nem nagyon / vagy csak minimálisan szeret beszélgetni másokkal?


Sokáig egyedül éltem, illetve most is egyedül lakom, és pl. ma találkoztam a családommal (feljöttek Budapestre) persze, az elején jó beszélgetni, meg tökre szívesen dumál az ember, csak utána már nyűg... veletek már volt ilyen?


Vagy hogy alapvetően nem szerettek sokat beszélni?

Nincs sok barátom, régen is csak 1-2 volt, aki közelebb állt hozzám (de őket nagyon-nagyon kedveltem)


Pasim jelenleg nincs (régen volt csak; őérte megőrültem. Nem volt túl sok srác eddig az életemben kb. 4 max 5).


Van olyan, hogy egy ember nem nagyon szeret dumálni? Pl. csak a munkájába beszél? A beszéd is lefáraszthat?


Illetve olyan is van, hogy ha iszok, akkor nem szeretek másokkal dumálni? Olvastam, hogy ha valaki iszik, akkor nagydumás lesz, más meg szótlan.. ebből mi igaz? (hetente egyszer iszok)


Voltam kollégista is, volt szobatársam is, de egy nyűg volt. ... olyan van, hogy néha rossz másokkal találkozni, vagy van olyan helyzet, hogy néha nyűg emberekkel találkozni?


23/l



2017. aug. 6. 00:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Introvertált vagy. Nézz utána a szó jelentésének. A heti 1 piálást nyugodtan hagyd el ha egyedül iszol.. az más ha vannak ismerősök/haverok akikkel összejársz, isztok egy kicsit de ha csak 1 magadban iszol akkor az szerintem nagyon gáz. Főleg, hogy csak 23 éves vagy.
2017. aug. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Aki szeretek, aki haver azzal szeretek beszélni.


Olyan előfordult hogy fogfájással dolgoztam és valahogy kihúztam a napot, de beszéltetett az egyik csávó és majdnem megütöttem hogy hallgass már, maradj csendbe.


Ittasan akárkihez oda megyek nincs gátlásom, nyaralásokon mindig ha iszok angolul beszélek csajokhoz és van aki le is ül velem beszélgetni, volt hogy már nem éreztem jól magam de beírta a számát a telefonomba, és mondtam hogy keresni fogom a holnapi nap folyamán, úgy is volt, találkoztunk és mondta hogy nem számított rá hogy keresni fogom még :D

2017. aug. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Van. Én is ilyen vagyok. Elhúzódó betegségből lábadozok, 5-6 hónapig személyesen csak édesanyámmal beszéltem. Most már vagyok annyira jól, hogy társaságba menjek, de már meg nem akarok. Egyszerűen nem akarok beszélni senkivel.

Idegesítenek az emberek, ahogy magyaráznak, meg belemásznak a képembe. Mindent egyedül csinálok, és ha tehetném meg se szólalnék hónapokig. Érdekes, hogy így neten sok emberrel beszélgetek, de személyesen nem akarok. Nincs szociális fóbiám.

2017. aug. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Nekem nagyon durván két arcom van ebből a szempontból. Egyrészt sokáig hostess voltam, szóval gondolhatod, hogy van egy intenzív extrovertált oldalam. Én mégsem tartom magam annak.


A magánéletben általában tehernek érzem, ha másokkal kell beszélgetnem. Jó, néha szükség van rá, ezért tartok néhány felszínes barátnőt, akikkel időnként tudok találkozni. Párkapcsolatra egyelőre abszolút nem vágyom.


Most erre a helyzetre van is egy jó példa az életemben. Tesóm a legjobb barátnőm. Most itthon van vidéken velem nyári szüneten. Szeretem, imádom, de kicsit már várom az őszt, hogy visszamenjen a koliba. Ősztől ismét kb. hetente egyszer fogunk valami közös programot csinálni, nekem az pont elég. Most már nyáron egy kicsit sok belőle (szégyellem is magam miatta). Pedig ő a legtoleránsabb ember akit ismerek. Ha valaki, akkor ő tényleg nem száll rá az emberre, mégis ezt érzem (de ebben nem ő a hibás, hanem ez a szituáció, hogy most nyári szünet van). Ezen a hétvégén pl. valami házibuliban van vagy nem tudom hol, holnap vagy hétfőn jön, és most olyan jó, úgy érzem, hogy végre levegőhöz jutottam. Jaj olyan szörnyű ezt leírni. De nem győzöm hangsúlyozni, hogy ez egyáltalán nem az ő hibája.

2017. aug. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én se vagyok egy társaságkedvelő ember, 1-2 olyan van akikkel szívesen beszélgetek többet is, de amúgy ha csak elhet minimálisra csökkentem a beszélgetéseket.
2017. aug. 6. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Soha nem lettem még italtól oylan akinek be nem áll a szája.

Mások részegen oda mennek mindenkihez és ontják a hülyeséget magukból, én elvagyok olyankor magamba.

2017. aug. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%
Alkoholfogyasztás kizárt, de alapból én is ilyen vagyok. Legszívesebben vagy egy tanyán vagy egy távoli szigeten élnék önfenntartással vagy távmunkával foglalatoskodva.
2017. aug. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
38%

Kb. illik rám a leírásod. Vannak barátaim, és szerintem az őrületbe kergetem őket azzal, hogy lefixáljuk, hogy oké, akkor pénteken megyünk szórakozni, egész héten várom a pénteket, aztán arra ébredek, hogy ma mégsincs kedvem emberekhez, úgyhogy teszek egy tiszteletkört a többiekkel, és hazamegyek.

Nekem is csak pár srác volt az életemben, azt is én erőltettem, mert tudtam, hogy az lenne a normális az én koromban, ha szerelmes lennék és járnék valakivel, de nekem inkább teher volt, hogy találkozni kell velük, ezért útjukra bocsátottam őket. Pluszban ott van az is, hogy ha egyszer komolyabbra fordul valamelyikkel a dolog, akkor biztosan össze akar költözni velem, márpedig én a falra mászok attól, hogy valaki ott legyen az én teremben. Inkább dolgozok 40 órát egyetem mellett, hogy ebből és az ösztöndíjból kifizessek egy horror árú garzont, de nincs az az Isten, hogy még egyszer együtt éljek valakivel.

Négy évig voltam koleszos, általában kedveltem a szobatársaimat, és jól elvoltunk, barátok lettünk, de már rossz volt a hangulatom, mikor tudtam vasárnap délután, hogy pár óra, és itt lesznek újra.

Viszont amire megpróbálok nagyon odafigyelni, és neked is ezt tanácsolom, ha van igényed barátokra, és nekik épp szükségük van rád, akkor tedd félre ezt, és valahogy erőltesd bele magad egy-egy szociális helyzetbe. Volt párszor, hogy szakítás, kirúgás vagy haláleset után akár napokig ott aludtam a barátaim valamelyikénél, mert ő utál egyedül lenni (amit nem értek :D ), ezért nem hagyhattam magára egy ilyen helyztben.

És igen, ha épp nincs hozzá kedved, baromira le tud fárasztani, hogy beszélgetned kell másokkal.


De mint láthatod, az írásbeli kommunikációval semmi problémám nincs :D Azért írtam le az én nézőpontomat ilyen részletesen, hogy tudd, hogy nem vagy ezzel egyedül. És szerintem normálisak vagyunk. Mindenkinek más igényei vannak, van, aki akkor van elemében, ha reggeltől estig emberekkel lehet.

Én időnként szívesen megyek társaságba, szívesen ebédelek a munkatársaimmal, viszont inkább csendes megfigyelő vagyok. De ha annyi alkoholt iszok, hogy berúgjak, akkor se szoktam különösebben belefolyni a társalgásba. Szóval ez nem gátlásosság, egyszerűen nincs kedvem :D

22/L

2017. aug. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!