Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Honnan került a közbeszédbe...

Honnan került a közbeszédbe az "engedd el" mantra?

Figyelt kérdés
Nagyjából két hónapja kezdtem egyre többet hallani, hogy a korábbi megszokottnál jóval többen, jóval többet használják, akár már a "nyugi", "ne foglalkozz vele" stb. szinonímáiként is. Tévét nem nézek, rádiót nem hallgatok, így valami modern életérzéseket közvetítő marketing bullshit-re, vagy zeneszámra gyanakszom. Valakinek van jobb, konkrétabb tippje?

2017. aug. 15. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Nemtudom de szerintem rohadt idegesítő
2017. aug. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
idegesítő, mint az összes többi "nyugtató" szó, amiktől még idegesebb az ember. mint ahogy említetted, hogy "nyugi" "ne foglalkozz vele" "sz rd le", stb...
2017. aug. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem értem miért huzod fel magad ezen, engedd el....
2017. aug. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
engedd már el
2017. aug. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Az a szomorú, hogy ennek a mantrának még lehetne értéke is. Alapvetően a buddhizmus hirdeti a vágyaktól való megszabadulást, a megbékélést magaddal és a világgal. Valaki pedig leszűkítette az egész ideológiát egyetlen szókapcsolattá, és mivel jól hangzik, átvette mindenki, és nagyon kiüresedett, jelentés nélkülivé vált.
2017. aug. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Punnany Massif - Engedd el (official music video) - YouTube
2017. aug. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én már régebben is hallottam ezt :D Egy ideig pár éve 'divat volt' errefelé ezt mondogatni, de én se tudom, hogy miért.
2017. aug. 26. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!