Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Volt olyan, hogy az élet...

Volt olyan, hogy az élet visszaadta azt a rosszat, amit tettél?

Figyelt kérdés

2017. szept. 16. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Ha rosszat teszek, minden egyes pillanatban visszaadja, és mindenkivel így van.


Ha valakit utálsz, és tönkreteszed őt, nem feltétlen fognak téged is tönkretenni. Amikor utálsz valakit, nem vagy boldog, az utálat miatt frusztrált leszel, kellemetlenül érzed magad, nem élvezed az életet úgy.


Így folyamatosan azt kapod, amit adsz. Ha mindenkit szeretsz, boldog vagy, kellemesen érzed magad, ha valakit bántasz akkor harag van benned, ami kellemetlen, és szenvedsz tőle. Ezért nem jó ha rosszat teszel, mert amikor rosszat teszel te ezerrel szívsz, minél jobban jelen vannak benned a negatív érzelmek, annál fájdalmasabb neked.

2017. szept. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Előzővel maximálisan egyetértek, de kiegészíteném azzal, hogy a nővéremmel ugyanez a felfogásunk, de úgy is tehetsz rosszat, ha nem célod, vagy nem fűződik hozzá negatív érzelmed:


Nővérem szerelmes lett egy nős férfiba (3 gyerekkel), aki ugyanígy szerette őt. Végül a férfi elvált és elvette a nővéremet. A nővérem nem utálta az előző feleséget, nem akart rosszat neki, még el is utazott egy évre külföldre, hátha kiszeret a mostani férjéből, de nem bírta, visszajött és összejöttek. Tehát próbálta betartani, amit az elvei diktáltak, de nem ment neki, és tulajdonképpen rosszat tett egy családnak önös érdekből, bármennyire is nem akarta. Aztán a sógorommal nagyon boldogok voltak, lett egy kisfiuk is, már lassan 10 éve együtt vannak. Sógorom "hűséges típus" életében kétszer lett szerelmes, egyszer az első feleségébe, másodszor a nővérembe. Most mégis úgy tűnik a nővéremnek, hogy egy új lányért van oda, akit másfél éve ismert meg a munkája kapcsán. Úgy, hogy előtte 10 évig senkire rá se nézett.

Tehát ha valakinek rosszat teszel, sok esetben teljesen ugyanazt vissza is kapod. Persze itt egy fontos momentum, hogy ha egy férfi egyszer képes volt elhagyni a családját egy új kapcsolatért (egyébként példamutatóan gondoskodik róluk azóta is), akkor az újra meg fogja tenni, ha éppen szerelmes lesz, tehát benne van a rizikó.


Velem is volt már apró dolgokban, hogy visszakaptam, pedig én is jóindulatú ember vagyok. Például kicsit okosabb vagyok az átlagnál és régen sok embert lenéztem emiatt, aztán az élet afelé terelt, hogy nálam okosabbak rámutassanak az én hiányosságaimra ugyanúgy nem túl finoman, ahogyan én tettem. Azóta sokkal empatikusabb vagyok azokkal, akiknek nem olyan gyorsan vág az eszük, most tanárként dolgozok, és szerintem nem csinálnám ilyen jól, ha nem kaptam volna vissza ezeket a dolgokat, hanem valószínűleg olyan arrogáns lennék a gyengébb képességű gyerekekkel, mint rengeteg kollégám.

2017. szept. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én azon ao szinten vagyok, hogy nem tudom mi rosszat tettem


Barátok átvernek, párom megcsalt, munkaado letminimumon tart, utcán beszolnak..


Ma pl amikor nem vettem eszre egy utcai árust aki hozzàm beszél, egyszercsak arra vagyok figyelmes, hogy Madonnaként szolongat hogy figyeljek már. Igaz akkor ott ugy meglepett hogy elnevettem magam, de komolyan en ha egyhelyben àllok is és SEMMIT nem teszek, is pofonok jönnek.

2017. szept. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Es ha jo tortenik velem, szinte a kovetkezo pillanatban rogton jon a párja, a rossz esemény.


Legutobb nagyon jo esemény tortént. Jelenleg is meg vagyok lepodve, hogyan, miért

2017. szept. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el mit írt 1#, de tuti úgy van nagyjából.


Minden létformával ez van, minden időintervallumban. "Rossz"

2017. szept. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A búcsúcédula a középkori római keresztény egyházban pénzért árusított bűnbocsánati lehetőség volt.


Ha valaki megvásárolta a búcsúcédulát, akkor a pápa (vagy megbízottja) megbocsátotta a vétkeit, sőt elengedhette az imák elmondásából, böjtölésből járó fáradságot.


A búcsúcédulákkal kapcsolatos visszaélések felismerése arra ösztönözte Luther Márton Ágoston-rendi szerzetest, hogy nyilvános tézisekben foglaljon állást a búcsúk ügyében, és általában az egyház életének kérdéseiben.


A búcsúcédulák pénzért történő árusítását a tridenti zsinat szüntette meg.


Gondold át micsoda biznisz. Rosszat tettél, egyházi személy némi összegért bűnbocsánatot nyújt. Kész. Megnyugodott a lelkiismeret. Mindössze pszichológiailag történt az illetőben változás. Most az illető azt hiszi megúszta a bűntetést, mert fizetett.

Azt ne firtassuk kik férköztek be az egyházba, és kiknek "köszönhető" a bűnbocsánat részvény.

Azt se firtassuk, hogy az Igazság túl mutat a Jón és a Rosszon.

Most megyek vizelni.

2017. szept. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem is egyszer, szóval igen.

Az élet nem ad kifizetetlen számlát!

2017. szept. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!