Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A ti családotokban mennyire...

A ti családotokban mennyire közöltök dolgokat a többi családtaggal?

Figyelt kérdés

Eddig közöltem dolgokat, gyakran hoztam az (ex)barátnőmet, de a következőnél már lehet, hogy kicsit izolálom a párkapcsolatot a családtól.


A testvéremmel még nincs semmi baj, csak anyám nincs azon a szinten intelligencia ügyileg, és pl. ez nem is tetszett az exemnek (nekem se), hogy igazából nem lehet vele magasabb dolgokról beszélni, csak a hétköznapi, felületes témákról. Próbáltam rávenni, hogy ne én alacsonyodjak le, hanem ő is kicsit érdeklődjön több dolog iránt, hogy jobb legyen a kommunikáció közöttünk, de ő csak azt mondja, hogy ez az ő szintje, és ez neki jó. Már belenyugodtam, hogy ennél jobb nem lesz, így a kérdés az, hogy vajon a barátnőm nem volt elég toleráns vele, vagy ilyen esetekben tényleg nem baj, ha kevesebbet találkoznak, elvégre nem élvezi annyira a társaságát?


Másik kérdés meg az lenne, hogy ti szoktatok olyan dolgokat titkolni családtagjaitok elől, amiről pl. tudjátok, hogy a véleményetekkel teljesen ellentétes, és csak vitát gerjesztene?


Próbáltam ezen is változtatni, de tényleg teljesen más a hozzáállásunk, és ezen gondolom már nem lehet alakítani. Szóval az egyetlen lehetőség az az, hogy inkább titkolok bizonyos előle?


Ami így leírva elég egyértelműnek hangzik, de annyira bánt, hogy pont az anyámmal nem olyan szoros a kapcsolatom, és a barátaimmal jobban meg tudom beszélni a dolgok nagy részét. Annyira szeretnék változtatni. Főleg azért, mert a baráti körömben ritkán van ilyen "kiöntöm a lelkemet" hangulat, anyám pedig mindig meghallgat. Csak az a baj, hogy többnyire az ilyen esetekből vita alakul ki, mert teljesen más a véleményünk.


Hasonló sztorijaitok vannak? Ti mit tesztek ezzel? Mit tennétek?


2017. okt. 18. 00:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Sok mindent igen, sok mindent nem, nem osztok meg velük. Pláne nem azóta, hogy észrevettem az anyám nem is ismer, nem ismeri a lelkemet. Egyik, másik tesóm is úgy vettem észre teljesen más milyennek lát mint amilyen valójában vagyok. Már rég nem kellene, hogy érdekeljenek, de van/volt egy hosszabb munkanélküliségem ami "megfektetett" és nem állt módomban gyűjtögetni, hogy a saját magam ura legyek végre, pedig már réges régen elkellet volna, hogy válljaknak az útjainak.
2017. okt. 18. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nálunk is vannak témák, amelyeket kerülök a szüleimmel, mert nem szeretnék felesleges vitát, mivel sokmindent mi is másképp látunk. Ezek leginkább életvezetési vagy világnézeti kérdések. Tulajdonképpen nem titkolózok, mert ha rákérdeznek direkt, akkor nem tagadom le egy döntésemet vagy véleményemet sem. Csak nem hozom fel szándékosan. Mivel nem élünk már együtt, így ez nem okoz gondot, ha pedig találkozunk, akad téma így is elég.

A másik, amit írsz, az pedig a barátnőd oldaláról ismerős inkább. A férjem családjára jellemző, hogy nem élnek túl bonyolult vagy intenzív lelki életet, mondhatom úgy is, hogy egyszerű emberek, de kedvesek, jóindulatúak, én elfogadtam őket ilyennek. Maximum nem velük kezdek mélylélektani beszélgetésekbe (amire egyébként gyakori és kifejezett igényem van), hanem mással vagy másokkal.

Neked szükséged volna egy olyan barátra, aki időnként komolyabban meghallgat, ez hiányzik az életedből, úgy latszik.

2017. okt. 18. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Eltaláltad. Régen nem volt ilyen problémám, hozzászoktam, hogy csak magammal beszélgethetek erről. Aztán jött egy 3 éves kapcsolat, és most meg nehéz visszaszokni.
2017. okt. 18. 09:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán,inkább felszines a kommunikációnk.Két külön világ vagyunk.Dettó nem szoros velük a kapcsolatom azelőtt mikor mondtam pár dolgot ami bántott,rosszul érintett azt ledegradálták mondván ilyen dolgokon gondolkodom,másoknak nagyobb problémáik vannak.Úgyhogy inkább nem is mondtam semmit.
2017. okt. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sosem álltunk közeli kapcsolatban, semmilyen magántermészetű problémát nem beszélek meg velük, csak hétköznapi/háztartási ügyeket. Nem is lehet velük normálisan csevegni, mert csak vallatni és üvöltözni képesek. Kicsi korom óta így megy, tudom, hogy nem normális, de nem mindenkinek jut ideális család és egészséges légkör, szóval én ezt szoktam meg, ennyi idő után már nem fog változni semmi.
2017. okt. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!