Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti családotokban vannak...

A ti családotokban vannak anyagi gondok?

Figyelt kérdés

Okoz ez feszültséget a családban, vagy próbáltok nem erre koncentrálni?Akár házastársak-akár szülő gyermek között, vagy bárhogy.

Ha nem titok, mennyi a bevételetek és a kiadásotok havi szinten és ki kezeli a "családi kasszát"?


2017. okt. 13. 12:27
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
65%
Nincsen. Az én fizetésem 450 ezer plusz cafeteria, a férjemé 280 ezer. Hárman vagyunk rá, hitel nincsen. Közös kasszán vagyunk, de általában megbeszéljük a kiadásokat(persze nem egy liter tej kaliberű dolgokat)
2017. okt. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk nincs, én 180ezer+ cafeteriát keresek, a férjem 140ezer +cafetériát (plusz néha kap plusz pénzeket is)

Kiadásunk mindennel együtt (rezsi, kaja, utazás) olyan 140 ezer.

Nem vagyunk közös kasszán, de nem is számolgatunk minden forintot egymással el és nem sajnálunk semmit a másiktól :)

Gyerek még nincs, most szeretnénk.

2017. okt. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
82%

Van, sajnos...

Egyedül nevelem a gyermekeim, a munkámat elvesztettem, újat találni lehetetlenség. (Előtte jól kerestem, 200ezer ft felett volt a havi bevételem)


Így most GYES-en vagyok, munkát keresek.

A havi bevételem 55250ft, a kiadásom meg 100ezer ft felett van...


Állandóan ideges vagyok, néha okoz feszültséget az én hülyeségem a nagyobb gyerekem és köztem.

2017. okt. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
50%
Miért lettem lepontozva? Mert sokat tanultunk és sokat dolgozunk, hogy ne minimálbérből tengődjünk? Ezért tart ott az ország ahol most van..a rosszindulat.
2017. okt. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
46%

Én sem értem, miért lett lepontozva az első..

Fáj nektek, hogy vannak akik nem minimálbérből élnek?? :O

2017. okt. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
47%
itt mindenki azt hazudik amit akar
2017. okt. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
72%
Azért állítsd már le magad utolsó. Diplomás ember is kaphat minimál bért vagy métatlanul keveset. Sőt, alig van olyan diploma, ammi annyit fizet, mint pl. a tiéd. A férjed is nevetségesen keveset keres. Osztrák ismerőseim ennyiért fel sem kelnének az ágyból. Még egy gyárimunkás sem. Nem tudhatod, hogy ki miért 140 ezret keres pl. El ne ájulj már magadtól. Én apám kétszer annyit keres, mint te, anyám pedig simán megkapja a te béredet, mégsem nézzük le azokat, akik nem ennyiből élnek. Lustának főleg nem nevezünk senkit, hisz pl. egy kórházi ápoló, orvos valószínűleg többet dolgozik nálad, mégsem keres ennyit egyik sem.
2017. okt. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
49%
56 %-nak írtam.
2017. okt. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
72%
Azért mert itt mindenki átlagon felül keres plusz cafeteria. Ők azok akik tudják a tutit ,hogy tanulj meg oszd be a pénzt , valószínű nem voltak még ilyen helyzetben mint te. De itt ez a természetes ,fel sem fogják ,hogy muszáj élni a majdnem semmiből. Keress mást ugye , könnyen beszél aki nagyvárosi vagy fővárosi ,ahol ezer forintot kap óránként egy 8 osztályos (vagy még az sem). Senki nem tehet arról ,hogy van ahol csak a nettó minimálbér kerül kifizetésre,ami 107 ezer Ft. Cafeteria pedig annyit takar ,hogy örülj hogy van munkád! Lenézni a másikat ,aki kétkezi munkás ,és becsületes dolgozó. Szóval röviden ennyi.
2017. okt. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk nincsenek, nekem változó a havi bevételem de 550 ezer alá nem szokott menni, a férjem 480at keres havonta, van 2 gyerkőcünk , hitelünk nincs teljesen jól kijövünk, spórolni tudunk. A kiadásunk változó, olyan 230-280 ezerre tenném havonta.


Anyukáméknál más a helyzet , persze segítünk ha tudunk, de Anyukàm keres havi 120at a férje kb szintén ennyit, a havi kiadásuk olyan 140-150 ezerre tehető saccolva (télre több egy huszasal mert fával fűtenek) plusz ott van Anya férjének a többmilliós tartozása. Nagyon nehezen jönnek ki és rengeteg konfliktust okoz náluk otthon, persze próbálunk mi is segíteni nekik , de attól még nehéz nekik

2017. okt. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!