Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a helyes, normális (nem...

Blackness1970 kérdése:

Mi a helyes, normális (nem sértő) kifejezés. Cigány vagy a roma?

Figyelt kérdés
Gyerekemnek ha kell erről beszélnem hogyan tegyem?
2017. okt. 29. 08:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Gyereknek roma, de idővel ő is cigányozni fogja őket.
2017. okt. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A "cigány" kifejezés egyáltalán nem sértő, ha nem sértésnek szánja valaki. Inkább attól függ a jellege, hogy ki és milyen szövegkörnyezetben használja a szót.
2017. okt. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Az én anyam mindigis simán cigányozta őket, illetve egy ismerősöm (aki az) mindkettőt elfogadja és saját magán használja. Szóval teljesen mindegy, bár személy szerint és a romát jobbnak látom.
2017. okt. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A cigány magyarul van. A roma cigányul van.

Ungricko, ungro, mondjátok ti, ha magyar

2017. okt. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Aroma a megfelelő kifejezés.
2017. okt. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
cigányok se hívják magukat romának. és ne húzzunk párhuzamot ott, hogy a négerek is egymás közt nigg*reznek.
2017. okt. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A magyar neve a népcsoportnak cigány. Roma cigányul jelent embert. A saját megnevezése a népcsoportnak önmagára. A polkorrekt a roma, mert a cigányt sokszor pejoratív használjuk.

A döntés a tiéd, én abszolút nem vagyok a polkorrektség híve tehát én nem romázok.

2017. okt. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Cigány a nevük.Kismillió egyéb szó őrzi ezt az elnevezést cigánymeggy ,cigánykerék ,cigányzene stb Roma egyik szavunkban sincs. Ez csak egy píszí liberális álszent duma hogy a roma elnevezés a jobb. Annyival jobb hogy az még nincs bejáratva de ha kötelező lenne akkor romának nevezve is úgyanúgy szidnák őket ha rászólgálnak. Amikor meg már roma is szitokszóvá válik ,majd kreálnak új nevet ?
2017. okt. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Norvég.
2017. okt. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor lováriul tanultam a cigány tanárnő (aki egyébként magyar szakot végzett) is cigányt mondott, szóval nekik ez a megszokott
2017. okt. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!