Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális az, hogy a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális az, hogy a párom soha nem vesz nekem semmit?

Figyelt kérdés

másfél éve együtt vagyunk, és az elején hozott a kertjéből 3x is virágot nekem. Jól is esett, örültem is neki. Utána valahogy nem kaptam semmit, és nem is vett nekem semmit. Engem ez zavar, mert olyan jól esne, ha így is ki tudná mutatni a szeretetét, hogy gondolt rám. És ne értsetek félre. Nem anyagias vagyok, meg nem luxusgyűrűre vágyom, csak egy egyszerű kis finom csokira, vagy 1 szál virágra ismét stb. Én régebben sűrűn vettem neki valamit, mindig megkínáltam valamivel, de ő így magától semmit nem csinál. Nagy ritkán kipótolt, meg mondogatta, hogy majd vesz nekem ezt meg azt, de nem lett belőle semmi. Nem rég közölte velem, hogy ajándékot nem vesz karácsonykor nekem, mert nem ért hozzá...


21 évesek vagyunk


Szerintetek velem lehet a probléma? Vagy esetleg ő ilyen típus? Már egy ideje nem tudja kimutatni a szeretetét sem felém, de próbálkozik, viszont ha szóvá teszek valamit, akkor még neki áll feljebb, és miért nem engedek neki... de azok nem olyan dolgok... (ezért is lenen számomra fontos, ha néha meglepne, hogy valamilyen más formában fejezze ki, hogy mit érez irántam)


Van olyan itt, akinek hasonló vagy ugyan ilyen problémája van? A párotok ilyen alapból vagy valami okot adtatok rá?


Várom a segítséget és a tapasztalatokat!



2015. dec. 8. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Az enyém is ilyen sajnos. Alapból. Ha ajándékot szeretnék karácsonyra, előre meg kell neki mutatni, mit.

2,5 év alatt kétszer kaptam virágot.

Legutóbb augusztusban. Poénból megkérdeztem, kinek a kertjét tépázta meg.

Még napokig mesélte a barátoknak, hogy olyan ritkán vesz nekem virágot, hogy azt hiszem, lopta valahonnan :D

Szóval, nem vagy ezzel egyedül. És az enyém már 29...

2015. dec. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem miattad van, valószínűleg egyszerűen ő csak nem az az ajándékozós típus

van akinek ez nem fontos, így nem is érti, hogy a másiknak ez miért lenne jó

2015. dec. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
lehet hogy csak ilyen. nem feltétlen kell rosszat gondolni mögé.
2015. dec. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez megnyugtató!

Egyébként 1x vagy 2x mondta nekem, többször nem, hogy számára a pénz az utolsó dolog az életben, aminek értéke van. Ez mondd valamit szerintetek ajándékozás szempontjából?

2015. dec. 8. 22:34
 5/8 anonim válasza:
Én is ilyen nagyjából vagyok... Pedig szeretek másoknak örömet okozni, de ha valakinek muszáj vennem ajándékot (mert mondjuk nem tudom lebeszélni, hogy Ő vegyen nekem) akkor szinte beteges módon folyamatosan azt keresem, hogy mi lenne a jó és valahogy semmire sem tudom azt mondani, hogy "na ez az!". Meg utána is olyan fura kellemetlen érzést érzek amikor átadom. De ez főleg akkor szokott lenni, ha mondjuk valami előre látható dologra kell szerezni ajándékot, pl. karácsonyra, szülinapra... Ha csak úgy meglátok valami cuccot egy random hétköznap, akkor sokkal jobban érzem hogy annak örülne e valaki a környezetemben. És azért néha megszoktam lepni a barátnőmet dolgokkal, de szeretem ha apró jelzéseket tesz az irányába, hogy éppen mi tetszik neki, mire vágyik.
2015. dec. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez jó dolog! :) Valami ilyesmit szeretnék én is elérni.
2015. dec. 11. 18:27
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Mielőbb olvasd el Gary Chapman: Az 5 szeretetnyelv című könyvet!! Aztán pedig olvastasd el vele és minden világos lesz...


Röviden: Te attól érzed hogy szeret hogy ajándékokat vesz neked. De ő vajon mitől érzi? Ha máshogy tanulta otthon (mint ahogy mondta is hogy a pénznek van legkevesebb értéke) akkor nagyon nem lesztek szinkronban még ezt meg nem beszélitek. Különböző emberek vannak, különböző igényekkel. Ha ezt kimondjátok és megbeszélitek akkor tudtok igazodni egymáshoz. Ha te például sokmindent veszel neki, mert szerinted az a szeretet (ami nem gond!) akkor képzeld csak el hogy ő is ugyanígy érzi magát attól például hogy sosem sétáltok órákig együtt vagy bújtok össze esténként filmet nézni (együtt töltött idő), pedig ő attól érezné hogy szereted! Attól hogy ajándékot kap pedig nem érez semmit, nem számít neki, ezért nem is akar ebből adni!


Van rá egy online teszt is, kattintgassátok össze mind a ketten, az a leggyorsabb! Linkelem!


[link]


Én például tudom hogy a párommal nagyjából ugyanaz a szeretetnyelvünk: az *együtt töltött minőségi idő* és a *testi érintés* az elsődleges. Az *elismerő szavak*, a *szivességek* és az *ajándékozás* meg csak kisebb mértékben. Persze nem korlátozzuk le ezért, csak tudjuk hogy mi a fontosabb. Együtt sétálni, elmenni egy táncórára, résztvenni egy masszázs tanfolyamon, színházba menni sokkal nagyobb szeretetérzés mint egy ajándék. Megmaszírozni egymást, megsimogatni napközben "csakúgy" szintén fontos mindkettőnknek. Persze a többi se marad ki! Elviszem a szemüvegét az optikushoz ha ő nagyon rohan aznap, ne kelljen még fejbetartania azt is... (szivesség), kis csokikat/3in1 kávékat rejtek el a táskájában, szives hűtőmágnest csempészek a hűtőjére, mandalás könyvjelzőt az éppen olvasott könyvbe az asztalon, és viszek neki virágot sokszor "csak úgy", ha kifogyóban van valamelyik piperecucc a fürdőben, veszek újat, stb. (ajándékozás), és igyekszem megdicsérni ha jól néz ki, csinosan öltözött fel, ügyesen oldott meg valami ideges helyzetet, akármi (elismerő szavak).

2017. nov. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azóta miket vett neked? Kiderült miért volt ilyen?
2022. aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!