Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az mennyire baj ha én mindenki...

Az mennyire baj ha én mindenki szerint is nagyon fura vagyok?

Figyelt kérdés
Barátaim alig vannak de ők megmondják ,hogy van természetes furaság de én azt is túlteszem. Bevallom, míg az átlag X dologra gondol én Y-ra fogok és ha valamit A módon old meg én másképp. Sokan emiatt "hülyének" neveznek vagy inkább leszólnak és otthagynak.
2017. nov. 8. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Egyedi vagy nem fura.

Örülj neki,hogy nem veszel el a tömegben.

Aki fikáz azzal ne foglalkozz!

2017. nov. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mitől vagy fura? Mit csinálsz, vagy mikről szoktál beszélgetni, hogyan nyílvánulsz meg?

Nem hiszem, hogy pusztán abból íródik le egy személyiség, hogy mit mondanak mások.

2017. nov. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"míg az átlag X dologra gondol én Y-ra fogok és ha valamit A módon old meg én másképp"


Na az a nem mindegy, hogy ez mit takar.

Én általában ki szoktam menni a konyhába, ha a férjem bütyköl valamit, mert ha öt egyszerű módja van annak, hogy megcsinálja, akkor ő a kilencediket fogja választani és fél órába telik neki, ami nekem öt percbe (és ez megtörtént eset, nem nagyítok).

Tudom, hogy szeretné ő megcsinálni, tudom, hogy nem szereti ha elmondom szerintem hogy kellene, hát tisztelem annyira hogy ráhagyjam. Attól még nehéz befogni a csőrömet, szóval inkább csak a végeredményt szoktam dicsérni, nem adok esélyt magamnak az okoskodásra.

Vannak olyan emberek, akik ilyen körülményesen működnek, azt figyeltem meg, hogy a kommunikációjuk sem érthető.

A férjem egy órán keresztül képes elbeszélni mindenki mellett, úgy, hogy mindkét fél ugyanazt állítja, mert olyan szinten máshogy van bekötve és annyira csapong a mondanivalója hogy nem lehet érteni.

Pedig egy okos, kiváló problémamegoldó képességű emberről beszélünk.

Be kell valljam, sajnos nehéz az ilyen emberrel együttműködni, hatalmas önismeret és önkontroll kell hozzá hogy belásd, hogy neki is lehet igaza, ha épp más úton is.


Ha te is hasonló vagy, akkor sajnos csak úgy tudsz javítani a helyzeten, ha vagy olyan emberekkel barátkozol, akik képesek együttműködni veled, vagy megpróbálsz valahogy javítani a kommunikációdon. Mert ott lesz a fő baj, pláne ha olyan vagy mint férjem, aki rástresszel hogy nem értik mit akar mondani, aztán csak egyre ront a helyzeten.

2017. nov. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
# Úristen 3-as csak adna az ég egy ilyen kedves feleséget a fiamnak....
2017. nov. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
a 3 ast olvassátok végig!
2017. nov. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
3-as, fején találtad a szöget, kb pont ilyen vagyok, csak nekem vannak még olyan dolgaim is mint pl: random elkezdek dolgokról beszélni(ilyenkor van az,hogy mindenki néz,hogy mivan?!?), egy dologgal órákig elvagyok, csak bizonyos dolgok amik nagyon jól mennek azok érdekelnek, kevert dominanciás vagyok(ha nem tudod mi az keress rá) két kezes, bal lábas, jobb szem jobb füll.
2017. nov. 9. 00:07
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt még kifelejtettem,hogy nagyon nagyon sokat beszélek, ami mások idegeire megy, képes vagyok ugyan arról a dologról nagyon mélyen,hosszan beszélni és észre se veszem ilyenkor ezt :D
2017. nov. 9. 00:12
 8/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, köszönöm :)

4-es, kívánom én is. Bár be kell valljam, azért kellett pár év, mire ennyire összecsiszolódtunk, szóval majd adj egy esélyt a menyednek :D


Kérdező, nekem nagyon szimpatikus vagy, bár biztosan azért, mert a férjemre emlékeztetsz.

Én rá azt szoktam viccből mondani, hogy sorosan van bekötve az agya. Amikor épp nem fontos dologról van szó, akkor tündéri tud ilyenkor lenni :D

Csak egy példa, bár persze nagyon kisarkítva:

"Kicseréltem a villanykörtét. Ja, amúgy figyelni kell rá, mert ma még nem evett. Sok vizet ivott viszont és kétszer is volt az alomban."

Első körben nézel, hogy mi baja van, aztán rájössz, hogy beszéd közben eszébe jutott a macska és témát váltott. Ilyenkor SOHA nem használ alanyt, nehogy sikerüljön megfejtened, hogy miről van szó. Ilyen kontextusban persze nyilvánvaló lenne, de sajnos nem szokott ilyen egyszerű lenni a helyzet. Jókat szoktam nevetni, mert ilyenkor még ő van felháborodva, hogy miért nem érted, amit mond :D

Néha ha nagyon lelkesen beszél kattan egyet és egy-egy szóhoz reflexből hozzácsapja egy szinonimáját is megduplázva azt. Másnak furcsa lehet, én imádom.


Témára visszatérve, talán még könnyebb dolgod is van, mint másoknak. Rengeteg olyan szakma van, ahol hasznát veheted a beszélőkédnek és hogy máshogy látod a világot.

A férjem pl. röhejesen rövid idő alatt megmászta mérnökként a szamárlétrát, mert olyan hibákat, amit előtte húsz másik nem vesz észre, ő pillanatok alatt kiszúr. Szimplán azért, mert máshogy áll hozzá, máshogy néz rá.

Ne foglalkozz a lehurrogókkal, üld meg a problémáidat és kovácsolj belőlük előnyt :)

2017. nov. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én is ilyen vagyok :D Apám mondta: mivan nem tudok normálisan írni és beszélni? Soha nem értem amit mondasz. Pl múltkori eset:


Leírtam azt ,hogy egy csomagot hogy kell leküldeni majd ráirtam ,hogy nehéz lesz leküldeni meg ,hogy jó a zene és elküldtem :D


Barátnőm 1 volt de sose értett engem majd lelépett azóta senki a fenti okok miatt :D


Legjobb barátom szerint én abnormális gondolkodással rendelkezem ami nem gond mivel lehet másképp hasznosítani.


Meg pld amit valaki mond az nagyon nehezen esik le néha van,hogy 1 óráig azon kattogok mert nem tudom megfejteni(matek szintúgy ezért buktam ki suliból).

2017. nov. 9. 09:08
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem probléma, ha mások (nem mindenki) szerint te furán viselkedsz (direkt nem "fura vagy"-ot használok.


Van az átlag és vagy te: "Bevallom, míg az átlag X dologra gondol én Y-ra fogok"


A fura és a hülye, az két ellentétes. Valaki vagy hülye, vagy fura.


Fura, ha 39 fokban farmert visel, és hülye, ha nem hajol le a húszezres bankjegyért, mert ő.

1. Nem szorulok rá.

2. Biztos ez a kandi kamera.


Csak hülye, mert a ketes opció nem az ostobaságáról tanúskodik.


Egyébként az ilyenek, akik kijelentik,"hülye vagy" sajnos beismerik a saját képességük hiányosságát. Semmi gond, egy szép nap, majd szembe mernek nézni, hogy egy zsenivel találkoztak, és ez sértette őket, így vágtak vissza neked. Meg aztán mindenki megmondja mit higgyj,mit tegyél,hogyan tedd. "Mi jobban tudjuk, mint te"

Itt van a kutyus elásva.

2017. nov. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!