Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogos a sértődés? Mindenki...

Jogos a sértődés? Mindenki szerint bunkó voltam, szerintetek is?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm magyar/amerikai kettős állampolgár.Idén nem tudnak elutazni a családjával az amerikában élő rokonokhoz (barátnőm tesói,unokatesói,nagynéni,nagybácsi stb.),és mivel hiányzik neki a család is,meg amerika is ezért július 4-ei bulit rendez itthon.Meghívta az egész baráti társaságot,mindenkinek tetszik az ötlet,medencézős sütögetős buli lesz.Ma kezdett el díszíteni meg nasit stb-t csinálni holnapra és áthívott engem meg egy másik barátnőnket hogy segítsünk neki.Most hívott hogy akkor számíthat-e rám és én megmondtam neki hogy nincs sok kedvem ehhez,ez Magyarország nem amerika itt ezt nem is ünnepeljük.Megsértődött,azt mondta hogy nem is várja hogy himnuszt énekeljünk,tüzijátékozzunk meg komplett karnevál legyen,csak szeretne egyet itthon mulatni az ünnepük alkalmából a barátaival ha már idén itthon maradt.Ráírtam a másik barátnőnkre megkérdeztem ő megy-e meg elmeséltem mi történt,és ő szerinte jó nagy bunkó voltam és ezek után holnap el se kéne mennem.Megkérdeztem egy srácot a társaságból szerinte is paraszt voltam.Nektek mi a véleményetek?

18/L


2014. júl. 3. 07:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Valoban rossz oldalról kozelitetted meg a kérdést. Neked lehet, hogy nem, de NEKI ez ünnep. Ilyen alapon más születésnapjára se Menj el, hisz is csak neki igazan fontos, a te szuletesnapod máskor van. Ha pedig nem várta el, hogy amerikai himnuszt énekelj, miegymás, akkor tenyleg csak annyirol szol az egész, hogy adott egy nap, ami neki fontos ünnep, es ez alkalomból athivja a barátait egy jo kis buliba. Gondold at, es kérj bocsánatot.
2014. júl. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jogos. A hangsúly a baráti összejövetelen lenne, de ezt jól meg is fogalmazta. Ez Magyarország, itt nem divat a másikkal együtt örülni, más kedvében járni, csak mert ez itt nem szokás. Mi bajod lett volna, ha részt veszel egy jó kis buliban?
2014. júl. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem jogos. Nincs kedved menni, ennyi. Ha ezért bunkónak tartanak, elmehetnek a p.-ba.
2014. júl. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Valamiért nekem olyan érzésem van, mintha a magyar/amerikai kettős állampolgár lány írta volna ki ezt a kérdést. :)


Na mindegy, ettől függetlenül szerintem a sértődés jogos, ez csak egy buli, neki éppen van hozzá kötődése, neked meg nincs, szerintem, ha barátok vagytok, részt vehetnél benne, és segíthetnél is.

2014. júl. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően idegesítő dolog, mikor valaki ezzel jön egy buli vagy bármi előtti napon hogy "nincs kedvem", főleg ha elvileg még be is segít.


De addig még oké, nincs kedved menni, de ez a "Nem Amerika" szöveg már tényleg felesleges volt.

2014. júl. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
3-as, meg tan igazad is lehetne, ha a Kérdező annyit mondott volna, h bocs, de nem erek ra, mégsincs kedvem elmenni, stb. De az indoklás tenyleg túlzás volt!
2014. júl. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azóta felhívtam és azt mondta nem haragszik csak rosszul esett neki.Nagyon lelkiismeret furdalásom van :S nem akartam ilyen tahó lenni csak akkor keltem és még nyűgös voltam.
2014. júl. 3. 08:50
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

6-os!


Miért kell a bolhából elefántot csinálni? Komolyan senkinek nem tűnik fel, hogy egy ilyen piti dolog miatt megsértődött az állítólagos barátnője?!

2014. júl. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8-as, javaslom, majd 14-én (v elotte hetvegen) ki veletlenul se menj ki a francia intezet ele, akármilyen jo koncertek, előadások lesznek ingyen! Mert hat ez Magyarország, mi a fene kozunk lenne a francia forradalomhoz?! Más, ha nincs kedved. Uncsi is mondjuk egy kerti partin reszt venni...es ha nem mész el egy tejfakaszto buliba. fejtsd is ki, hogy mekkora marhaság, es mi közöd lenne más gyerekéhez...
2014. júl. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sötétebb vagy, mint gondoltam:) Értelmezd is, amit olvasol!
2014. júl. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!