Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan barátkozzak másokkal?

Hogyan barátkozzak másokkal?

Figyelt kérdés
8.dikas vagyok és nagyon félek attól hogy az új sulimban nem fogok senkit se ismerni és nem lesznek barátaim.Nem vagyok az a gyerek aki mindenről tud(Pletyka,ez cigizek stb)és nem is nagyon szeretek idegen emberekkel társalogni.Viszont ha megismerném őket akkor szívesen beszélgetnék vele.Van valami tanács stb ami segíthet ezen?

2017. nov. 14. 15:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekünk abból a szempontból volt szerencsénk, hogy a gimi elején volt egy "gólyatábor", ami kicsit közelebb hozta egymáshoz az embereket. És én a gimiben találkoztam újra egy volt ovis társammal, aztán négy évig mellette ültem, és ő volt az egyik legjobb barátom az osztályban.

Ha nincsenek ilyen kapaszkodók, akkor persze nehezebb... Azt tudnám mondani, hogy legyél kedves és nyitott mindenkivel. Illetve keresd azoknak a társaságát a szünetekben, akiket hozzád hasonlónak érzel, vagy úgy gondolod, hogy a tiédhez hasonló az érdeklődési körük. :)

Nekem a gimi első éve elég rossz volt amúgy. Az osztálytársaim többsége nem szimpatizált velem, és gyakran piszkáltak is a többiek. De az én hozzáállásom pont a tiéd ellentéte volt: én nem aggódtam emiatt, sőt, nem is érdekelt, hogy szerzek-e barátokat az új suliban, vagy sem... És most, hogy belegondolok, ez elég rossz hozzáállás volt. A volt ovis társammal elvoltam, mellette ücsörögtem, meg vele ökörködtem a szünetekben, de nem igazán próbáltam másokkal barátkozni, de még ismerkedni sem... Az osztály "menő" srácai pedig talán emiatt a közönyös, különc viselkedésem miatt is kezdtek el kipécézni. Meg persze azért is, mert nyápic, gyenge gyerek voltam, de ez már más kérdés... :)

Szóval, a saját hibámból kiindulva, én azt tudnám tanácsolni, hogy ne úgy állj hozzá a többiekhez, ahogy én tettem, hanem legyél nyitott, ahogy írtam fent. :) Biztos lesznek hozzád hasonló srácok/lányok, biztos lesznek olyanok, akikkel találsz közös témát. :) Bocs a hosszú válaszért... :D (24/F)

2017. nov. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!