Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A az okostelefonok és a...

A az okostelefonok és a minden digitalizálása a ma születő gyermekek sorsát már megpecsételte?

Figyelt kérdés
Vagy csak én látom így? Nem jó látni hogy mindenki a telefonját nyomja egész nap, és ha most ezt csinálják akkor a gyermekeiknek is ezt fogják adni, ami erőseg negatív irányba tereli az értékrendeket, az erkölcsöt, a tudást...
2017. nov. 17. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha idehaza nem is általános, kint Nyugaton, vagy épp az Államokban már szokássá vált hogy a felnőtt, a gyerekét is bevonja a szórakoztató cikkek használatába.

Én annak idején nehezen, de felhagytam az MMO függőséggel mert ráment a sulim is, amiatt nem vettek fel egy szakmára amit a félévi bukásom, és a jegyek is elősegítettek.


Tudok olyanról ahol az Apa együtt játszik a fiával és abban a játékban eléggé jó helyen állnak, de ehhez egész nap a telefonnak kéznél kell lennie, úgy van beállítva az ébresztőjük is hogy időnként rá tudjanak nézni a játékra.


Régen nem volt telefon, számítógép, az állatokkal játszottak a mezőn, vagy sötétedésig bújócskáztak.

Ma már adott munkafolyamathoz tablet kell pl iskolában is, nálunk a multinál Idén februártól mindenki ezen kapja a munkát.

2017. nov. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A telefon önmagában nem tereli semerre az értékrendet, tudást, erkölcsöt. A telefon csak egy eszköz. Maga a társadalom hibás akik túl egyszerűek és az egyszerű szórakoztatásra vágynak.


Ettől függetlenül szerintem az emberek jó részében megvan ugyanúgy a tudás, ugyanúgy felnőnek és normális emberek lesznek.


Csak a saját példám nézve én otthon ülős, antiszociális kocka voltam, mindig gép előtt ültem. És 26-27 év kellett mire rájöttem hogy van kinti világ is. Azóta sokkal jobban szeretek bringázni, múzeumokba járni, túrázni, de akár dolgozni is. Vagy inkább vagyok azzal a pár barátommal.


Na meg mindig azt hallgattuk hogy "ezek a mai fiatalok".


Aztán valahogy mégis vannak 25-30 éves milliárdos cégvezetők, meg ifjú zsenik. Vagy ott vannak a fiatal sportolók, például egy Verstappen a Forma 1-ben. Hozzám képest gyerek aztán bajnoki szinten versenyez...

2017. nov. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Hát szerintem jól látod...pedagógusként borzalmas látni, mennyire életképtelenek a gyerekek (legalábbis egy nagy részük), és nagyon sok területen el vannak maradva: értelmi, testi képességek területén egyaránt. Sok szülő már egészen kicsi korától odaadja a gyereknek a tabletet, mert addig is nyugton van, nem kell vele foglalkozni, és különben is, mindenki más is odaadja a gyerekének. (Ezt nem én találom ki, ők maguk mondják!) Néha el sem hiszem, hogy idáig jutottunk...
2017. nov. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!