Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amikor nem léteztek okostelefo...

Amikor nem léteztek okostelefonok, mennyivel másabbul nézett ki a társadalmi összkép?

Figyelt kérdés
Sajnos elég szomorú látnom, hogy az utcán mindenki telefonnal a kezében sétál, és gyanítom, hogy egy percig nem tudna élni nélküle, ilyenkor sokszor eszembe jut, hogy mennyivel jobb lenne a 90-es években élni, mert én erre a szintre soha nem tudnék lesüllyedni. Mivel akkor még ovis voltam, így sok emlék nem maradt abból az időből.
2016. okt. 3. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Akkor a videojátékokban látták az ördögöt. Előtte a számítógépekben, azelőtt a filmekben.

Ez után is lesz más.

2016. okt. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Amikor melózni kezdtem újdonság volt a mobiltelefon. Akkoriban még rádiótelefonnak nevezték, és táska méretű volt. A cégnél a főnököknek és az ügyeleteseknek volt, a többieket személyi hívón érték el, ha elérték.

Aztán jöttek a 900-as készülékek '94 környékén. Az emberek az első időkben beálltak a telefonfülkékbe az utcán telefonálni, mert még ciki volt a mobil. Egy időben bunkofonnak is nevezték.


Sajnos mára nagyon eluralkodott a mobil használat.

A mostani mobilos generációval nem az a bajom, hogy használják, hanem az ahogy használják! Sajnos van aki egy percre is képtelen letenni a füléről, amivel megint csak nem lenne baj, ha félreállna arra a fél percre. Aztán van aki másokat telibeszarva telefonál, megy mint a gép, nem lát nem hall, telefonál vezetés közben, a boltban fizetéskor,, és minden lehetetlen helyen. Kedvencem aki ha valamit akar se teszi le a mobilt, hanem inkább mutogat.

Ha betérek egy boltba és az eladó csicsereg, akkor illedelmesen várok amíg befejezi, és úgy teszek, mint aki nem érti, hogy miért vonja fel a szemöldökét kérdezés helyett, vagy miért mutogat.

:(


Na lehet lepontozni mobilosok!


U.i: Én is sokat telefonálok, de megadom a tiszteletet másoknak.

2016. okt. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Együtt érzek veled kérdező...sokkal jobb lenne abban az időben élni, de nem csak a telefonok miatt, az egész technológia, a társadalmi viszonyok, stb...
2016. okt. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#2: Egyet értek. Mondjuk a telefonálás már a 2000-es években is elterjedt volt, de most már akkor is azzal vannak elfoglalva, ha nem telefonálnak. Nem az a gond, hogy feltalálták ezeket a készülékeket, sőt nagy előnyre is válhatna, de az, hogy az utcán nekem kell kikerülni őket, nehogy belém jöjjenek, meg láttam 6-7 éves kislányokat gördeszkázni, de közben a kezükben a telefon, ezt elég betegesnek tartom.


Lehet, hogy régen a videojátékokban volt az ördög, de gondolom, nem volt mindenkinek számítógépe akkoriban, és a TV-n is csak 2-3 csatorna volt, az azért mégsem volt ugyanaz.


Mindez csak azért zavar, mert nekem is ezekkel az emberekkel kellene szocializálódnom, de ez nem megy nekem.

2016. okt. 3. 19:52
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem bántásból írom, de hogyhogy nem tudod, milyen volt a társadalmi összkép? Ha a 90-es években voltál ovis, akkor most egyetemista korú vagy. Hogyhogy nem emlékszel?
2016. okt. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én már a javajátékok korában is a telót nyomtam órákon.

Sokkal jobb telón olvasni-játszani-barátokkal csevegni, mint a sok hülyét és érdektelen dolgot figyelni a környezetemben.

Szerintem hasznosabb...

2016. okt. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#5: Igen, most egyetemista vagyok. Mert akkor az ovis társaimon kívül nem igazán tartottam a kapcsolatot senkivel, és az utcán sem jártam ennyire nyitott szemmel, mint most, azt nem tudtam, hogy akkor hogy zajlott az egyetemi élet, és hogy a FELNŐTT emberek hogy viszonyultak egymáshoz. Elméletben persze lehet sejteni, a komunista időket is el tudjuk képzelni, de az messze nem ugyanaz, mint megtapasztalni.
2016. okt. 4. 09:42
 8/10 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan látom a helyzetet, nem is használok mobilt, csak ha nagyon kell, pl. elutazom. Sokan nem is sejtik, milyen veszélynek teszik ki magukat a mobiljuk mindennapos használatával.

https://www.youtube.com/watch?v=9VAoxYLDIzM


ui.: Az egyetértek egybeírandó.

2016. okt. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, arra gondoltam, hogy 93-ban születtem, és már gimiben voltak okostelefonok stb.
2016. okt. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#8: Igen, sajnos ez sem utolsó probléma, viszont a szellemi károsodást nem említi meg a videó, ugyan nem néztem végig.


#9: Én is pont akkor születtem, a gimis korszak vége felé kezdtek terjedni, előtte csak 1-2 embernek volt, mondjuk akkor nem gondoltam, hogy ez lesz belőle.


A java játékok korában én is játszottam, de akkor 12-13 éves voltam, persze néha most is játszok rajta, de az még is más, mint hogy óra hosszat egy kijelző felett töltöm.


A java-s korszak annyiból volt jobb, hogy akkor még csak a fiúk telefonoztak, most már a lányok is, sőt ez az egész rájuk jobban igaz. Plusz általánosba nekünk tilos volt még csak bekapcsolni is a telefont, így azért ritkábban játszottunk.

2016. okt. 8. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!