Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek egy ember mindig...

Szerintetek egy ember mindig átveszi a környezetének stílusát, felfogását amin belül a szabad idejét, stb tölti el?

Figyelt kérdés
És nem lehet egyáltalán elválasztani a személyiségétől
2017. nov. 28. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy. Ez teljesen személyiségfüggő.

Én pl. mindig mindenhonnan kilógtam, mert sosem változott az ízlésem a környezetem irányában, de egy szemernyit sem.

Azt hiszem, jó példa erre, hogy négy évig volt a teljes baráti köröm animés úgy, hogy én soha, egyet nem láttam, mert nem szeretem a japán kultúrát :D

Jó humorom van viszont, ezzel igencsak könnyen át lehetett hidalni a problémát, ők meg imádták a karikatúráimat a saját rajzaikról :))

Voltak erős bagós haverjaim is, de nekem így sem volt soha cigi a szájamban, még a szagától is irtózom.

2017. nov. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, azt azért hozzá kell tenni, én már egészen kiskoromtól önálló vagyok, erős a személyiségem. Na meg az öntudatom :D

Nyilván azért nem mindenki ilyen. Engem sosem zavart, ha kilógtam a sorból, sőt, talán még kicsit élvezem is, ha polgárpukkaszthatok.

2017. nov. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Inkább a viselkedésre meg ilyenekre gondoltam, de köszönöm hogy leírtad a véleményed.
2017. nov. 28. 17:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, a példáim éppen a viselkedésről árulkodtak és nem másról :)

Ha így jobban tetszik, nem, nem viselkedtem soha úgy, mint a környezetem :D Nem beszéltem úgy, nem tettem úgy, nem vettem át mástól személyiségjegyeket, nem hobbiztam azt, amit ők, lásd: nem animéztem az animés barátnőimmel, nem öltöztem be meg ilyen hülyeségek. Sokat költöztünk, nekem mégis egész kamaszkoromban stabil volt a személyiségem minden téren.

Valószínűleg nem én vagyok az egyetlen, szóval a "mindig átveszi" megcáfolva.

2017. nov. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Talán nem annyira nem vészes a helyzet, ha belegondolsz, nem minden esetben van arról szó, hogy egy ember csak abból tevődik össze, amit az évek során össze tudott szedni másoktól a környezetében. Nagyon sok esetben új emberek hatására új dolgokat, stílusokat, eszméket ismerünk meg, amik addig idegenek voltak számunkra és sok esetben ez kedvünkre lehet, mellesleg mások velünk ellentétes nézeteit egy másik embertől közelről megtapasztalni, megismerni, megérteni és akár átvenni is egy normális dolog. Ragadnak ránk dolgok, de nem mindenre vagyunk vevőek, nem mindent veszünk át, nem mindent csinálunk mások hatására, van mindenkiben egy "rosta", amin átszűrődnek a másoktól látott dolgok.
2018. okt. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a rossz környezeted hatása olyan mintha folyamatosan füstben lennél. Mikor bemész még büdös van, bántja az orrod, de ahogy eltöltesz egy kis időt már megszokod és nem is érzed (DE!!!) ugyanúgy roncsolja a tüdődet. Ez van egy rossz környezettel is, először furcsának tűnhet, idegenkedsz, de aztán szépen lassan hozzászoksz a dolgokhoz, átveszed a "módit", megtanulsz benne élni, és ilyenkor már észre sem veszed hogy rombol.

A jó környezettel is persze ez van, es mégha nem is veszed át a gondolkodásmódját, valamilyen hatással lesz rád (tehát mondjuk nem veszed át apás gondolkodásmódját aki azt mondja hogy az asszony verve jó, de zavar, frusztrál hogy hogy lehet ilyen buta stb, ezalatt ezt értem). Szóval teljesennem tudod magad függetleníteni a környezetedtől.

2019. jún. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De nem az ember választja meg hogy akar e tartozni XY közegbe, vagy befolyásolhatóságot tanúsítani ez meg amaz irányba?
2019. jún. 21. 20:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Általában igen, de van ami ellen nem tudsz tenni, pl család. Sokszor ilyen a suli is, azt sem olyan könnyű váltani.
2019. jún. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem látok semmi egészségest abban hogy a fiatalok mások kirakós-játékaként kapcsolódnak be az életbe. A séma szerint a biorobotok hozzák az eredményeket nem pedig az emberek.
2019. jún. 21. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!