Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ez erőszaknak és leitatásnak...

Ez erőszaknak és leitatásnak számít?

Figyelt kérdés
A bátyám sulijával voltam kirándulni Bécsben ma. És hazafelé egy pár srác mondta hogy üljek nyugodtan mellékjük és rakhatok be zenét. Majd kiderült hogy van náluk pia és mondták hogy igyak. Én pedig ittam egy keveset mert nem tudtam hogy milyen erős. Majd egy srác (ő 18 én 14 éves fél vagyok) fogdosta a combomat és a lábamat majd lesmárolt körülbelül 4x és mondtam neki hogy azt sem tudom szinte hogy hol vagyok de ő ezzel nem foglalkozott. Ez bűncselekménynek számít vagy nem?

2017. nov. 30. 00:05
 1/9 anonim válasza:
50%
Igen, annak számít, ez szexuális erőszak.
2017. nov. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Leitatás az amikor akaratodon kívül tovább kényszerít(hol ott Te már érzed a fejedben), és igen valahol annak számít, de tisztában kellett volna lenned azzal hogy mi és mennyi az amitől helyén marad az eszed.


Jogi úton lehet nem foglalkoznak vele, de a "társaságodnak" fejenként kijárna egy verés, akár Apádtól akár bátyád részéről, mert felénk ilyenért ez a minimum.

2017. nov. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Papiron talan igen, de igy a valosagban ez lofutty
2017. nov. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Meséld el a bátyádnak.
2017. nov. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Mivel kiskorú vagy ő meg nem, ez már eleve kiskorú sérelmére elkövetett szexuális zaklatás, ha jól tudom. Ráadásul jelezted, hogy nem vagy teljes tudatodnál, amit ő kihasznált. Kiskorút szeszes itallal itatni sem éppen szabályos, mivel te még nem fogyaszthatsz alkoholt törvény szerint. Szerintem az iskola illetékesének (igazgatójának) kéne szólni, Ő majd megteszi a szükséges lépéseket.
2017. nov. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez alapján szerintem inkább szexuális kényszerítés, mint erőszak, amúgy nem tudom létezik e olyan jogilag, hogy "leitatás". (De fiatalkorúnak alkoholt adni biztos számít valaminek.)
2017. nov. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4-es, nem kizárt, hogy a bátyja volt :D
2017. nov. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem. Nem a bátyám volt. Egy egyel fölötte járó srác. És tud róla a bátyám. A válaszokat pedig köszönöm! :)
2017. nov. 30. 22:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben szólnék a szülőknek és a rendőrségnek is. Amúgy ha te ellenkeztél ő meg folytatta az bűncselekmény és mielőbb lépj valamit mielőtt mással is megcsinálja és abból már lehet, hogy nem lesz köszönet.
2017. dec. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!