Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én érzem erőszaknak?

Csak én érzem erőszaknak?

Figyelt kérdés

A tv-ben megy egy reklám, nem tudom mit reklámoz, de a lényeg az, hogy egy nő arcon rúg benne egy férfit.

Ha ez fordítva történne, hogy egy férfi bántalmaz egy nőt, már menne a kiabálás.

DE!!! Rendszeresen látunk, hallunk olyanokat, hogy a nő gondolkodás nélkül üt meg egy férfit, a megbánás legkisebb jelét sem mutatva, sőt sokszor büszkén.

És mégsem kiabál senki, hogy ERŐSZAK??? Most akkor hogy van ez???



2014. dec. 23. 02:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Nézd, akkor sem kiabál senki, hogy erőszak, ha férfi üt nőt. Inkább próbálnak kimaradni belőle, vagy csak simán átnéznek rajtuk. Nekem egy évfolyamtársnőm arcát ütlegelte ököllel egy férfi a villamoson, miközben a lány a földre volt rogyva és segítségért kiabált. És így reagáltak az emberek.
2014. dec. 23. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%

Melyik reklám? Nekem nem ugrik be.


Természetesen, ha nő üt meg egy férfit, az is ugyanúgy elítélendő, de van egy nagy különbség. Átlag esetben (kivételek persze lehetnek), a férfi letudja szerelni a támadó nőt, míg fordítva minimális az esély eszköz vagy harcművészeti tudás nélkül.

2014. dec. 23. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
23%

Valószínű egy vizuális igényt elégít ki a reklám, ezért ér el idáig, hogy ilyenek simán lemennek a TV-ben.

Erre van igény, ez tetszik bizonyos nőknek.

Meg ez olyan vagány.

2014. dec. 23. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Én meg azt láttam tavaly, hogy a pasi ordibált a nővel, pofont is lekevert neki a teli utcán, beígérve, hogy otthon megveri, és mindneki némán ment tovább...
2014. dec. 23. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%

A férfi ránézésre legyengültnek, betegnek, idősnek tűnt, olyannak aki láthatóan gyengébb mint a nő, mert akkor lehet teljesen párhuzamba állítani a kettőt.


Erőszak ez is persze és vannak erőszakos bántalmazó nők.


Simán lehet, hogy volt ennek egy ilyen elgondolkoztató szerepe is, mert most te is feltetted ezt a kérdést és akik olvassák, szintén gondolkoznak rajta.


Én elítélem mindenkitől a bántalmazást, erőszakot. Nők időseket, gyerekeket szoktak fizikailag bántalmazni inkább, meg vannak akik amiatt választanak bizonyos munkát mert szadista hajlamuk van és élvezik de csak elesett embereken tudják kiélni és emiatt választanak, pl. egy gondozói ápolói állást, ezeknek van szakirodalma ismert jelenségek.

2014. dec. 23. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem az a baj! :) Mindkettő helytelen dolog, akár elítélendő is, akár egy férfi üti meg a párját, akár egy nő. De! Nagyon nem mellékes dolog az, hogy ha egy férfi megüt egy nőt, mértékétől függően kárt is tud tenni benne. Egy nő püfölhetne egy férfit naphosszat, ha csak nem valami konkrét sportot űz, max rosszul esik neki. Azt sem evidens minden férfitól kérni hogy csak indokolt esetben, mértékkel de igen pofozhatak nyíltan nőt, mert valljuk be minden embernek más a határ, indulattól, helyzettől függően. Sok férfival könnyen el tudna szaladni a ló, egy nőnek ez már nem ilyen könnyű :)
2014. dec. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
28%

Abból bezzeg nincs botrány ha iskolában az erősebb gyerekek verik a gyengét, nemtől függetlenül. Ez ugyanaz, ha erősebb üt, az erőszak. A gyengébb max próbálkozik. Nem szép, hogy próbálkozik, de kárt nem tud okozni. Nem tudom rémlenek-e azok a jelenetek, mikor a vézna gyerek csápolja a nagydarab srácot az meg röhög és eltolja a fejénél fogva. Na ha nő üt meg egy férfit kb ez a kategória az esetek 90-99 %-ban.


Egyébként nem értem az ilyen típusú kérdéseket. Attól kiborulnak a férfi kérdezők ha egy nő erőszakos, viszont az teljesen elfogadott, hogy a nőnek a konyhában a helye de mellette jól fizető állása is legyen, mert nem fogja eltartani. Legyen már eldöntve, hogy mit szeretnének. A legtöbb jól fizető álláshoz kell egyfajta erőszakosság, vagy épp olyan stresszel jár, amit valahol le kell vezetni. Az értelmesebbje sporttal teszi ezt, ha van ideje a takarítás, mosás, főzés mellett.


Egyébként miről szól a reklám? Esetleg védd meg magad az erőszakos emberektől? Vagy egyenlőség, nem vagy gyengébb egy férfinál? Mert azért nagyon nem mindegy miről szól a reklám, kiragadva egy jelenetet mindent el lehet ferdíteni. Ilyen szempontból a legtöbb édesség vagy játék reklám nyílt pedofil felhívás. Ha gyereket akarsz elcsábítani vedd meg ezt!

2014. dec. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
46%

Szóval akkor a nő ütheti a férfit, fordított esetben pedig dzsihád van?

Ti betegek vagytok.

2014. dec. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nő vagyok, ezt leszögezem már most.

Az ilyen dolgok engem azért idegesítenek, mert mindig hangoztatni kell, hogy a nők pont ugyan olyan intelligensek, mint a férfiak, de itt meg egyértelműen nem elvárás felénk, hogy tudjunk ugyan olyan kulturáltan viselkedni. "Mert a nő nem tud nagy kárt okozni, szóval nyuuugodtan lehet idegbeteg paraszt." Akkor most ezzel azt akarjuk erősíteni, hogy a nőknek nem gáz, ha nincs semmi önkontrolljuk? Mert a hisztérikus csépelés nem igazán az intelligens ember ismérve... De nőket nem szabad csúnya jelzőkkel illeni, mert jujj.

Másrészt hogy döntöd el, hogy ki az erősebb? Van egy gyönyörű szép, tényleg nagyon vékony barátnőm. Fiúk közt nőtt fel, öt éve küzdősportol. Ránézésre "gynege nő", pedig nem az. A lakótársam egy nagydarab srác, de a légynek nem tudna ártani, mert nem olyan a jelleme. Akkor ő most "erős férfi"? Egy verekedésben a csaj győzne, komoly károkat tudna tenni, de mivel olyan kicsinek tűnik, ezért a srác lenne a veszteség? Na EZ a hozzáállás számomra elfogadhatatlan.

2014. dec. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
És ha a reklámban szereplő férfi megérdemli?
2014. dec. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!