Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Akik már elballagtak, egyetemr...

Akik már elballagtak, egyetemre járnak, dolgoznak: visszavágytok a középiskolába? Hiányzik?

Figyelt kérdés

Idén fogok ballagni, és teljesen homályos előttem a jövő. Félek, mert 12. éve csinálom ugyanazt, és habár az egyetemen is tanulni fogok, az általános és középiskola még viszonylag hasonló elvre épül, a felsőoktatás viszont tényleg más lesz.

Nem tudom, mire számítsak, olyan közel van a felnőtté válás határa, mégse vagyok erre még felkészülve. :(


2014. okt. 22. 21:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem, egyáltalán nem, határozottan nem.
2014. okt. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ne parázz, akkora változás nem lesz. Több lesz a szabadságod. :)
2014. okt. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Egyetem meg felnőtté válás... LOL. A középiskola a sok önelégült hülyével és ostoba bölcsész tanárral abszolút nem hiányzik.

Viszont az egyetem végét is alig várom, hogy végre felnőttekkel dolgozhassak és kevésbé kelljen elviselnem a sok dolce vita bunkó társaságát.

2014. okt. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem hiányzik, főleg a közösségi élet. Akkor ugye rengeteg emberrel körbe voltam véve, most már nem. Reggel felkelek, elmegyek dolgozni, késő délután, vagy kora este hazaérek. Szinte ugyanazt a 30-40 embert látom minden nap, nagyon monoton így függetlenül attól, hogy a munkámat szeretem csinálni.

A felnőtté válás pedig nem egyenlő a ballagással, én 24 éves vagyok, 4 éve végeztem a sulival, azóta dolgozok, de még a mai napig nem érzem azt, hogy felnőtté váltam volna. Persze változtam, más a véleményem sok dologról mint 16-18 évesen, másképp állok hozzá sok mindenhez, de ez így önmagába nagyon kevés. Szerintem amíg a szülőkkel élek és nem lesz külön családom addig én nem is fogok igazán felnőtté válni:)

2014. okt. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
felelősség kb nulla volt, nekem tetszett :D
2014. okt. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Dehogy hiányzik!
2014. okt. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kicsit, de azért nem panaszkodom. Arany életem van itt az egyetemen is. Tetszeni fog. :D
2014. okt. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Jaj, én nem vágyom vissza se a kamaszkoromba, se abba a közösségbe. Sokkal jobban megtaláltam a helyemet az egyetemen. Idén végzek, na AZT sajnálom :) Hiányozni fognak a többiek.
2014. okt. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Zsebvirág ***** válasza:
Vissza arra a helyre ami tele volt idióta önelégült gyerekes kisfiúkkal akik azóta se nőttek fel agyilag? Kösz nem. Bár a felnőtt élet nem fenékig tejfel, de az nem hiányzik, hogy olyan tanárok véleményezzenek vagy szóljanak le akik csak nem is ismertek és megmondjanak nekem mindent.
2014. okt. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tavaly ballagtam és igen hiányzik, főleg a régi közösség. A volt osztálytársakat már alig látom, mindenki kirepült a szélrózsa minden irányába :D
2014. okt. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!