Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, ha olyannal...

Mit tegyek, ha olyannal gyanúsítanak, amit nem követtem el?

Figyelt kérdés

Bármi történik itthon, édesanyám rögtön rám gondol. Eltűnik valami, rajtam keresi, eltörik valami, én törtem el, pedig nem ketten élünk és én tisztán tudom, hogy sokszor ok nélkül vesz engem elő. Hiába mondom neki, hogy tuti, hogy nem én voltam, hisz észérvekkel alátámasztható, hogy ez vagy az hogy tűnt el, nem hisz nekem.


Másik pedig a barátom, mindenbe azt képzeli bele, hogy hazudok. Nyelvi nehézségek miatt sokszor félreértjük egymást, látom, hogy ő nem úgy értelmezi a dolgokat, ahogy én mondani kívánom. Persze a félreértések nem mindig derülnek ki rögtön, hanem később eszébe jut, hogy mit mondtam, rákérdez újra, ezúttal félreértés nélkül megvitatjuk és a vége az, hogy akkor miért hazudtam.


Eleinte próbáltam elmagyarázni mindenkinek, hogy nem hazudtam, nem én tüntettem el a kulcsot, de mégis hazugnak tartanak, sőt pénzt követelnek tőlem (hogy fizessem ki az eltűnt kulcsot).


Ebbe már teljesen belefáradtam. Mit lehet tenni ilyenkor?


2017. dec. 27. 16:22
 1/2 anonim válasza:

Lehet hogy eszre sem veszed de adsz rá okot ?

Ezt nem rosszból de velem is ugyanez volt, és aztán rájöttem hogy azért mert mindent felváltok vettem, v. Rosszkor voltam rossz helyen.

Viszont az lenne a legjobb ha a barátoddal és aszuleiddel is külön külön leülnél -beszélgetni és őszintén elmondanád nekik ugyanezt amit itt.

2017. dec. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Lehetséges. Te mivel adtál rá okot? Hátha ez közelebb segít a megoldáshoz.

Mindig megmondom nekik, hidd el.. Már annyiszor elmondtam, hogy már csak hallgatok, alig reagálok.

2017. dec. 27. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!