Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi lett a mai emberekkel?...

Mi lett a mai emberekkel? Miért érik be az átlagossal?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy a legtöbb fiatalt nem érdekli hogy milessz belőle, milyen munkahelye lessz stb.?

Én próbálom kihozni mindenből a maximumot, nem érem be a jóval, és azt fogom csinálni amit szeretek..És elfogok érni valamit..De úgy érzem lefelé húznak a társaim, mivan a legtöbb fiatallal?Régen is ígyvolt?


2018. jan. 4. 16:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ha mindig a maximumon égsz, akkor kiégni is előbb fogsz. Főleg, ha olyan pályát választasz, ahol nem jutalmazzák, ha túlteljesíted a kötelességed, de a hibákat szigorúan büntetik.
2018. jan. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Én jelen esetben világklasszis DJ, és Producer akarok lenni, és nemfogom beérni a kisebb klubbokkal, szerintem ha itt egy ember elég nagy hírnevet ér el, nagyon sokidő míg vége lessz a pályafutásának..És addig megszedi magát pénzzel.
2018. jan. 4. 20:10
 13/19 anonim ***** válasza:
Eddig hol tartasz:D? Az elején könnyű arról áradozni, hogy mit szeretnék, miről álmodozom. Nem mondom, hogy érd be a kevesebbel, de ez vicces, amikor valaki ossza, hogy ezt meg azt szeretné és nem éri be kevesebbel. Az akarat kevés, az számít, mit tudsz tenni ennek az érdekében.
2018. jan. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
#12 Nem tudom, hogy mit teszel, mert ez a leírásodból nem derült ki, de tényleg elég nevetségesen van megfogalmazva. Az számít, hogy eddig mit értél el, mivel viszed előre magad a céljaid fele. Ebből csak annyi jött le, hogy egyenlőre ott tartasz, hogy álmodozol, nem teszel semmi különösebbet?
2018. jan. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

De teszem érte

Mindennap csak gyakorolok, összesporoltam egy keverőpultra, folyton a házibulikna hivatom meg magam, és eddig jók a visszajelzések.Így fogok feljebb kerülni, házibulik után kisebb klubbok, aztán nagyobb klubbok aztán mégfeljebb..

Tudom hogy csak akkor érek el valamit ha teszem érte.

2018. jan. 4. 21:20
 16/19 anonim ***** válasza:

Akkor hajrá. Sok kitartás kell a nagy tervekhez, tehát nem lehet bárkitől elvárni, és bárkiből kinézni, hogy nagy álmai legyenek. Előbb szembesülni kell mindennek az árával.

Engem is a környezetemben tehetségesnek tartanak, és bíztatnak, hogy vihetem valamire a szakmában, de közben úgy érzem, hogy eléggé hátráltathat a szocializáltságom, emberi kapcsolataim nem bővelkednek, pedig sokak szerint ez is nagyon fontos. Nem mondom, hogy beérem az átlagossal, csak azt, hogy számítok problémákra, és megannyi akadályra a jövőben. Nem megy mindig minden simán.

2018. jan. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#8 Szerintem nincs összefüggés a szabadidő tevékenység és munkahely között. Bár azt én is rosszallom, ha valakinek az a szórakozás, hogy leissza magát a fekete földig, vagy napestig a gép előtt gubbaszt, buta oldalakat böngészve. Viszont számos ambicíózus ismerősöm van, aki tipikus “mai modern ember”, sokat gépezik, bár az sem mindegy, hogy mire használja, mert ebben is lehet értelmes tevékenységet találni, és nem facebookon bökdösődni, vagy macskás videókon röhögni reggeltől estig.

“Átlagon felüli” emberek is szeretik bulizással és ivással tölteni az idejüket, tehát a te leírásodat nemigen tudom értelmezni ilyen szempontból.

Sok munkájában-sikeres ismerősöm van, aki nem föltétlenül szeret mindennap sportolni vagy kijárni ok nélkül, ha kell, ha nem, inkább ismerősökkel, abban az esetben, ha van közös elfoglaltság, amit mindannyian szeretnek.

Tökmindegy, hogy mi a barátaidnak a hobbija, de ha azt mondod, hogy nem érdekli őket, hogy mi lesz belőlük, az elég súlyosan arra utal, hogy nem lesz belőlük semmi:D

2018. jan. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Amúgy még ez jutott eszembe a kérdésről:

"A PETER-ELV

A hierarchia minden alkalmazottja addig emelkedik a ranglétrán, míg olyan munkakörbe nem kerül, amelyre alkalmatlan.

Folyományai

1. Idővel minden munkakört olyan alkalmazott fog ellátni, aki alkalmatlan rá.

2. Munkát kizárólag azok az alkalmazottak végeznek, akik még nem jutottak el abba a munkakörbe, amelyre alkalmatlanok."

Más szóval, ha találsz egy élethelyhetet, amiben elboldogulsz, akkor nem tragédia megmaradni annál hosszú távon, ha ez kivitelezhető persze.

A másik meg, hogy a kérdezőnek a foglalkozása (DJ) egyben önmegvalósítás is, de ez nem általános. Én pl. megélhetésként olyan szakmát választottam, amiben hasznosnak érzem magam, de a kreativitásomat inkább szabadidőmben, a hobbijaimban élem ki. Szóval nekem teljesen megfelel az, hogy a szakmámban maradok ott, ahol vagyok, mert az ottani feladatokat idővel egyre rutinksabba, magabiztosabban tudom teljesíteni, és több energiám marad a kreatív hobbikra. Max. az anyagiak szoríthatnak rá idővel, hogy megpróbáljak váltani vagy feljebb kapaszkodni, de ez már más kérdés.

2018. jan. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Értem.#18 Hát te végülis azt szereted amit csinálsz. Az úgy teljesen rendben van szerintem
2018. jan. 5. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!