Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Más környezete is tele van...

Más környezete is tele van ilyen sznob, lenéző emberekkel?

Figyelt kérdés

Egy felsorolást írnék a közvetlen környezetünkről.


1. Az én szüleim: lenéznek, mert a havi 600(!) ezres átlagjövedelmünkből "csak" 6 milliónk volt lakásra, és még ennek is egy részét a család adta. Anyám olyanokat mond, mikor kiraboltak, hogy "mi az nektek", a több százezres veszteség.


2. A párom szülei nem kritizálnak ilyen téren, de ők meg minden helyzetben azt feltételezik, hogy szerencsétlen, béna, önállótlan emberek vagyunk. Kb hülyének néznek.


3. Újépítésű lakásba költöztünk, a lakók nagy része tök gazdag, a garázs tele van 10+ milliós autókkal. Volt akit úgy ismertünk meg, hogy "neki a kormány adott már 2 lakást, ő kőkemény fideszes" - milyen szimpatikus, nemde? :D Nekem nem adott senki egyet sem.

Egy másik szomszéd meg megkérdezte, miénk-e az egyik 20 milliós autó a garázsban, mert szerinte "azt beszélik". Magyarán arról beszélnek, melyik autó kié és ki milyen gazdag. Ő maga egy kb. 9-10 milliós Audival futkozik és az egyik történetéből kikövetkeztetve havi 1 millió felett keres. Mikor randizik egy csajjal, azt nézi, a csajnak milyen lakása van, kb ez az első info, amit a csajról mesélni tudott.


4. Volt munkatársak: múltkor találkoztunk a párom pár volt munkatársával. 2 év nem találkozás után annyi volt a téma, hogy nekik (ők is egy pár) milyen szuper és hogy a srácot hogy előléptették és milyen istenkirály ő most. A párom ezidő alatt 3x akkorát ugrott a ranglétrán, dupla annyit keres, de az felett elsiklottak egy kérdés ereje alatt.


5. Párom testvére: mikor egyszer meglátta, hogy nekem csak Nokiám, míg neki a legújabb iPhone van, csak a száját húzogatta gúnyosan, hogy ő "olyat" nem venne.


6. Testvérem és az ő párja: az autóból csinálnak folyton presztízskérdést. A sógorjelöltnek 6 milliós Audija van, ezért jogát érzi leszólni a mi 3 milliós Fordunkat. Mikor kinéztük az autót pár hónapja, csak fintorgott, és rákérdezett: "biztos Fordot akartok? nem néztetek inkább német autót?" - nem érdekelte, hogy már kint áll egy Focus, ami az enyém és imádom. Sőt a testvérem is többször leszólta ezt a márkát, hogy ne csodálkozzunk, ha sokat kell javítani a 12 éves autómat, mert hát "csak Ford és arról mindenki azt mondja, hogy sz*r".


7. Régi barátok: a régi legjobb barátnőm anyámnak leszólta a lakásunkat, hogy "ő ilyet nem venne" (amúgy apám is állandóan leszólja, mert csak 1 szobás), a párom régi legjobb barátja meg szintén egy 7 milliós autóval futkozik és azt mutogatta múltkor nekünk. Kitalálta, hogy mi félúton tegyük le a mi autónkat és majd ő továbbvisz (semmi értelme nem volt), csak hogy mutogathassa, amit a papa vett neki.


Kezdem egyre jobban tisztelni a szerény embereket. Másokat is ilyen emberek vesznek körül, akik ennyire felvágósak, sznobok, lenézőek? Miért ilyen az egész környezetünk? Érdekes mód a milliárdos cégekkel rendelkező rokon nem szól semmit ránk, lehetőséget lát bennünk, a szintén milliomos nagybácsi is tök szerény, semmit nem szól le. De ők kevesen vannak és messzebbi ismerősök.


2017. dec. 12. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem minket is kb. ilyen emberek vesznek körül, viszont azt én döntöm el, hogy kivel miről beszélgetek. Egész egyszerűen nem hallgatom végig, hogy kinek mennyibe került az autója, mert igazán nem érdekel. És nem válaszolok olyan kérdésekre, amelyek a jövedelmemet, házam értékét, nyaralásunk árát firtatják. Nem veszek részt az ilyen kommunikációban, ha más kezdi, határozottan leállítom. Szerencsére nem vagyok anyagi jólétre irigy, mert mi sem nélkülözünk, pont annyi van,a mennyi elég.


HOgy maguk közt és a hátunk mögött ki miről beszél, szintén nem érdekel.

2017. dec. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerinted annyi elég lenne, hogy "ne haragudj, de ez mindenkinek a magánügye"? Vagy erre már megsértődnek? Mert szerintem az utóbbi. Ráadásul a felvágós emberrel max megszakíthatom a kapcsolatot, megváltozni nem fog, de pl van, akivel így is, úgy is találkozom, pl a sógorok, még ha egyik-másik nem is a szívem csücske.
2017. dec. 12. 13:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Ismerős a szitu, kérlek szépen, a felvágósak általában csóró átlagemberek. Azért vág fel 10 millás kocsival, mert mással nem tud, vagy az az egy értéke van, vagy törleszti a hitelét, de azért ne olyan szaga legyen. Elmondom, volt melóhelyen megkaptam netto havi fél millát. Kb. leszartam, meg úgy eszembe se jutott, hogy van pénzem, és volt hogy hajléktalanokkal beszélgettem órákat, mert ők sokkal érdekesebbek. Megvettem a szükségleteim, ahhoz az ember hozzászokik, szeretetet meg nem lehet venni. Merre laksz, ahol ennyi ilyen ember van? Amúgy a milliárdosok a legjobb fejek, mert nekik eszükbe se jut a pénz meg anyagi dolgok, mert annyi van.
2017. dec. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nyugati országrészen lakom, az osztrák határ mellett, itt sok a jól kereső ember.
2017. dec. 12. 13:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor mégsem keresnek jól, mert akinek van pénze, azt nem érdekli. Max. aki hirtelen lett tehetős, az elszállt, de a normálisabbja hozzászokik.
2017. dec. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vannak igazan gazdag ismeroseim is, de en ezt sosem tapasztaltam ilyen gyakorisaggal. Ritkan talalkozok 1-2 ilyen emberrel, de ignoralom is oket, en nem vagyok erre kivancsi. Aki tenyleg gazdag, annak az tok termeszetes, nem fog igy viselkedni... En pl szemrebbenes nelkul beulok a trabantba is meg a full extras x6-osba is. Az egyik baratomek nagyon jol elnek,de nem is kezdene el vaganykodni soha amikor az x-edik aranyorajat kapja, vagy a 6. bmw all az udvaron. Neki ez termeszetes, ezert eszebe se jut mondani. Nem is tudja mindenki, hogy hany millio volt a karoraja. Nem fog elokerulni a tema akarkivel.
2017. dec. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!