Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » "Közelebbről" nem érdekelnek...

"Közelebbről" nem érdekelnek az emberek, nem igazán akarok barátokat, de pld. Közösségi oldalakon próbálok viszonylag sok követőt szerezni, ez így mennyire van rendben?

Figyelt kérdés

Szóóval...

Tény, hogy nem vagyok nagyon társasági ember, sőőt:D, de mostanában instagramon elkezdtem bekövetni embereket, egyrészük visszakövet, meg vannak, akik maguktól követnek be és így hirtelen egész sokat ugrott a követőim száma, pedig nem túl érdekes az egész instám, legalábbis sok hasonló van (nem, egyáltalán nem ilyen "mindenemet kirakom" csajszi vagyok:D). Ilyenkor tényleg örülök a """népszerűségnek""" (mondjuk kihez képest?).

Volt legjobb barátnőm, már nincs. Annak, hogy őt elveszítettem, szerintem nem sok köze van ehhez az egészhez. Egyszerűen kinőttük a barátságunkat, más irányba haladunk tovább mindketten...

Hiányzik, hogy megosszam minden hülyeségemet valakivel (mostanában időnként a szerelmemet zaklatom ezekkel:D, de félek, hogy ez így nem lesz rendben hosszabb távon).

Osztályon belül nem nagyon vagyok mélyebb barátságban senkivel, általában fülhallgatóval a fülemben ülök minden szünetben és kizárom a külvilágot...

Néha mégis jön egy-egy reményhullám, hogy talán valakivel összebarátkozhatnék, vagy lehetne egy kisebb baráti társaságom. Nem haverok. Barátok. Egy ideig el is tudok beszélgetni az emberekkel, de néhány óra/nap után minden érdeklődésem eltűnik, egyszerűen nem írok vissza nekik, kerülöm őket...

Utcára kimenni amúgy sem szeretek. Napközben a redőnyt lehúzom, így teljes sötétségben ülhetek itthon:D. Ha emberek között kell beszélnem, látványosan pánikolok:'D...

Nem tudom, mi ez nálam, hogy akarok barátokat, aztán mégsem... És nem arról van szó, hogy ők lennének velem elutasítóak...



2018. jan. 6. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Azt sem tudod mit akarsz :D
2018. jan. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én átérzem a helyzeted mert kb. én is ilyen vagyok. Ez a nem érdekel senki de mégis állapot :D Barátnőm lévén van már kis baráti társaságom de előtte 20 évig ugyanilyen voltam mint te. Sajnos még ma is. Nem tehetek róla, az emberek 90%-ára 5 perc alatt ráunok...
2018. jan. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. Nincs rendben, hogy összezavarod az embereket azzal, hogy nem tudod mit akarsz. Ne csodálkozz, ha egy idő után nekik is elmegy a kedvük tőled

“nem arról van szó, hogy ők lennének velem elutasítóak”

Tipikus egoista baromság, azzal pátyolgatod magad, hogy nem elutasítóak veled, miközben azon a szinten vagy, hogy azt sem tudod miből állnak az emberi kapcsolatok. Mindez nem elég egy barátsághoz, hogy lépsz 1-2-öt csak azért, hogy figyeld az emberek akkori feedback-eket s azzal annyi neked. Ez sokat nem jelent.

Nekem az jött le a szövegedből, hogy nem az a bajod, hogy “közelebbről” nem érdekelnek az emberek, hanem egyáltalán nem érdekelnek, MERT az egésznek az a lényege, hogy irántad érdeklődjenek. Aztán meg azért csalódsz, mert rájössz, hogy nekik is kijárna a figyelem, ők is elvárják a kölcsönösséget, tehát közel sem abból áll ez az egész, hogy valaki egyoldalúan hallgatja a hülyeségeidet. Lehet hogy egy ideig figyelmet kapsz, de ha nem tudod viszonozni, akkor sehová sem tart az a barátság.

2. Nincs rendben, hogy az insta követőket bármiféle összefüggésbe vonod a barátság fogalmával.

2018. jan. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Leírnám a véleményemet, de az előző már tökéletesen kifejtette.

Nagyon éretlen vagy még.

2018. jan. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az Instagaramon követők sose fognak tudni helyettesíteni igazi embereket magad körül,max az egódnak tesz jót,hogy unatkozó idegenek nézegetik a képeidet.


Amit fent leírtál,abból az következik számomra,hogy egy eléggé introvertált személyiség vagy,csoda,hogy egyáltalán van párod.


Na de a barátok kérdése.

"Egy ideig el is tudok beszélgetni az emberekkel, de néhány óra/nap után minden érdeklődésem eltűnik, egyszerűen nem írok vissza nekik, kerülöm őket"


"Nem tudom, mi ez nálam, hogy akarok barátokat, aztán mégsem... És nem arról van szó, hogy ők lennének velem elutasítóak"


Ilyen mentalitással neked már az életben nem lesz 1 barátod se,nem hogy baráti társaságod!

Ha te nem érdeklődsz azok az emberek után akik nyitottak feléd,akkor egy idő után ők sem fognak téged keresni,nincs min csodálkozni.


Neked kell eldönteni,hogy jó e számodra ez a barátok/társaság nélküli állapot és ha ez tényleg zavar,akkor változtass a hozzáállásodon.


23f

2018. jan. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne ezt kiírni az Egészség/Mentális egészség témakörbe.

Ez egy személyiségzavar, szeretethiányos vagy, szeretnéd, hogy mindenki rád figyeljen, hogy fontos legyél az embereknek, és megjátszod, hogy neked ez nem is számít.

Hiába írod, hogy nem, valószínüleg - mint az emberek elég nagy részének - pszichológusra lenne szükséged.

Vagy majd kinövöd, ez attól függ, hány éves vagy.

Mert ha tini, akkor ez kb mindenkire jellemző viselkedés, ez a világfájdalom olyan, hogy át kell esni rajta, majd elmúlik.

2018. jan. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!