Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Lehetséges, hogy én "örök...

Lehetséges, hogy én "örök szingli" típus vagyok?

Figyelt kérdés
Nő vagyok, volt már egy-két hosszabb kapcsolatom, egyszer házas is voltam, de elváltam. Azóta is volt egy rövidebb és egy hosszabb kapcsolatom, de most tanácstalan vagyok. A mostani párommal is jól megvagyunk, bár nagyon különbözünk. Úgy érzem érzek iránta valamit, de nem passzolunk. Én örök-mozgó típus vagyok, társasági életet élek, jövök-megyek, mindig történik körülöttem valami. Az eddigi párjaim közül ezt nem mindenki nézte jó szemmel. Velem van a gond? Én is változok és változtatok, ha kapcsolatom van, de teljesen nem tudok megváltozni.. És nem is akarok mindenben. Egy idő után úgy érzem, hogy megfulladok egy kapcsolatban és vágyom a szabadságra, a szingliségre, hogy azt tegyek amit csak akarok és ne függjek senkitől. Ez hülyeség tudom, hiszen nem vagyok már annyira fiatal sem és egy kapcsolat erre való. De akkor én alkalmatlan vagyok rá? Örök szingliként fogom leélni az életemet? 34/N
2018. jan. 18. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan érzek, mondjuk én inkább egyedül szeretek lenni, napokat.

Viszont van egy barátnőm, aki tényleg ilyen, ahogy leírtad, neki vagy 6 éve nincsen barátja, most 36 éves, elég sok csalódása volt, és már nem akar senkihez alkalmazkodni.

Szerintem vannak ilyen emberek, akárhogyan próbálják tukmálni rájuk egyesek a "de társasan jó" dolgot.


" Én örök-mozgó típus vagyok, társasági életet élek, jövök-megyek, mindig történik körülöttem valami. Az eddigi párjaim közül ezt nem mindenki nézte jó szemmel. Velem van a gond?" Nem veled van a gond, nem értem miért nem viselik el sokan, ha a párjuk önálló életet él...

2018. jan. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Ugyanez van velem, pasiként. Házas mondjuk nem voltam még, de együtt vagyok valakivel 1-2 évig, jól megvagyunk, de én egy idő után elkezdem úgy érezni, hogy szeretnék egyedül lenni. Persze ha egyedül vagyok, akkor utána meg elkezd hiányozni valaki mégis.

Szerintem egyszerűen csak nem találtad még meg azt a társat, aki az igényeidhez igazán passzolna. Írod, hogy a mostani pároddal is jól megvagytok, de nagyon különböztök. Valószínűleg vele is csak azért vagy, hogy épp legyen valaki, vagy mert jó, hogy szeret, de te nem vagy szerelmes, az biztos. Persze a szerelem is elmúlik, de jó esetben olyan párja van az embernek, akivel azért eléggé egy hullámhosszon vannak. Nem kell, hogy mindenben hasonlítsatok, de ha sok a különbség, akkor kisebb az esély, hogy harmonikus és boldog maradjon a kapcsolat hosszú távon.

A szabadságvágy, a másoktól való függetlenség igénye alapvetően nem probléma. Tény, hogy ettől magányosabb leszel, de nem biztos, hogy így rosszabb, mint ha mindig olyan kapcsolatban vagy, ami csak azért van, hogy ne legyél egyedül.

Ha van kedved, írj és beszélgessünk erről, hátha egymás tapasztalatai alapján előrébb jutunk ezzel a dilemmával kapcsolatban. 35/F

2018. jan. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Nincs veled gond, nem kell mindenkinek hagyományos párkapcsolatban élni, sőt párkapcsolatban sem kell élni.

Lehetsz "mingli" is, ami azt jelenti, hogy van párod, de külön éltek, és csak annyi szabadidőt töltötök együtt, amennyit akartok.

2018. jan. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ma minden olyan körülöttünk a világban, ami arra ösztönöz, hogy magánéletünket teljes szabadsággal éljük meg. Ez jó addig, amíg az ember jó bőrben van, vagy késöbb is, ha pénzes.
2018. jan. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Én is ilyen vagyok férfiban, nincs szükségem kapcsolatra, és amúgyse tolerálná egy nő sem a szokásaimat.

Szerintem célszerű ha ilyenkor nem kapcsolatot,csak dugópajtit keresek, barátság extrákkal vagy mi :)

2018. jan. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
65%

Örök szingli?Mikor folyton van valakid,ne nevettesd már ki magad-)

Nekem 15éve nincs senkim,2 1éves kapcsit tudom felmutatni,akkor én mit mondjak!

Körülöttem lévők mimd látják hogy 15éve egyedül vagyok!

2018. jan. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2 dolog jutott a leírtakról az eszembe: A, olyan társat keress, aki hasonló kaliberű: aki szeret pörögni, társasági életet élni, stb. B, Egy kapcsolatban mindkét félnek szüksége van szabadságra, ezt, ha előre tisztázzátok, hogy neked kell a szabadság, akkor nem nyílt lapokkal játszotok és talán a megfelelő leendő párod is így fog viszonyulni hozzád, esetleg így könnyebb hasonló kaliberűt találnod. Időközben egy harmadik dolog is eszembe jutott: lehetséges, hogy a neveltetésed során kötődési problémáid voltak és ez a kapcsolataidon is megmutatkozik. Lehet, hogy ezen dolgoznod kellene. (35F)
2018. jan. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem jól választottál, ennyi bajod csupán, ekkor fullad az ember egy kapcsolatban.


Keress olyan fickót, aki fickós életedhez s te az övéhez;)

2018. jan. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs veled gond,ilyen az alaptermészeted.Valószínűleg nem megfelelő partnerek voltak eddig melletted.nekme jó ideje nincs senkim(36/n).Jómagam is szeretem a függetlenséget pl.szeretek néha pár napot elvonulni,olvasni,gondolkodni, atermészetben sétálni.Ugyanúgy szeretek utazni,kirándulni,kulturális rendezvényekre járni,volontőrködni,önfejlesztő csoportokba járni,néha valami új dolgot kipróbálni.Mostmár nem tudom hogyan tudnék kapcsolatban funcionálni,valószínúleg csak olyan partnerrel kivel passzolnánk egymáshoz ilyen téren.Nem igazán szeretem ha valaki elvárásokat támaszt velem szemben,megakarja szabni mit csináljak ,amúgy tudok kompromisszumot kötni.De ha kapcsolatban is vagyok nem látok semmi rosszat abban,hogy elmenjek a barátnőkkel cukrászdába vagy valamiylen programra időnként,vagy beiratkozzak egy tanfolyamra,valamilyen közösségbe járjak a párom nélkül.
2018. jan. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!