Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem vagyok jópofizós típus,...

Nandemonaiya kérdése:

Nem vagyok jópofizós típus, nem érdekelnek a szokványos mindennapi dolgok (tv, celebek, divat stb).43éves kocka nő vagyok. Anime, játék, anime, játék. Persze dolgozom is. Öreg kocka lány barátságot szeretne. De abszolút antiszoc vagyok. Ötlet?

Figyelt kérdés

2017. nov. 1. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ötletem. Közhelyeket írhatnék: találj hobbit, kezdj el valami tanfolyamot stb. De ezekben én nem hiszek, úgyhogy szerintem játsz tovább és tégy félre pénzt, hogy öregkorodra meg tudd fizetni az ellátást. Én is ezt teszem.
2017. nov. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Ezekkel a képességekkel például letölthetsz egy személyi asszisztenst. Vagy vannak ilyen online beszélgetős robotok (pl Lafoxka). Merthogy hús-vér emberhez hús-vér ember kell, ahhoz pedig változás. Persze 43 évesen se késő, meg később se elkezdeni!
2017. nov. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Sportolj, tanulj valami ujjat, ismerkedj hasonló beállítottságú egyénekkel (én is ilyen vagyok). Olvass olyan könyveket, akiknek az élete hasonlóan alakult.
2017. nov. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jó ég a jövőbeli énem... Mindenesetre amíg te nem akarsz egy kicsit kilépni az otaku kuckóból addig semmi nem fog történni. Mert ha eddig nem dobta be senki kővel az ablakod, hogy menj el valahova, akkor neked kell elébe menned, ha szeretnél barátokat, vagy egyebet. :)

Mindenesetre mindig net közelbe vagy, lehet érdemes lenne neten ismerkedned anime-s vagy gamer csoportban, mert az anime nézők se mind kölykök.

Sok sikert! :) 23/L

2017. nov. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Részben hasonló vagyok férfiban, de kissé fiatalabb nálad, szintén anime kedvelő,

csak nem tudom, hogy te egy kísérletező pszichológus vagy, netán rosszabb, hogy antiszocnak tartod magad, vagy hibásan alkalmazod az "antiszoc" kifejezést, akár a többség? ;)


Antiszoc:


aktívan szociális aktusokkal szembe forduló:

bűnöző, másokat zaklat, akár gyilkosságot követ el, semmibe veszi az alapvető szociális normákat, aktívban bomlaszt, provokál embertömegeket kifejezetten ártó céllal, stb.


Aszociális:


sajátos passzivitás:

visszahúzódó, nem igazán él társasági életet.

Pl hippik, remeték, szerzetesek, otaku-kockák, hikikomori-k, stb...

Persze aki nem tartozik ezen példák egyikébe se, attól még lehet, hogy aszociális.


Most akkor te melyik vagy? Aszociális, vagy antiszoc? :)

2017. nov. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pontosabban az aszociálisnak van tág és szűk értelmezése: a hippik társaságkedvelők általában, kommunákban élnek, akár több ezren is, de kivonultak a társadalomból többé-kevésé.


Míg szűk értelemben aszociális az, aki magányosan szeret élni.

2017. nov. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!