Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért ennyire elcseszett ez a...

Miért ennyire elcseszett ez a generáció? (2017)

Figyelt kérdés
Sziasztok,miért elcseszett ez a mai generáció?Úgy érzem hogy lassan agybajt kapok.17 éves srác vagyok,sokáig úgy éreztem hogy nem felelek meg a társadalomnak (azon belül: a korosztályomnak),rosszul öltözködtem avagy nem divathoz illően csak "átlagosan",telefonom gatyi volt.Beújítottam,új ruhák,új telefon meg minden,viszont még valaki úgy gondolná hogy egy antiszociális vagyok aki nem bírja elviselni ezt a világot az téved csak kezdek kiégni.A legfőbb problémám az hogy olyan kamu emberekkel vagyok körülvéve akiktől már szétmegy az agyam.Az egyik haverom egy nagy egoista aki a csajoknál próbál bevágódni,chatelget velük Facebookon viszont felszínes szarságokról aminek teljesen semmi köze az valósághoz.A lány társaság akikkel beszélek mind ezt a musically-t nyomkodják amitől semmivel sem lesznek többek csak tátikáznak zenékre és elcseszik vele az időt.A másik ismerősöm egy spúr,aki szerintem a pénzen kívül nem ismer semmit és ha megszólal akkor is valami fos ömlik ki a száján értelmes dolog helyett,vagy bebolondul és elkezd röhögni a semmin.Kezdek már tényleg agyfaszt kapni,ami még viccesebb hogy nekem is követnem kell ezt az elbutulási szar folyamatot mert ha Facebookon nincs 1.000.000 lájkom akkor egy fos antiszoc vagyok.Mi a tököm van ezzel a generációval.Húgom is a telefonját nyomkodja 0-24.Nem tudom egy emberként mit lehet tenni,viszont hogy valami nincs rendben az emberek agyával az is biztos.Elismerem,kiégtem és már szívesen levenném ezt az álarcot amit hordok de nincs kinek mert csak ilyen emberekkel találkozom.Komoly,ambíciózus emberek nincsenek vagy mivan?Ha mégis vannak,akkor kérlek ébredjetek fel és statuáljatok példát.A korosztályom beli srácokból lassan csajok lesznek,mivel lassan a csajok szedik fel a férfiakat.Ez ellen nem lehet fellépni vagy valami?Csak ez a szenny maradt?Régen még haverokkal mentünk ide-oda beszélgetni,pókerezni viszont mostmár ott a facebook.Elhívom az ismerősöm egy kávéra,vagy valami akkor azt mondja "Áhh most nem lehet",rá fél órára hazamegy és megkérdezem mit csinálsz? - Overwatchozok(számítógépes játék).Ahah értem...Tehát ilyenekről beszélek.Meg mi ez a láz hogy cigi meg energiaital?Ez a hogyan tedd tönkre magad stíl?Levagyok kicsit maradva.Valaki van még így ezzel?

2018. jan. 22. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Az összes közhelyet szépen összegyűjtötted, amit egy magát különlegesnek és társadalomból kilógónak képzelő de amúgy átlagos tini gondolhat.
2018. jan. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy utaltam bármiféle módon arra hogy valamivel is különlegesebb lennék,viszont manapság ha valamivel kitűnőbb bárki-bármivel is akkor sem mutathatja meg a világnak mert vagy leszarják,vagy utálni fognak érte.Nem hiszem hogy bármennyire is felfogod azt amit írtam mert te is ebben a cipőben császkálsz és leszarod azokat az embereket akik véletlen is kinyitják a pofájukat.
2018. jan. 22. 18:57
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

szóval neked kb 10 ember tartozik a generációd?

Isten áldjon meg, szakítsd meg ezekkel a szerencsétlenekkel a kapcsolatot, és találj új barátokat

2018. jan. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Én teljesen át tudom érezni. Arra a kérdésre, hogy "miért?", leginkább a jelenlegi médiát / médiumokat tudom felhozni felelősként, mivel ezzel lehet a legnagyobb tömegeket manipulálni, viszonylag könnyen. Sajnos akinek nincs túl sok esze, az nagyon könnyen megindul a "többiek" után. És ebben az a leginkább ijesztő, hogy ha rákérdeznénk, el sem tudná mondani az okát, hogy miért döntött úgy, hogy ezt az "irányzatot" szeretné követni...


Kevesen ugyan, de azért vannak még, akik "nem álltak be a sorba". Én is hozzád hasonlóan vélekedek, és ezt a mindennapok során is kimutatom. Büszke vagyok rá, őszintén igyekszem példát mutatni, hogy lássák azt, hogy "így is lehet"...

2018. jan. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Én is azok közé tartozom, aki nem követi a mai "trendet". Nem vagyok fent fb-n (egyik közösségi oldalon sem), pedig hamarosan 20 leszek. Nyáron viszont rászánom magam az egyetem miatt, eddig nem éreztem szükségét, de csak ez lesz, semmi "insta", meg hasonló baromságok.


Ne foglalkozz velük, te így érzed jól magad, és csak ez számít. Bevallom őszintén, jólesett olvasni a soraidat. :)


L/19

2018. jan. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Részemről nem elcseszett a generáció. Max neked, a saját társaságod az elcseszett.
2018. jan. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Yoda m. ***** válasza:

Tényleg egészen jól vázoltad a kórképet. A #3-nak és aki még hason-képpen gondolkodik is üzenem, hogy valóban... amit Te megtehetsz, azt lépd meg: Változtass barátokat, ismerősöket, ha lehet, akkor környezetet is. Lépj ki a számodra irritáló helyzetből és ne mérgelődj mások balgasága miatt, de kereshetsz hasonló mentalitású embereket, akik barátaid is lehetnek. Közöttük jól fogod érezni magad.

Azt most nem taglalom, hogy miért alakult máig így a helyzet, mert novella méretűre duzzadhatna... csak fogadd el azt, ami van. Tedd meg a lépésedet, ami Terajtad múlik!

AZ ERŐ legyen Veletek!

2018. jan. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!