Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Gimnáziumban való kiközösítés?

Benjiro Hungaria kérdése:

Gimnáziumban való kiközösítés?

Figyelt kérdés
Röviden:15 éves fiú vagyok. 3 évet németországban éltem anyámmal és a félvér öcsémmel, míg az apám mega hugom itthon magyarországon. Hazakölöztem idén augusztusban, mert nem találtam meg a számításaimat külföldön, csalódtam. Anyám az öcsémmel kint maradt, fél évente egyszer látom őket. Valamiért a többi gyereknek soha nem feleltem meg, pedig próbáltam, holott nem kéne másnak megfelelnem. Az apám és anyám szerint kilógok a sorból. Én egy érzékenyebb, "romantikusabb", szelídebb gyerek vagyok. Nem techno-t, meg eféle modern zenéket hallgatok, hanem klasszikust. Egyszerűen elrepít egy másik világba a klasszikus zene. Mindemellett zongorázok is, a kedvenc darabjaim Chopin-től származnak. Ez a többi gyereknek már eleve hülyén néz ki. (Nem úgy kell engem ezek miatt elképzelni, mint egy homokos nyomit, külsőre olyan vagyok, akár a többi.) Most a Móricz Zsigmond Gimnáziumba járok. Arra számítottam, hogy lesz legalább 1-2 barátom, akivel értelmesen lehet beszélgetni értelmes dolgokról, de ezúttal szintén csalódnom kell. Az még úgy elmegy, ha a fiúk káromkodnak, de az, hogy a lányok is így beszélgetnek: "Hú ge-i, mi volt a házi b-zdmeg??" Nem értem, most neki jól esik ha így beszél? Vagy most ő menő? El vagyok képedve... De még erre is azt mondom hogy "ok", ez van, nincs barátom. De az hogy kikőzösítsenek, és rámszálljanak, az már nem kóser. Van egy Messenger-es osztálycsoport, ahol én szinte soha nem szoktam irogatni, mert csak butító hülyeségekről beszélgetnek, meg a fociról, amivel nincs baj, csak én nem tudok hozzá szólni. Ha én egyszer megkérdezek valamit, hogy srácok, nem tudja-e valaki hogy ki fog holnap helyettesíteni, akkor már írják a fiúk-lányok egyből, hogy mit kérdezősködöm. (Most leszögezem, hogy egyébként nagyon sokszor kérik el tőlem a leckét, mert hogy a sok hülye nem írja fel a házit.) Meg hogy, "jaaaj besírok ezen a gyereken xd"... Meg hogy, hihetetlen ez a Mozart bu-i, Meg többször is kitöröltek a csoportból, és az ofő szólt, hogy tegyenek vissza. Kérlek benneteket, magyarázzátok el, mi ennek az oka, ha valaki tudja! Nem vagyok stréber, mindíg is próbáltam nyitott lenni és barátkozni, magyarul megfelelni, de nem. Akkor nem is erölködök, csak az okát szeretném tudni.

2016. okt. 4. 16:43
 1/3 anonim válasza:
Azt hiszik mert Németországból jöttél, fenn hordod az orrod.
2016. okt. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%

Egyszerűen más vagy, mint ők. Máshogy viselkedsz, más az érdeklődésed, és ennek hangot is adsz. Ráadásul nyilvánvalóan lenézed az osztálytársaidat.


Hidd el, ezt ők is érzik. Azt gondolják, hogy azért mondod, hogy a klasszikus zenét szereted, mert fel akarsz vágni, hogy te milyen különleges és művelt vagy. Próbáld megtalálni velük a közös érdeklődési területeket. Csak van valami a klasszikus zenén kívül, ami téged is érdekel és őket is. Ha meg nincs, akkor legalább próbálj meg velük barátságosan viselkedni és némi érdeklődést mutatni aziránt, ami őket érdekli. Különben aligha számíthatsz rá, hogy majd befogadnak.

2016. okt. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Veled semmi baj, te csak normális vagy. Ha kérik a házit, igaz, hogy azt mondják, nem kéne lesüllyedni a szintjükre, de ha nincs más megoldás..., vágj vissza, ugyanazokkal, amiket neked írnak. De miattuk ne változz meg.
2016. okt. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!