Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi számít zaklatásnak?

Mi számít zaklatásnak?

Figyelt kérdés

Amit már fel lehet jelenteni, és be lehet perelni a céget érte? Vagy legalább indokul szolgál azonnali felmondásként?

Ha pl. a főnököm megsimogatja a hajam, miután ráadásul kifejezetten megkértem, hogy ne érjen hozzám, az már zaklatás?


2018. jan. 30. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Szerinted komolyan elítélnek valakit hajsimogatásért? :DD

Bár ma már nem lehet tudni...

#metoo

2018. jan. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Olvasd vissza: kifejezetten (emailben) megkértem, hogy ne érjen hozzám. Szerintem a fogdosás, vagy hajsimogatás nem a normál kommunikáció része, már megbocsáss. Tudom, azt akarja, hogy mondjak fel, és én is azt akarom, van ennél jobb hely is, csak a felmondási időt nincs kedvem végigszenvedni.
2018. jan. 30. 21:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hajsimogatás kevés ok, viszont ha intimebb területen, és tudod is bizonyítani, mehet a feljelentés.
2018. jan. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ha egyikőtök se akarja, hogy ledolgozd a felmondási időt, akkor eltekinthet tőle és mehetsz utadra még aznap..
2018. jan. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Attól még szép is lenne a világ, ha amiatt fel lehetne jelentgetni valakit, mert nem a normális kommunikációhoz illő dolgokat tesz vagy mond...Ezzel az erővel feljelenthetnék egy random nőt, aki tegnapelőtt szembejött velem az utcán és elkezdte nekem ordibálni, hogy utálja a leszbi csajokat. Ez se normális kommunikáció része szerintem.
2018. jan. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

"Tudom, azt akarja, hogy mondjak fel, és én is azt akarom"

Nem értelek, mit szenvedsz akkor ott.

A felmondási idő miatt? Minél tovább vagy ott, annál tovább szenvedsz.

A másik variáció, a Tied.

Valahogy szerzel bizonyítékot a zaklatásra. Ez időbe telik.

Elmégy a bíróságra, kitűzik a tárgyalást, kérdés, hogyan ítél a bíróság, nem biztos, hogy egyértelműen javadra.

Tegyük fel optimistán, hogy igen.

Mit gondolsz ez mennyi idő? Ennyit fogsz még ott tölteni?

Gondolkolod kevesebb lesz, mintha holnap reggel felmondanál?

Alig hiszem, valamit eltúlzol a történetedben...

2018. jan. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Lehet, azt hiszi, te vagy Bridget Jones a Talpra Angliától.
2018. jan. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2018. jan. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27%
Nem kell aggódni, majd a feministák elérik, hogy kiterjesszék ezt a jogkört a metoo kampány hatására, akkor majd mehetnek a feljelentések.
2018. jan. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem ez zaklatás, főleg hogy megkérted rá, hogy ne tegye. Mert ugye mindenkinek mást jelent a személyes tér, az érintés, de ha a kérés ellenére történik meg, akkor az tulajdonképpen a másik ember semmibevétele.

Perelni nem hiszem, hogy lehet, ebben az országban nem. De ha van nálatok HR, akkor ott feltolhatod a főnököt.

Eszem megáll. Én mindig úgy nyitok egy új társaságban, hogy nincs tapi. Határozottan három méter távolságot próbálok tartani mindenkitől.

2018. jan. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!