Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen mi számít női...

Kérdezőférfi kérdése:

Munkahelyen mi számít női zaklatásnak?

Figyelt kérdés

Az egyértelmű fogdosáson kívül!

Kedvelem az egyik munkatársnőmet, ha csupán kedvesen bókolok neki hogy felhívjam magamra a figyelmét az már zaklatásnak minősülhet hosszútávon? Ha nem is nyíltan a többiek előtt, szabad udvarolnom egy munkahelyen?

Még sose kedveltem meg egy lányt munkahelyemen, ezért ez Nekem új, hogy hogyan álljak a dolgokhoz.

Lehetséges e az hogy ezért elveszíthetem az állásom, ha kitudódik hogy szeretem, miközben a munkámat ugyan úgy ellátom rendesen? Most, hogy nem vagyok diák és dolgoznom kell miért bűn az ha a munkahelyemen találom meg a esetleges szerelmemet? Valamiért mindenhol ez tabunak tartják miközben az emberek társas lények. Az érzés nem kölcsönös ,mert csak kollegának tekint rám azthiszem, de úgy érzem nem erőltetve próbálok a kedvében járni.

Nem tudom mi tévő legyek, ha magánéletben nem találok párt vagy hétvégén akkor miért ne jöhetnék össze vele, hogy ha a későbbiekben úgy alakul a helyzet, hogy ő is viszonyozza az érzéseit?



2017. aug. 2. 13:51
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Amikor úgy éreztem hogy vevő a viccelődéseimre akkor vettem a bátorságot hogy megkérdezzem, hogy járna e velem, de szívem szakadt meg amikor csak elmosolyodott a kérdésemre és annyit mondott, hogy: ,,most ebbe nem menne bele". Ezt, hogy értsem? hogy nem? vagy csak túl korán kérdeztem meg és most nem menne bele? Ezek után úgy érzem hogy képtelen vagyok leállni, mert ha csak nem-et értett ezalatt akkor tudom hogy nem esne jól továbbra is ha próbálkozok és ezt akár jelentheti főnöknek ha ezek a próbálkozások számára átmennek zavarónak! Mi tévő legyek? jól látom a dolgot vagy csak eltúlzok mindent?
2017. aug. 2. 13:59
 2/15 anonim válasza:
73%
elég durván nyomulsz, főleg ezzel a "járnál-e velem" kérdéssel. még akkor is, ha csak viccnek szántad. ez egy idő után visszataszító lehet, ahogy a mindennapi/folytonos bókolás is. nyilván nem bűn, de meg kell találni az egyensúlyt. arról meg, hogy tabu-e nem tudok mit mondani. ha egyszer 2 ember a munkahelyen szeret egymásba, akkor 2 ember a munkahelyen szeret egymásba. ez van.
2017. aug. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem azt kell kerdezni, hogy jarna e veled, hanem meghivni egy kavera, ebedre, stb.

Igen, az egyertelmu bokolas zaklatasnak szamit a munkahelyen. Foleg minden nap.

Minden olyan zaklatasnak szamit, ami a masikat zavarba, szegyenbe hozza, rosszul esik, piszkalodo, menekul elole.

2017. aug. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Pedig amennyire szerény szelíd ember vagyok, számomra nem tűnik erőltetettnek a hozzám sokkal macsóbb férfiakhoz képest az én udvarlásom.

Szóval azt mondjátok hogy mindenképp le kell állnom ha azon a helyen akarok maradni és törődjek bele hogy nem jöhetek össze vele?

2017. aug. 2. 14:18
 5/15 A kérdező kommentje:
A "járnál e velem" így utólag elgondolkozva erős lehetett neki de szerelmes vagyok. Úgy gondoltam, hogy azt szereti egy lány ha nem kerülöm a kérdést és inkább megmerem kérdezni, hogy tudjam mi a helyzet.
2017. aug. 2. 14:20
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem most legjobb ha visszaveszel, de úgy maximálisan. Akkor fogod látni az ő viselkedésén, hogy most hiányolja e a bókjaidat vagy inkább megvan nélkülük könnyebbülve.
2017. aug. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már leírták neked, a munkahelyen viselkedj vele kedvesen, de ne nyomulj rá. Ha szeretnél tőle többet, hívd meg egy kávéra munkaidőn kívül. Ha nemet mond rá, akkor fogadd el, hogy nem érdekled, és hagyd békén.


Az emberek sok módon megkeseríthetik egymás életét egy munkahelyen. Az egyik klasszikus mód a nyomulás.

2017. aug. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 hollófernyiges ***** válasza:
63%
Megkérdezted, visszautasított, most már fogd vissza magad, mert tényleg feljelenthet a főnöknél zaklatásért, ha komolyan gondolta a nemet.
2017. aug. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%
Azt a zaklatás, ha ő megkért arra, hogy ne bókolj neki, de te mégis megteszed. Hogyha erre nem kért meg, sőt szívesen fogadja a bókokat, láthatóan tetszik is neki a dolog, az nem zaklatás. De ez nem jelenti azt, hogy ő is érez irántad valamit, csak azt, hogy örül neki, hogy ő tetszik neked.
2017. aug. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

Az, ha ő úgy érzi, mert mondta, hogy NEM, te meg még mindig udvarolni próbálsz.

Ha lenne más nő, azokkal értek egyet, akik azt írják, hogy hívd el melón kívül valahová, ne a melóban intézd az udvarlást, kínos mindenkinek. Ha igent mond, oké, ha nemet, ne erőltesd.

2017. aug. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!