Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek mik a mai társadal...

Szerintetek mik a mai társadalmi elvárások?

Figyelt kérdés

Inkább a tizenévesek körében értem.

Pl. Smink, szőke haj, kék szem, vékony alkat


2018. febr. 17. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A pénz(látszata), külföldi nyaralások, drága autók, drága ruhák, Ájfon, falióra méretű aranyszínű karóra.

Kinézetre sovány, nagy mellek, műkörmök, szétsminkelt arc, festőhengerrel kihúzott szemöldök, szolis bőr, feltöltött kacsaszáj...

fiúknál, formára nyírt szakáll vagy kisfiús meglepődött arc, egyen haj, nagyon sovány vagy izmos, szolis bőr, "életigazsága" tetoválások...

2018. febr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
elso jol irja!
2018. febr. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a mai napig nem értem ezeket a társadalmi "elvárásokat" mégis minek mitől leszek én jobb ha sminkelek szolizok


Csak én tartom ezt egy nagy hülyeségnek

Mégis ki vagy mi hozzta be ezeket az "elvásárokat"


Egy biztos engem nem hat meg ez az egész 22 L

2018. febr. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A korábbi hozzászólók már leírták. Én annyit tennék hozzá, h. az első hozzászólóval nagyon egyetértek, ezt látom most ha a tinik (+5 év) között szétnézek.

Ezek nem feltétlenül elvárások, de mindenképpen divat, trend.

Szerintem pl. a kacsaszáj értelmesebb embereknek (szeretném remélni), h. nem jön be. De sokszor gáz 'értelmesnek lenni', tanulni, készülni, olvasni, színházba járni, összességében kulturálódni.

A kacsaszáj a szememben kb. azt sugározza, h. "kettesre érettségiztem, fő profilom a sz*pás". (Nem tudom a célközönségnek, a mostani férfiaknak ez mennyire jön be. Vagy csak egyszer-kétszer, tizenkétszer kipróbálós, de pl. egy rendezvényre, családi eseményre már nem vinné el a hölgyet adott úriember?)

A 'melleket-ki' típusú felsők, a pucsítás egy szál semmiben a fürdőszobában meg bárhol, a bikinis-pózolós fb.-profil, ill. az 'ébredés utáni' Insta-képek átlátszó topban és természetesen full-sminkben pedig azt, h. "dugjanak meg most rögtön, de azonnal".

Én is voltam fiatal a kilencvenes években, a kétezres évek elején: mi is sminkeltünk (szolidan), ismerkedtünk, buliztunk, próbálta az ember az ellenkező (v. esetenként az azonos) neműek figyelmét felhívni magára, és ha normálisan néztél ki, ápolt voltál, tudtál értelmesen pár mondatot elmondani, ez minden nagyobb felhajtás nélkül sikerült is.

(Oké, elég szerencsés géneket örököltem, de mivel szép volt a bőröm, fel sem merült, h. 16 évesen nap, mint nap alapozót kellene használnom, és nem gondoltuk magunkról, h. modellként kellene viselkednünk, 0-24-ben pózolnunk - röhejes is lett volna, bár szerintem most is az...)

Akkor is voltak nagy szerelmek, együttjárások (kéz a kézben, nem a virtuálisan :)

Nem az volt a cél, h. qrvapalántának állítsák be a lányok magunkat. Lehet, most sem az, de nézzetek szét a fb.-on, hamar találtok a tinédzserek ill. a huszonéves lányok profiljai között olyat, ami a fent leírtaknak megfelel.

A nagyon vékony, a szinte feminin fiúk/férfiak meg megint egy külön kategória (félreértés ne essék, nem a bodybuilder- alkat v. az aputest a favorit nálam, de szerintem nem árt a váz és a bőr közé némi izomzat...)

A kérdésre visszatérve, a természetes szőke haj, kék szem kombó mindig 'keresett' lesz, már csak a viszonylagos ritkasága miatt is. Bár ez adottság kérdése, a fodrászatokban mindent megtesznek érte. A vékony alakért meg a tulajdonosa tud sokat tenni. :)

2018. febr. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 yaphit válasza:
Mai társadalmi elvarasok: legyél magyar, feherboru, heteroszexuális, utald a külföldieket, ne kérdezz és ne gondolkozz.
2018. szept. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!