Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nők, ti melyik köszönési...

Nők, ti melyik köszönési formát preferáljátok a legjobban? Szia, Heló, Szerbusz, Csókolom, Kézcsókom, Kezét csókolom, Üdvözlöm, Jó napot. Vagy ha ezek közül egyik sem tetszik, akkor melyik az a köszönés ami tetszene? (És ha lehet akkor kort is)

Figyelt kérdés

2018. márc. 3. 14:55
 1/6 anonim válasza:
100%

Hát én fiatal vagyok, szóval elég sértőnek veszem ha valaki lecsókolomoz(volt már rá példa)

Én jobban szeretem a "szia,hello,szioo,csumi" köszönéseket...

14/l

2018. márc. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%

Attól függ kitől!

Haveroktól szia. Egy boltban ahol kis tinilány az eladó az ne sziázzon le.. és így tovább.

32N

2018. márc. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez helyzet függő. Haverok, hasonló korúak között szia, helló. Egy bankban a jó napot kívánok. Egy szolgáltatásnál pl. étteremben a pincér üdvözlöm vagy jó napot kívánok.

A csókolom, kezét csókolom is előfordul, bár ezeket ritkán mondják és inkább idősebbek. Személy szerint egy 25-35 éves ember szájából viccesnek találom.

25/N

2018. márc. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
„Szia!” (26)
2018. márc. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Helyzetfüggő.

Meg nem elsősorban a szavak számítanak, hanem a hangsúly és úgy általában a stílus.

35

2018. márc. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia csak családtagtól.

Heló soha senkivel. Tudom, hogy ma ez a divatos, de a hideg ráz tőle, komolyan.

Szerbusz, így nem, de a szervusz eredeti formájában a közeli ismerősök esetén. Ismeretlentől csak ha jóval öregebb és velem egynemű.

Csókolom, gyerektől, fiatalabb nőtől.

Kézcsókom, házhoz jövő mesterembertől, pl.

Kezét csókolom, udvarias bármilyen korú férfitől.

Üdvözlöm, kb senkitől.

Jó napot, senkitől; Jó napot KÍVÁNOK hivatalban, boltban, ismeretlentől.

60nő

(Szívesen hallom még, kisebb közösségben, falun, vidéken, az Adjon Istent is.)

2018. márc. 24. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!