Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha csak polgári esküvőre...

Ha csak polgári esküvőre vagyunk meghívva (lagziba nem), akkor is bunkóság ha nem megyünk el? Nyomós okot kell felhozni hogy miért nem megyünk? Milyen tapasztalataitok vannak ilyen téren?

Figyelt kérdés

Pontosítok, nem azért nem mennénk, mert lagziba nem mehetünk, sőt annak örülök is, mert azt valahogy sosem szerettem :-) ...

A fiam barátjának a szülei házasodnak össze, mi szülők nem vagyunk barátok, nem is nagyon járunk össze. Nem is értettem miért hívtak meg. Párszor van kis közös program a gyerekek miatt. Még annyira sem vagyunk összeszokva mint pl akik kollégák, vagy jó szomszédok. Valahogy nincs menésem, se nekem, se a férjemnek, és fiam sincs oda érte különösebben. Gondoltam valami kis ajándékot azért adnánk, bár úgy tudom ilyenkor nem szokás, csak a lakodalmas nép ajándékoz.


2018. márc. 8. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sosem bunkóság nem elmenni, ha időben lemondod. Bár így, hogy csak a szertartásra hívtak, nem oszt nem szoroz a jelenlétetek. Azért hívott, hogy nagyobb legyen a csinnadratta, nyugodtan nemet lehet mondani.
2018. márc. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen én is úgy gondolom, hogy "tölteléknek" hívtak, meg hát eléggé szeretik kirakatba tenni hogy mennyire szeretik egymást (vagy pont csak kifelé kommunikálják ezt ennyire :-D ). Feltételezem hogy velünk együtt a sarki fűszerest meg a postást is meghívták :-)
2018. márc. 8. 13:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Menne a bré , felesleges és nem kell adni semmit . Távoli haver 5 éve házasodott , miért is ne július végén 35 fokban . Vissza mondták a segítséget és ezért támogattam őket rendezkedtem stb . Mázlinkra beborult elég sűrűn és nem égtünk szét a tóparton rendezett ceremónián . A hangulat nyomott volt az ital fogyott az 5-6 menü plusz hajnali étel alig . Megfogattam többet semmilyen ünnepségre nem megyek hőségben . Erre a másik haver szintén forróságra rendezett egy 100 fős lagzit . Vissza mondtam . Aznap 40 fok csúcs lett . Omnibuszos lánykérés város nézés fotózás a Dunán és olasz étterembe zajló lakoma . Szenvedtek mint a fene és elverte a vihar őket . Biztos jó volt ...
2018. márc. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
Arra nem gondoltál, hogy azért hívtak meg titeket, mert a fiuk szeretné ha a fiatok ott lenne mint a legjobb barátja. Ès mivel a fiatok egyedül(gondolom még kicsi) nem mehet el egy esküvöre, ök meg nem tudnak rá ott vigyázni, így egy kösztes megoldásra gondoltak, hogy a polgárira meghívnak titeket...
2018. márc. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Feladnék nekik egy szép esküvői lapot (vagy dísztáviratot) postán, amiben gratulálnék és sok boldogságot kívánnék.

Így nem kell elmennetek és udvariasak is voltatok.

2018. márc. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 3.válaszoló: persze az is lehet, hogy a fiuk akarja, de ott úgysem sokat találkoznának, ő a rokonokkal lesz, mi meg megnéznénk a boldogító igent, utána már úgyis lelépnénk. Nem baj ha nem teljesül minden vágya amúgy a gyereknek, nem árt meg neki :-) Kicsit idegesítően magabiztos, de a fiam valahogy jól kijön vele, nem is értem :-)
2018. márc. 8. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!