Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Milyen kollégiumban lakni? 😍

Milyen kollégiumban lakni? 😍

Figyelt kérdés
2018. márc. 10. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gimis koliban borzalmas, még szinte azt is megszabják mikor mehetsz wcre, az egyetemi már jobb, szabadabb az ember.
2018. márc. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Rossz..
2018. márc. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát attól függ, hogy középiskolai vagy egyetemi, mert ég és föld a különbség :)
2018. márc. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Gimis koliról vannak tapasztalataim. Az első év volt a legszarabb, egy nagyobb és egy kisebb teremben össze voltunk zsúfolva kb. 60-an. Olyan volt, mint egy tömegszállás, nagyon utáltam! A második évben jobb volt, ott 4 ágyas szobák voltak, igaz nem nagyok, de rendes szobatársaim voltak, így nem volt gond. A harmadik év annyiban volt picit rosszabb, hogy 8-an voltunk egy szobában, de mondjuk a többiekkel ott se volt gond. A negyedik évben megint 4 ágyas szobák voltak, rendes szobatársakkal, szóval az se volt rossz. Az időbeosztás viszont nagyon feszített volt és szigorú szabályok voltak, ha olyan felügyelő tanárt fogtunk ki, de némelyiknél lazábbra lehetett venni a figurát. Összességében - az első évet leszámítva - elfogadható volt, persze voltak súrlódások, de egy 50-60 fős közösségben ez szinte elkerülhetetlen. De amúgy az egész attól (is) függ nagyrészt, hogy milyen szobatársakat fogsz ki. Nekem ilyen szempontból szerencsém volt, mert a többségükkel sose volt bajom. Az tény, hogy nem egy leányálom, főleg a szigorúság miatt, de azért kibírható.
2018. márc. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolaiban borzalmas. Én kb fél évig bírtam, utána könyörögtem a szüleimnek, hogy vegyenek ki, inkább felkelek minden reggel 5kor, csak bejárós akarok lenni, és otthon akarok aludni a saját ágyamban, meg a saját szombámban tanulni, egyedül.


Nekem leginkább a tanulás volt nehézkes, rengeteg tanulnivaló volt, amit egy 4 ágyas lyukban nem tudtam megtenni, a tanulószoba mindig foglalt volt, volt olyan diák, aki kizavarta a másikat, mert nem tud úgy tanulni, ha ő is ott van. Így kénytelen voltam minden egyes nap a Wc-ben tanulni, egyedül ott volt nyugtom, nem zavart senki. Tusolni csak együtt járhattunk, egy megszabott időben. Egy példa: mikor mentruáltam, suli után mikor beértem koleszba, egyből mentem zuhanyozni, mivel igen kellemetlenül éreztem magam odalent. Ez délután olyan fél 5 körül lehetett. Erre mire végeztem, a nevelőnő állt a zuhanyzó előtt, és szó szerint számonkért, és leszidott, hogy hogy képzelem, hogy én délután zuhanyozni merek. Mondtam tisztasági, egészségügyi okok, őt ezt nem érdekelte. Aztán később ez elég átlátszó volt, hogy ez miért nem tetszik nekik, hát azért, mert íg növeled a vízszámlájukat. Mindig a sarkadban vannak, és bárhova mész, engedély kell. Ha csak kiakarsz menni kicsit levegőzni a kolesz elé, nekünk délután 4 óra után azt sem engedték meg.


Aztán bejárós lettem, és az átlagom eléggé feljavult, sokkal jobb tanuló lettem. Sok diák azt hiszi, hogy a kolesz mekkora jó buli, nincsenek ott a szülők, szabadabb lehetsz, hát nem, épp ellenkezőleg.


Egyetemi koleszról viszont nem tudok nyilatkozni.

2018. márc. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!