Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért érzem azt, hogy az...

Miért érzem azt, hogy az egyre növekvő szociális élettől, fáradt és nyúzott leszek? 19/L

Figyelt kérdés

Sosem voltam népszerű de mindig is arra vágytam.

Egészen tavalyig egyetlen baráttal éltem le a minden napjaimat. Aztán rám talált a szerelem,és "sajnos" egy eleven társasági életet élő fiú mellett igencsak sok lehetőség áll elöttem a szocializódás terén. Igazából én is változtam,nyitottabb és barátságosabb lettem. Már így is rengeteg embert megismertem,ami még önmagamnak köszönhető,vagyis nem a barátom csoportjából valók. Viszont.. sokszor úgy érzem sok ez nekem. Egyszerűen lefáraszt. Fél éve nem tudtam olvasni,mert egyszerűen nincs időm rá. Tulajdonképpen a családommal,olvasással és otthon tőltödöm fel igazán. Szeretek kijárni de nem..folyton. Hiányzik ez a magán komfórt. Abba pedig belegondollni sem merek,mi lesz ha még a barátom körei is megismernek. Annyi új ember... annyi stressz. Egyébként sem cigizek,iszom (Sokan kinéznek e miatt,mivel sznobnak tartanak) és tartok tőle,hogy ez gától a tökéletes beilleszkedésben.

Fáradtnak érzem magam,érzelmileg. Leterhellnek.

Normális ez az érzés..?



2018. ápr. 8. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Normális, mindenkinek mások az igényei. Engem sokszor egy ember jelenléte is lefáraszt, utána egyedül kell feltöltődnöm.

Bár ebben a korban egyre több tennivaló lesz, amik alapból viszik az időt, egyedül is kell lenni feltöltődni.

23/F

2018. ápr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell minden nap "szocializáslódni" (ami ugyan nem ezt jelenti), legyenek szabad estéid, amikor nem másokkal vagy és lesz idöd olvasni meg kicsit egyedül lenni.
2018. ápr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, normális, és a leírás alapján te is tök normális csajnak tűnsz.

Nem kell olyan társaságba menned, amit nem akarsz, vagy nem kell mindig menni, amikor épp nincs is kedved hozzá, mert nem kell mindenkinek megfelelned. Egyszerűen csak tudj nemet mondani, és szakíts időt magadra. Ez teljesen a te döntésed.

2018. ápr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmiféleképpen ne töltsd olyan emberekkel az időt, akikkel nem érzed jól magad! Ennél jobb dolog nincs, mint a családdal töltekezni, az olvasás csak bonus! Mértékkel szocializálódj ha a barátod szeretné, de szerintem, annyit vállalj amennyi jólesik!
2018. ápr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Introvertált vagy, ezért fáraszt a társaság.
2018. ápr. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Voltak olyan baráti körök,ahol nagyon jól éreztem magam és voltak borzalmas élmények szintén más ismeretlen köröket megismerve. Én mindig adok esélyt a többieknek. Igyekszem új dolgokat tapasztalni és nem behúzott nyakkal elereszteni az egészet és kimaradni mindenből. De bárhogy is legyen,tényleg sok új embert megismertem. Borzasztó fárasztó folyton emberekkel bonyolódni. Azért edződnöm is kellene,azt hiszem.
2018. ápr. 9. 22:58
 7/8 anonim ***** válasza:
A borzalmas élményeket kerüld nagy ívben! A jó élményekkel gazdagabb leszel! Erőltetni semmit nem kell, azt tedd mindig ami Neked jó! Kötelezően nem kell szocializálódni, kizárólag akkor tedd, ha kedved van hozzá!
2018. ápr. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálom elkerűlni,de eddig sosem sikerűlt. Nem tudhatom előre,hogy hogyan fognak viselkedni a többiek velem szemben..
2018. ápr. 12. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!